SW na zbieranie dat z CNC

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
ptesar
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 10. 2016, 8:56

17. 10. 2016, 9:39

Ahojte,

kedysi davnejsie som vytvoril SW na zber dat z CNC strojov kvoli kontrole chybovosti a vytazeniu jednotlivych strojov. Bolo to robene primarne na FIDIA CNCka.
Momentalne mam zakaznika, ktory by chcel to iste pre Siemens Sinumerik S840D a S840D-SL.

Chcel by som sa spytat : je tu niekto v Prahe (a okoli) kto ma Sinumerik a mohol by som na nom testovat? (Jedna sa len o zber dat)

Odmenou by bolo, ze by dostal zdarma odo mna SW v cene 8.000 Eur...

Prosim kontaktovat na tel : 778 493 540, alebo email patrik.tesar@gmail.com

Dik
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 10. 2016, 11:21

A co takový software vlastně dělá? Jeden S840 tady mám, ale nějak mi není jasné, jak software pozná, jestli je stroj nevytížený (tak to asi ano, když moc dlouho stojí tak je něco je v nepořádku) nebo jestli někdo dělá chyby (tak to netuším)?
Aleš Procháska
ptesar
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 10. 2016, 8:56

17. 10. 2016, 11:31

Zdravim Vas.

SW ktory som naprogramoval ma v skratke tieto funkcie :

- zasiela chybovu hlasku z CNC stroja na zadefinovanu email adresu, alebo mobil (cez SMS branu), podla nastavenych sluzieb
- vyhodnocuje z akeho dovodu konkretny stroj stoji (bud chybova hlaska, alebo ina pricina)
- uzivatel (veduci prevadzky) ma moznost prehladu ktora masina akou rychlostou sa v ktorych osiach pohybueje a akou rychlostou sa pohybuje vreteno. Pripadne ktora masina stoji z dovodu chyby a akej. A ako dlho stoji.

Najlepsie by bolo si zavolat, aby som to vysvetlil, pripadne sa stretnut, aby som predviedol co uz teraz funguje.

Dik.

P.T.
778 493 540
patrik.tesar@gmail.com
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 10. 2016, 11:45

Dík, to jen zvědavost, já bych ten soft asi nevyužil. Jestli to nějak pomůže, můžu tady něco otestovat, ale pro nás by takový soft byl asi jako s kanónem na vrabce :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“