Plasma omezení výkonu

Odpovědět
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

17. 10. 2017, 5:44

Pokouším se postavit si vlastní plazmu cca 60A.
Jde mi o jednu věc, abych nemusel dávat do série výkonovy odpor rozhodl jsem se řešit to elektronicky. Od kamaráda jsem měl zapůjčenou část elektroniky z plazmy rehm rtc60, konkrétně řídící výkonovou část kterou jsem v podstatě okopíroval, ale již nebyla možnost zapůjčení a ani oměření vstupu pro řízení do této desky. Domnívám se že na vstup se přivádí PWM ale nedaří se mi určit na jakém asy kmitočtu to je. Při kmitočtech okolo cca 0,5mhz nechce stále oblouk plynule hořet a zhasíná. Druhá věc je ta čím to vlastně budit, ale domnívám se že obdélníkem. Ta výkonová část kterou jsem okopíroval má zapojených 10ks paralelně IRF740.
přikládám i schéma zapojení.

Obrázek


Obrázek
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 10. 2017, 7:56

Dúfam ze na vystupe mas toroidnu tlmivku na zelezo prachovom jadre, pocitam tak s priemerom jadra cca 5cm, oblznikovy prierez 1x1cm, a najlepsie 2 take tlmivky zapojene paralelne. Dratom o priemere 1,5mm (najlepsie namotat viacej tenkymi vodicmi lakovanimi,lahsie sa namota a potlaci sa skinefekt)
Bez tlmivky to vazne nebude fungovat. (inak je to stepdown menic)
Nezabudni ze na vystupe bude naprazdno cca 300V a pri zapaleni obluka cca 100V

Dalsia vec na tej scheme ako chces riesit snimanie prudu? Lebo standartne je tam bocnik ubytkom sa riadi rozdielovy zosilnovac a meni strieda pwm.
Ked sme pritom malo by to pracovat na frekvencii povedzme 25 az 50kHz.
Ale tym som nie isty k3dze tam mas v gate 740 100R odpory co je dost.
Zase p4icnizs3j frekvencii vyjde vystupna tlmivka ako krava. Navyse ju bude treba chladit preto 2 kusy. R9zdeli sa vinutie a lepsie sa chladi.

Ako chces riesit zapalovanie obluka? V scheme je HF zapalovanie. Tak nezabudni na varistor a kondik(y) lebo irf aj diody povedia apapapaaaaa.(vid blokova schema) ale doporucuj3m to tam dat aj tak ked n3pouzijes HF.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“