Materiály z ČÍNY

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 12:14

No tady dojdes k renomovanemu prodejci
Oni ti za 80 kacek nabidnou certifikat coz je asi tak 50ta kopie 8 roku stareho dokumentu... To o necem svedci
Ty papiry falsuje kde kdo a je to tu uplne bezne. Souhlasim ze napalit te muzou i jinde ale ta mira rizika je ruzna a treba v nemecku u renomovane firmy mas temer jistotu ze je to vporadku. Narozdil od situace zde kde postupne nabyvam dojmu ze je tu temer jistota ze ten material neodpovida. Vzhledem k tomu ze autor vyrabi vyrobky ktere slouzi k udrzeni kontrolovaneho vybuchu. Tlakove razy v jednotkach tisic baru. Tenke steny. Tepelne razy, extremni namahani. Cele to ma nekdo u hlavy... Povazuju to za jedno z nejchoulostivejsich pouziti co se kvality materialu tyce a od toho odvozuju peci pri jeho vyberu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 3. 2018, 12:24

robokop píše:No tady dojdes k renomovanemu prodejci
Oni ti za 80 kacek nabidnou certifikat coz je asi tak 50ta kopie 8 roku stareho dokumentu... To o necem scedci
Ty papiry falsuje kde kdo a je to tu uplne bezne. Souhlasim ze napalit te muzou i jinde ale ta mira rizika je ruzna a treba v nemecku u renomovane firmy mas temer jistotu ze je to vporadku. Narozdil od situace zde kde postupne nabyvam dojmu ze je tu temer jistota ze ten material neodpovida. Vzhledem k tomu ze autor vyrabi vyrobky ktere slouzi k udrzeni kontrolovaneho vybuchu. Tlakove razy v jednotkach tisic baru. Tenke steny. Tepelne razy, extremni namahani. Cele to ma nekdo u hlavy... Povazuju to za jedno z nejchoulostivejsich pouziti co se kvality materialu tyce a od toho odvozuju peci pri jeho vyberu.
Pokud mi dorazí papíry - atesty k něčemu divnému - a nejsem si jistý, jestli to je zfalšovaný (a potřebuju to vědět), tak ověřit si to u výrobce (jestli to je od něj) je asi tak otázka 5ti minut - mailem.
Nepamatuji si, že by nějaký skutečný výrobce (ten co byl v těch papírech od prodejce) nereagoval rychle a nespolupracoval.
Nic složitého, v současnosti bohužel celkem běžná rutinní praxe.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 1:13

Reinkarnace píše:Myslel jsem, že si ten EPITIP-2 Carl Zeiss Jena fakt najdeš sám.... :mrgreen:
Já jsem ho třeba našel... Není to sice Zeiss ale je to cosi z Indie, je o několik řádů levnější a na nějaké kouknutí se jednou za rok vcelku stačí :-) :-)
Aleš Procháska
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

4. 3. 2018, 1:18

Ano, je jich samozřejmě spousta. Já jen reagoval na tohle:
milan584 píše:Bazvadný - ale CO to je ten "nástroj který jsme si pořídili na odhalování číňanského materiálu" - stačí firma, označení.
:)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 3. 2018, 1:28

prochaska píše:
Reinkarnace píše:Myslel jsem, že si ten EPITIP-2 Carl Zeiss Jena fakt najdeš sám.... :mrgreen:
Já jsem ho třeba našel... Není to sice Zeiss ale je to cosi z Indie, je o několik řádů levnější a na nějaké kouknutí se jednou za rok vcelku stačí :-) :-)
Ono je to takový celkem poměrně zajímavý, po chvilce hledání googlem to spíš vypadá, že ten materiál používá "jedna firma ze slovenska"
http://www.zbrane-kuna.cz/hlavne" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 3:09

ono je spis problem ze nektery tyhle specificky materialy tu nikdo poradne ani neprodava
takze nejaky maily a telefonaty jsou pak uplna pitomost
Zvlast kdyz to suli treba primo vyrobce
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

