Kabel k PC

Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 11. 2017, 6:12

A co ti brání zkusit připojit síť napřed na jednu a pak na druhou stranu?
Máš tam fastony, tak to snad jednoduše připojíš.
Těch možností je víc, ještě doutnavka může být připojena na kontakt, který je v rozpojeném stavu v luftě, a teprve sepnutím se propojí na jedné straně se vstupem a na druhé s výstupem (podobně, jakou jsou dělané kontakty stykačů).
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2017, 6:38

Jó zkoušel jsem to ale nebyl jsem si jist když už to vše předělávám.
Musím ale poděkovat všem za radu ohledně elektroinstalace a dokopal jsem se k tomu.
Mám tedy zatím jednu stranu dílny hotovou a asi to má velkej vliv. Předělal jsem svorkovnice PEN na PE a N v rozvaděči, všude tři žíly 2,5mm a hned bylo vidět zlepšení.
Dříve jsem zapnul servo + napájení KM a vždy vypínač zajiskřil, nějak jsem to neřešil a přisuzoval jsem to k tomu že to prostě dělají kontakty ve vypínači.
Teď pro předělání té elektroinstalace vypínač ani nemrkne.
Příští týden se vrhnu na druhou stranu dílny a bude hotovo.
Pro packa: Na ten proudový chránič jsem taky myslel ale pokud to dělá neplechu na cnc tak na to kašlu. V dílně mám po obou stranách zásuvky a ke každé straně zvlášť jistič.
Z jedné strany frézku a na druhé zas soustruh. :(
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 11. 2017, 6:43

Nevím, co máš za CNC (a nechce se mi teď prolízat fórum, abych to zjistil).
Ale jestli nemáš nějaké brutální moc-kilowattové měniče nebo drivery, tak ještě ten proudový chránič zvaž.
Může to být dobrý kámoš, život i hodnoty zachraňující.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

25. 11. 2017, 7:35

určitě jak píše MEX , a případně kdyby ti padal tak si můžeš pro cnc vyvést jednu zásuvku bez chrániče , ale zbytek dílny budeš mít bezpečný . běžně se to tak dělá . A je vhodné si tu jednu zásuvku označit že není chráněna .
jedno fázový chránič koupíš už za 400,-
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 12. 2017, 10:31

Mala China hadanku: kam vede treti vodic ? Kolegovi prisly tryskaci elektricke pistole, spotrebic tridy I na 230V, celo alu provedeni, clovek drzi v ruce alu telo a strika vodu, zapojeno na dvou vodicich. S Fordem to samozrejme nesouvisi, foceno za jizdy v aute. Jednu z vyhozenych snur jsem proste musel zabavit. Tohle jsou mam pocit opravdove nocni mury elektrikaru. Na strane spotrebice zapojeno OK, na strane zastrcky bohuzel uz krapet mene. Sileny :-(

Obrázek
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

9. 12. 2017, 8:49

No to je teda fakt síla. :roll: :roll: :roll:
Ale chtělo by to ještě fotky těch pistolí. Ono totiž není jasné jestli ty pistole jsou opravdu třídy I. To že je celokovová ještě nic neznamená. Ale každopádně ať je to spotřebič tř.I, nebo i tř. II, tak ta šňůra je v obou případech blbě.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 12. 2017, 4:56

Je to vesely pribeh, v prvni objednane palete byly pistole jen s dvojzilovou snurou, proto kolega do dalsi objednavky situaci popsal, zminil evropske norny a pozadal vyrobce az vyrobky zapoji dle navodu. Cinan to na strane prostroje udelal podle pozadovaneho postupu, bohuzel na konci nevedel co se zelenym vodicem, tak ho uplne na ferovku jen zatavuje do vidlic. Moje obavy, ze ho spojil s modrym se diky bohu nevyplnily. Dalsi objenavka upresni obe strany snury a mozna se konecne povede. Konkretne zbozi zminovat nechci, vsichni vime, ze s prohlasenima o shode to je takove na delsi vypraveni ...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektronika“