Jak na G41?

Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

11. 8. 2014, 5:54

Ahoj
Potřeboval bych radu od znalejších ohledně funkcí G40,41,42.
Jelikož se je snažím skloubit s ručním psaním programů které používám,setkal jsem se s věcmi které bez rady asi nerozlousknu.
Předně nevím jak používat parametr D a jaký má význam ohledně zapsání nástroje do tabulky ( jestli v tomto případě nějaký význam má ).Hlavní ale je že řs ( mach 3 ) sice korekci provede ale pak se nechová jak bych očekával.
Je nutné mít korekci zapnutou na každém řádku kde ji chci použít?
Předpokládám že by to byla blbost.
Mach sice korekci v řádku kde ji vyvolám provede,dál se ale chová divně,jednu stranu čtverce kterou měl obrábět objede obloukem,druhou a třetí udělá a pak se zastaví.G kód je na konci,korekci jsem nevypínal a osy nejsou na nulách takže systém to asi dělá dobře ale já to blbě píšu.
Může někdo říct jak by se napsal program na čtverec v rovině XY,10x10 mm nástrojem o průměru 60 mm definovaným v tabulce nástrojů jako T1?Dejme tomu že kvůli korekci nevycházím z nul os X a Y nebo couvnu o víc než poloměr nástroje...
Další věc je že ještě v řádku kde zapínám korekci je rychlost posuvu správná ( G0 ),dál stroj ale jede nesmyslně malou rychlostí,bez ohledu na zadání.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“