Laser K40 - řezání v Corel Draw

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
Axamith
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 11. 2016, 4:33

12. 9. 2017, 7:19

Ahoj, kamarád si pořídil z druhé ruky laser K40 čínské produkce a požádal mě o pomoc s rozpohybováním.
Dostal k tomu SW LaserDRW 3 + HW klíč. Sw je to jednoduchý a se strojem se s ním dá rozumně pracovat. Jen nemá možnost importu běžných formátů vektorů (DXF, CDR ...).
Dále je k tomu CorelLaser 2013, což je v podstatě to samé, jen spuštěné z prostředí Corelu. Tady už není problém s importem, úpravou běžné grafiky atd. Ale z prostředí Corelu (v mém případě ver. 12) nerespektuje nastavení rychlosti řezu, prostě jede šíleně pomalu bez ohledu na to, jakou rychlost nastavím. Pokud SW na laser spustím jako LaserDRW 3, nastavování rychlosti funguje bez potíží. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo můžete doporučit nějaký rozumný SW, kterým se dá laser řídit? Děkuji

http://www.manmademayhem.com/wp-content ... raving.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

12. 9. 2017, 7:40

čínská sračka, stejnou mám...
nastavování se provádí v tom softu, co k tomu číňan dodal.
IMHO jediné rozumné řešení na tuhle hračku je LAOS, ale k tomu jsem se zatím nedostal z důvodu nedostatku času.

ale i s tím soften se dá žít, jen je potřeba si zvyknout, že se drbeš pravou rukou za levým uchem, a to ještě tak, že ji protáhneš mezi koulemi :(

p.s.
s touhle hračkou (sračkou) si užiješ hodně legrace.
já předělal hlavu na posuv (v plánu je výškově ovládaný stůl), air-asist už mám, no a spostu dalších blbostí...

Za sebe řeknu, že to nebyla dobrá investice, ale na seznámení se s laserm to stačí.
Používám to spíš na prototipovku, než na opravdu vážnou práci
Ale dělat se na tom dá, byť je to malé....
Axamith
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 11. 2016, 4:33

12. 9. 2017, 8:10

Už jsem poznal, co je to zač, prostě pokus o laserovou řezačku.
Naštěstí to není moje, sám bych investoval do jiné kvality. Majitel to koupil na konkrétní práci, vyřezávání dílců ze slabého plastu.
Je to lepší řešení než investovat do lisovacího nástroje.
Našel jsem jednu možnost, přes Inkscape exportovat do Laser Draw *.LYZ a to už jde otevřít v tom čínském sw a poslat na mašinu.
http://www.scorchworks.com/LaserDRW_ext ... nsion.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Axamith
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 11. 2016, 4:33

18. 9. 2017, 12:24

Tak jsem se postupně popral s převodem křivek v DXF až po výstup na laser K40.
AutoCad >>> CorelDraw >>> Inkscape >>> LaserDRW
Při exportu došlo ke změně měřítka, tak bylo potřeba porovnat velikost zdrojové a konečné křivky a doladit to. Když už člověk ví, že to dělá tyhle blbosti, tak to šlo docela rychle.
Udělal jsem na Laseru drobnou úpravu. Vadilo mi, že výkon se neřeší na straně nastavení SW, ale úplně nelogicky potenciometrem. Na slabý plast, který jsem potřeboval řezat to bylo dost hrubé nastavení, strašně malé pootočení "čudlítkem" stačilo, aby místo řezání se plast začal spékat. Tak jsem původní poťák nahradil víceotáčkovým (1k/2W, 10 otáček) a je to v pohodě. Jsem schopen výkon nastavit velmi přesně, podle potřeby.
josefga
Příspěvky: 42
Registrován: 16. 2. 2010, 8:58
Bydliště: Bystřice

23. 9. 2017, 1:39

v tom Corellaser ve starší verzi byla chyba při zvýšení rychlosti jel pomaleji. Chce to otestovat různé rychlosti .Jinak se s tím dá dělat i měřítko mi sedí.
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2018, 7:59

Jsem soubor Dxf otevřel v Corelu a exportoval do formátu EMF,a ten otevřel Laser DRW a zatim to šlape
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2018, 1:03

Tak jsem hledal a stačí ve vlastnostech stroje zašktnout Laser M2
Přílohy
Laser.jpg
lukasMK
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 12. 2019, 11:09

5. 12. 2019, 11:26

Neměl by někdo tip, jak co nejjednodušeji pálit více kusů naráz vedle sebe (například dřevěných koleček) aniž by se to muselo pálit horizontálně, ale aby se pálil napřed kus a pak další kus? Tím se ušetří zbytečné cesty mezi materiálem...
zatím to dělám tak, že exportuji každý kus z corelu zvlášť a pak to posílám postupně na laser. Docela opruz, ale ušetří se čas a přijde mi, že i kvalita je lepší.
rozbuska
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 1. 2022, 5:00

20. 1. 2022, 6:15

Dobrý den,
používám zařízení Laser K40. Po nainstalování ovladačů a software LASERCNC a COREL LASER jsem laboroval jak mám spustit gravírování.
V programu Corel DRAW se mi objevil panel pro gravírování a řezání, což je asi v pořádku. Načetl jsem si vektorový obrázek a pokusil se jej vygravírovat na překližku o síle cca 1,5 mm. Destičku o rozměrech 45x35 mm jsem dal do upínacího stolu uvnitř gravírky.
Obrázek, který jsem chtěl gravírovat jsem si připravil v Corel DRAW na rozměry 35x24 mm (což by se mělo vějít na překližkový štítek).
V okně pro gravírování se mi daný obrázek ukázal a chtel jsem jej odsunout na pozici vlevo nahoru vůči upnutému štítku.
A teď to začlo:
- v gravírovacím okně jsem cvičně nastavil posun v ose X o 100,00 mm a laserová hlava se posunula cca o 2,5 cm.
- dále jsem cvičně nastavil posun v ose Y obrázek na konec plochy v gravírovacím okně a laserová hlava se posunula na horní kraj upínacího stolku a dále jsem v ose Y už nemohl
- podařilo se mi 1x vypálit linku cca 3 cm, ale gravírovaná čára byla hodně tlustá (výkon laseru na displeji byl 10.0)

Prosím, můžete mi poradit jak na gravírování a řezání laserem CO2 ?
Mockrát děkuji
Naposledy upravil(a) rozbuska dne 20. 1. 2022, 6:52, celkem upraveno 1 x.
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

20. 1. 2022, 6:30

Ten posun (nicemu jinemu nerozumim) vypada, ze to neni 100 mm ale 100 mil - tisicin palce. Takze vam to asi chodi v imperialnich jednotkach, kde to opravit nevim.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

20. 1. 2022, 8:04

Gravírovaná čára tlustá = špatná vzdálenost od hlavy.
Řezaný díl posouvej "nahoru nebo dolů", případně polož kus překližky šikmo. Cílem je najít místo (vzdálenost), kde je paprsek zaostřen do bodu - celý výkon na nejmenší ploše, tedy řeže "nejvíc". :)

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
rozbuska
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 1. 2022, 5:00

20. 1. 2022, 8:20

A ještě se optám, zkušební čára se gravírovala strašně pomalu, i když jsem nastavoval nižší DPI a i vyšší rychlost.
A další dotaz, je normální, že červený bod (zřejmě orientační) svítí cca 0,5 cm od místa, kam dopadá laserový paprsek? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“