Jednoduché digitální odměřování - DRO

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

14. 8. 2013, 4:37

Díky za re, mluvíš o upravených ručních šuplerách, použitých v prvním postu tohoto vlákna nebo o těch odměřovadlech z uni-maxu?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 8. 2013, 5:16

ojoj .. . nepozorně čtu - já myslím ty z Unimaxu/číny

ono, když jsou k mání typy jako z Unimaxu má význam ještě řezat šuplery ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

14. 8. 2013, 7:25

chb píše:ono, když jsou k mání typy jako z Unimaxu má význam ještě řezat šuplery ?
V mém případě je to 423Kč vs. 1803Kč a protože to je na mazla, je to spiš pro legraci než pro vážnou práci.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

14. 8. 2013, 7:56

Já jsem používal tyto měřítka. Délku jsem si koupil dle potřeby.
http://www.mbcalibr.cz/prodej/produkt/7 ... izontalni/" onclick="window.open(this.href);return false;
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 8. 2013, 11:36

Pavka píše:Já jsem používal tyto měřítka. Délku jsem si koupil dle potřeby.
http://www.mbcalibr.cz/prodej/produkt/7 ... izontalni/" onclick="window.open(this.href);return false;
no to jsem právě myslel ... když jsou na trhy typy viz Unimax, proč to osazujete tímto. Aby to vydrželo, je třeba to zakrytovat - no ale to na to nebudu vidět. Jakmile to má samostatný displej, tak ten se dá někam výš a odměřování se pak dá uklidit někam, kam se vejde i zakrytování. Nebo jsem něco nepostřehl ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 8. 2013, 8:26

Pavka píše:Já jsem používal tyto měřítka. Délku jsem si koupil dle potřeby.
http://www.mbcalibr.cz/prodej/produkt/7 ... izontalni/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahá, jasně, já četl posuvné měřítko a hned mi naskočila šuplera :roll: Díky. A jak se to tedy chová po letech, spokojenost? Zkoušels nějak testovat přesnost?
chb píše:no to jsem právě myslel ... když jsou na trhy typy viz Unimax, proč to osazujete tímto.
V roce 2008 mohla být situace jiná.. a pro mě osobně je tu kromě peněz ještě jeden aspekt, u těch šuplér se alespoň zhruba tuší, co z nich na těch datových výstupech leze (což u toho Unimaxu kdo ví jestli někdo ví) a já bych ty data možná chtěl využít i pro řízení, ne jen pro odečet.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

15. 8. 2013, 11:25

Měřítka používám asi 5roků a chovají se pořád stejně.

S těma šuplerama, co kus to unikát. Vyzkoušel jsem několik výrobců
a ani jeden se neshodoval s druhý. Proto jsem upustil od šupler a použil
měřící prvítka. U pravítek nebyl problé i od jiných výrobců.
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

20. 3. 2014, 8:18

Pravítka z unimaxu používám už asi dva roky a fungují bezproblému. Aktuálně jsem je nechal na soustruhu který jsem předělal na CNC a když je vynuluji na začátku programu tak i po 50ks výrobků stále ukazují čistou nulu.
Měl bych ale trochu jiný dotaz, nemátě někdo zkušenosti, jak z daného pravitka dostat informaci o poloze přímo do PC a do machu abych si mohl udělat jednoduchou kontrolu na případnou ztrátu kroku? Jedná se mi vesměs o fyzické zapojení, zbytek bych si už udělal.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

30. 9. 2014, 7:34

Zdravím všechny fandy špon. Měl bych drobný dotaz ohledně pobláznění pravítka z Unimaxu.
Po roce bezproblémového užívání tohoto pravítka se mi najednou na displeji zbláznily hodnoty a pravítko je nepoužitelné. Po vynulování mi začne rychle skákat hodnota(přibývá to po cca 5mm), která se v neskutečné rychlosti mění. První mě napadlo očistit zakrytované pravítko od nečistot, to jsem udělal i když bylo naprosto čisté. Pak jsem i komlet rozebral krabičku od pravítka, ale i ta v naprosté čistotě, bech mech. známek poškození DPS. Při tom jsem zjistil, že pokud prstem přitlačím Desku P.S. k pásce na pravítku, tak se hodnoty ustálí.
Pravítko budu reklamovat prodejci, přesto by mě zajímalo, co se mohlo pokazit, popř co ještě překontrolovat. Děkuji za případné reakce.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 9:02

markus píše:Zdravím všechny fandy špon. Měl bych drobný dotaz ohledně pobláznění pravítka z Unimaxu.
Po roce bezproblémového užívání tohoto pravítka se mi najednou na displeji zbláznily hodnoty a pravítko je nepoužitelné. Po vynulování mi začne rychle skákat hodnota(přibývá to po cca 5mm), která se v neskutečné rychlosti mění. První mě napadlo očistit zakrytované pravítko od nečistot, to jsem udělal i když bylo naprosto čisté. Pak jsem i komlet rozebral krabičku od pravítka, ale i ta v naprosté čistotě, bech mech. známek poškození DPS. Při tom jsem zjistil, že pokud prstem přitlačím Desku P.S. k pásce na pravítku, tak se hodnoty ustálí.
Pravítko budu reklamovat prodejci, přesto by mě zajímalo, co se mohlo pokazit, popř co ještě překontrolovat. Děkuji za případné reakce.
Přesně tohle dělají čínské šuplery, když odchází baterie, dáš novou baterii a opět OK :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

30. 9. 2014, 9:31

Já mám zkušenosti se slabými bateriemi(na čínských posuvkách), že slabě svítí popř. bliká displej, ale měřené hodnoty jsou správné. V manuálu od měřítek je psáno, že slabá baterie je signalizována ikonou na displeji. A ten svítí relativně stejně, jako u nových a nikde nic nebliká.
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

1. 10. 2014, 7:12

Přes ty zkušenosti ti nic nebrání zkusit tu baterku vyměnit, je to asi za dvacku a výsledek může být udivující. Reklamace trvá určitě mnohem déle.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2014, 7:18

jojo nektere kusy to se slabou baterkou delaji jine to spravne indikuji a nefixluji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

1. 10. 2014, 2:04

Tak baterkami to prý nebude, v elektru je změřil a prý jsou absolutně OK. Nevím, ale jestli jejich zkoušečky dělají i zátěžové testy baterie. No každopádně i kdyby byly v háji, tak má svítit indikace vybití na displeji a ta nesvítí. Aspoň budu mít zkušenost, jak Unimax přistupuje k reklamacím.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

1. 10. 2014, 8:04

To mi prosím vysvětli to zmagnetizování- nijak nechápu. Na krabičce s displejem jsou origo dva silné magnety. Jinak akce http://www.uni-max.cz/digitalni-odmerov ... MDY5NDg5S0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“