Pístní kroužky kladivo

Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 7:01

Mám doma staré bourací kladivo kde jsou vyběhaný pístní kroužky , chci si udělat nové a tak se ptám jaký je nejvhodnější materiál na tyto kroužky - kroužky jsou samozřejmě plast,.
mám doma pár kusů kulatin DELRINU kde uvádějí i toto použití - je to vhodné ?
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

28. 3. 2017, 8:17

Co to je za kladivo? Třeba téměř bezúdržbový a nesmrtelný bourací kladiva od Permonů (http://www.permon.cz/cz/vyrobky/rucni-d ... ci-kladiva" onclick="window.open(this.href);return false;) nemají pístní kroužky žádný viz např. manuál k nejmenšímu BKA 15 D http://www.permon.cz/images/produkty-pd ... -AD-CZ.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; strana 8 (ale taky žere 900 l/min).
Kdysi jsem si repasoval takovou tu malou elektrickou srágoru (konkrétně ještě žlutej Einhell BBH 850) prakticky vhodnou tak na oklepávání omítky, ale to bylo vrtací kladivo nikoliv bourací - funkci pístních kroužků plnily O kroužky (jen jsem pryžový měnil vitonový).
Ten Derlin, jak se chová když se zahřeje? Já k němu při volbě dle použití vždy přistupoval (možná zbytečně opatrně) jako k silonu tzn. tvrdej/nepružnej a za vysokých teplot se maže. Nebyl by lepší teflon (u hydrauliky se PTFE dává při rychlostech > 0,8 m/s ale tam se médium stlačováním tolik nehřeje)?
Naposledy upravil(a) Francotirador dne 28. 3. 2017, 8:27, celkem upraveno 1 x.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 8:25

je to el kladivo Hilti - starý model bez možnosti sehnat díly. volně vložený píst má jen O kroužky , ale píst na ojnici je celoplast a má na sobě dva pístní kroužky.
delrin má supr kluzné vlastnosti silon je proti němu sračka.
Kroužky co tam jsou teď jsou z takového šedého tvrdého plastu .
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

28. 3. 2017, 8:51

packa píše:je to el kladivo Hilti - starý model bez možnosti sehnat díly. volně vložený píst má jen O kroužky , ale píst na ojnici je celoplast a má na sobě dva pístní kroužky…
To je pístek co plní fci. kompresorku, že? Jestli má derlin tak výborné kluzné vlastnosti, tak bych si jen zkontrolovat jeho koeficient tepl. roztažnosti a jestli se moc neliší např. od zmíněného teflonu, tak bych ho použil. Přinejhorším budeš kladivo, pokud ztratí výkon, rozebírat znovu 8)
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2017, 9:25

Delrin je výborný materiál na spoustu věcí, ale není otěruvzdorný. Chápu, že to není moc užitečná informace, protože nenavrhuju nic lepšího náhradou, ale asi by ses měl podívat i po něčem jiném
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

28. 3. 2017, 9:34

Novejsi Hilti co jsem rozebiral (TE-54, TE-55, TE-56) to meli vzdy obracene. Plastovy pist mel vzdy jen O-krouzek a tlouk (jak se nazyva ten volny "pist") mel pak specialni plastovy tesnici krouzek a ta TE56 pak ma jeste O-krouzek a stiraci krouzek (takove obracene gufero).
Ten plastovy krouzek byl tenky (cca 1mm) a velmi krehky. Pro nasazeni ho bylo potreba ohrat ve vode, aby zmeknul, jinak by pri nasazovani prasknul. Mel by byt z teflonu, ale nejednalo se o ten kluzky teflon podobny silonu, ale takovy hnedy s krystalickym lomem podobny tomuto
tesneni.jpg
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

28. 3. 2017, 9:42

Jinak na internetu se da stahnout rozpad dilu na Hilti masiny spolu s objednavacimi kody. Nekdy je stejny dil pouzit ve vice strojich a lze ho jeste sehnat. Sam jsem mel TE-54 nez mi ji ukradli a ikdyz se dily oficialne uz nedali sehnat, a zastoupeni Hilti je nechtelo dodat (je mi jasne, ze Hilti nema zajem, aby se opravovalo do nekonecna, a chteji prodat radeji nove), nasel jsem novejsi masinu, kde byl stejny dil a ten se pak dal objednat. Stejne pak na TE-56 co mam ted. Dily se sice uz oficialne nedodavaji, ale poradilo se mi nejake potrebne dily koupit. Jeste bych potreboval nove kolo do prevodovky, protoze stavajici uz ma dost otlaceny tisicihran, ale ani na E-bay v nemecku, kde se daji kdyztak sehnat pouzite nahradni dily ho nemaji.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 9:43

jo je to hodně starý model , dnešní mají na pístu O kroužek , ale ten materiál co jsi dal foto je přesně to co řeším . klasika bílej teflon je moc "mazlavej" taky jsem o něm uvažoval ale určitě by se vymačkal - je to bláto.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

28. 3. 2017, 9:55

Mozna by se dalo pouzit to tesneni z toho tlouku. Ma prumer 20mm (stejne jako O-krouzek na pistu) - http://rever.store/tesneni-tlouk-hilti- ... ada_z20575" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo ho proste nahradit tim O-krouzkem, jak je to v novejsich strojich.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 9:58

ještě jsem poptával ty plasty a byl mi doporučen Ketron : KETRON PEEK - CA30
asi se někomu doma kousek neválí co ?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2017, 10:00

Mně se válí, ale asi to bude malý průměr. Jaký potřebuješ?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 10:03

Ahoj
průměr bude kolem 35 , odpoledne to ještě změřím .
Myslíš že je to vhodný materiál ?
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

28. 3. 2017, 10:04

Když jsem dělal Makity, byly tam "fluoridové kroužky" (pěkně drahé), které seděly na "o" kroužcích a třely se o stěnu válce místo těch o-kroužků...
Není diskuze jako diskuse
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2017, 10:15

Hm, 35 mm je moc. Měl bych tu odřezky z tyčí průměr 40 ze směsi POM-PTFE, asi to taky nebude to ono ale dalo by se to aspoň zkusit.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 3. 2017, 10:34

prochaska píše:Hm, 35 mm je moc. Měl bych tu odřezky z tyčí průměr 40 ze směsi POM-PTFE, asi to taky nebude to ono ale dalo by se to aspoň zkusit.
Podle toho co jsem o tom čet by to mohlo být docela vhodné , pevné otěrovzdorné ,kluzné .
Byl by jsi ochotný kousek toho poslat ?
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“