Logický prvek

Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2671
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

3. 6. 2017, 5:31

Nikoli Mexi, já něco konstruuju, vím jak to funguje, ale narazil jsem na něco, co jsem ještě neviděl, a dotázal jsem se na foru, jestli o tom někdo něco neví. A za celých 14 příspěvků, z toho asi 4 moje, jsem konstatoval, že takový prvek nejspíš neviděl nikdo. Tož jsem řekl dobře, já to nahradím, když to není žádný unikátní prvek, který existuje, ale já jsem se s ním ještě nesetkal, protože mi nic jiného nezbývá. Proč to přesahuje tvé chápání? Vždyť je to prosté :)
Já za sebe jsem spokojenej; dozvěděl jsem se, (nedozvěděl, ale i negace je platná) co jsem potřeboval vědět.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

3. 6. 2017, 9:06

pafik píše:to witty: je fůra věcí veřejně přístupných na stránkách řekněměž majitele oné věci, ale kdyby si tu věc někdo vystavil na svém webu, tak by se majitel zlobil. Říká se tomu copyright.
Xilinx má i knihovnu hotových obvodů, plus různé obecné čítače, , řadiče, registry, .... ale že bych mu zadal logickou tabulku a on vyplivnul schéma, o tom teda nevím.
U toho vstupu je napsáno: blanking input or ripple-blanking output, Takže jednoduchej vstup to není. Možná tam je prvek, kterej je "jednosměrnej", signál může jít z obvodu ven z toho pětivstupého hradla, ale ne do něj. Zkusím to takhle nahradit hradlama, ale opakuju, zajímal mě ten symbol, jestli znamená něco konkrétního.
Existuje spousta zpusobu jak neco zverejnit a pritom neporusit (c).

Zadani pomoci pravdivostni tabulky podporuje Xilinx ve svych navrhovych nastrojich (minimalne) 20 let, dokonce vcetne prikladu na jejich webu jak to udelat. Pochybuju ze by to z nastroju vykopali pryc, poslednich deset let jsem je nepouzil ale s ohledem na to ze napr. Spartany maji jejich podporu primo v makroblocich by me to dost prekvapilo.

Ten symbol znamenal zcela konkretni vec - vlozene hradlo s funkci q := not ( not (BI) ) - ale to bylo tak nejak jasne uz na zacatku.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“