Načítání windows metafile (wmf) souborů do cadu

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 827
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

22. 8. 2016, 7:27

Pracuje z vás někdo s wmf soubory? - resp používá je někdo? Já pomocí nich přetahuji výkresy do cadu - je to totiž jediný formát, do kterého jsem schopen vyexportovat výkresy ze současného systému (25 let starý DOS a WIN cad). WMF umí načítat Corel - ten je ale prakticky nepoužitelný, protože to nenačte a nevyexportuje v měřítku. Načítám to do Design Cadu 3D Max - ten jako snad jediný cad umí importovat wmf - ale narazil jsem na problém, kdy mi soubory vygenerované na jednom počítači čte bez problému, a na druhém počítači odmítá načíst. Přitom je to comp s holým win xp bez jakýchkoliv sraček. Je to docela záhada - nicméně nemám čas se s tím vrtat a hledat příčinu. Máte s tím někdo zkušenosti?

Další problém je, že křivka na výkresu je tvořena 0,5 mm úsečkama (spojené do klřivky) Asi si s tím časem nějak poradím - ale znáte nějakou jednoduchou metodu, jak to zredukovat, nebo pospojovat?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 8. 2016, 9:40

myslim ze existuje neco opensource
ve spojeni s linuxovym shellem jednim prikazem prevedes vsechny wmf co mas na disku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lh-cnc
Příspěvky: 60
Registrován: 1. 6. 2015, 8:50

22. 8. 2016, 10:01

Skús inkscape
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 827
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

22. 8. 2016, 11:09

robokop píše:myslim ze existuje neco opensource
ve spojeni s linuxovym shellem jednim prikazem prevedes vsechny wmf co mas na disku
díky - ale to můj problém řeší jen částečně. Já totiž musím každý výkres upravit - min ořezat zbytečné čáry, co se mi objeví po importu na začátku a konci výkresu, dále upravit dráhu pro najetí hranolku do lunety a nadefinovat dráhu nástroje (pokud jedu jednou tak počáteční bod, pokud jedu několikrát, tak hrubovací křivky a správné pořadí křivek, takže každý výkres musím otevřít zvlášť. Kdybych to převedl hromadně, tak by mi toto chybělo - tzn nemůžu to pustit do mašiny a navíc se nemohu spoléhat na nějaký postprocesor, který by mě ty dráhy vygeneroval. Jednoduše proto, že většinu jedu na první záběr a oproti železu beru velkou třísku.

Já mám v databázích asi 2000 různých výkresů - ale drtivou většinu z nich nebudu používat, protože to jsou už staré věci, které se nedělají.

jinak díky za tip na ten inkscape - vyzkouším a otestuji.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 827
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

22. 8. 2016, 11:28

a navíc - ten původní program byl pod Dosem a používal svůj vnitřní formát absloutně nekompatibilní s čímkoliv. Uměl obrázek, nebo jeho část vyexportovat pouze do formátu BLC - což byla další zhovadilost, se kterou uměl pracovat jen on. Dodávala to firma Fromm, která se pokoušela dělat CNC řízení na dřevoobráběcí stroje. Havlíček mi pak na zakázku dělal win verzi, která opět byla nekompatibilní s čímkoliv a používala svůj formát, ale uměla ten blc soubor načítat. Pak krachli, to, co vyvíjeli za mé prachy prodali Sahosu a těsně po prodeji se mi ještě podařilo získat verzi, která uměla exportovat do WMF. Měla ještě umět DWG, DXF a HPGL, jenže to Sahosáci zatrhli, další vývoj byl v jejich režii - a cokoliv dalšího co u nich vzniklo neumožňoval jakýkoliv export do něčeho běžného - jen do jejich nativních souborů, které uměl číst pouze jejich další soft.

Takže já musím brát výkres po výkresu, v Dosu ho uložit jako BLC, ve win načíst, uložit ho a uložený soubor vyexportovat do WMF. Ten pak mohu načíst dále a vyexportovat do DXF, nebo dalších běžných formátů. A musím to dělat hezky soubor po souboru .....
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“