4. 3. 2018, 10:04

Je to opravdu velký problém , těď jsem zkusil všechny velké prodejce a u těch malých to nemá cenu. Prodejce Vám dá nějaký atest , kde je chemické složení a to souhlasí jak jsem psal , nic jiného z toho poznat nejde. Jednou jsme to zkusili podle čísla tavby u výrobce dohledat , jestli taková tavba vůbec existuje a nestačili jsme se divit , nemá cenu říkat nějaká jména. Výrobce začal mlžit a vykrucovat se , vypadalo to jako když se nechce z prodejcem materiálu rozkmotřit.
Pak třeba měření tvrdostí, na tomto materiálu který je vrstvený - to je pokaždém vpichu jiné podle toho, do které vrstvy se trefíte , je tam rozdíl třeba 10HRc a to je hodně. Při soustružení to také jde poznat, je to jako perník. Mám na to vybrané jedny plátky, ktré mají čitý a hladký žez, když to je číňanský materiál, tak je povrch flekatý a potrhaný. A když to je čistý materiál, tak je povrch čistý a lesklý.
Ano , mikroskop je Carl Zeiis Jena Epitip-2. Koupil jsem k němu digitální kameru, ta se dá zasunout přímo do tubusu na okulár. Mám trochu problémy se zaleštěním povrchu, musel bych koupit nějakou leštičku. Ale na to rychlé vyzkoušení to stačí zaleštit zelenou pastou. Materiál se musí zabrousit a zaleštit (zalapovat) pak se musí pečlivě odmastit, a natřít Nitalem , to je směs HNo3 5% a ethanolu 100% v poměru 50/50%. Na materiálu se objeví kresba, která je vidět pouhým okem, když tam jsou nějaké vměstky, sulfidy atd. Dělám rovnou podélné řezy na materiálu, na těch příčných řezech se to rozeznává obtížněji, tak se s nimi nezdržuji. Zvětšení stačí 100-200x. Pak na nějaké praskliny a strusku zaválcovanou stačí 500-700x.
Zítra zkusím rovnou oslovit někoho v Třinci , tam dělají celkem dobrý materiál. Je to tam rozdělené na spustu společností , tak to dá chvíli práce sehnat někoho kdo to má nastarosti. Minimální množství je 2 tuny a doba dodání cca 4 měsíce. Tak to chce shánět materiál dopředu. Tak snad budu mít štěstí na dobrý materiál :) .
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

5. 3. 2018, 6:16

Ty atesty jsou uplne naprd. Je to jen vicemene verejny papir, ja to taky vydavam (v jinem oboru). Pokud prodejce jen prehodi material a pouzije papir ktery od nas dostal pri jine zakazce, bez zkousek mu stejne nic neprokazes. Cely ten sytem je uplne nahovno, je to jen dalsi z mnoha buzeraci ktere se podvodnici jen smeji, ale vyrobce stoji spoustu penez a zbytecne prace pri ziskavani tech certifikatu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2018, 6:20

nakonec to stejne zamicha nejaky jelito ve skladu
co bys taky mohl chtit po nekom kdo dela za 8000,-

naposledy jsem to zazil v italinoxu kde me na obchodnim stezi nasli ze maj teda neco priblizne vetsiho v 316L
ve skladu pak skladnik rikal tohle a tamto a tadyto
proste 316L bylo vsechno co se blejska a nemel problem to vydat
radsi jsem si ty listecky u regalu overil sam a nasel si tyc co chci sam
ale jestli ji tam nekdo predtim spravne polozil....
temer jiste ne po tom co jsem videl
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

5. 3. 2018, 11:43

Zde máte od p.Jecha:
Obrázek Obrázek
A šedá čínská litina je stokrát lepší než turecká.A dokonce v některých případech i česká-záleží na slévárně.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

5. 3. 2018, 2:57

To bude nejaka starsia kniha ked ingoty spominaju na vyrobu ocele. Ci? Teraz sa to uz tak nerobi.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

5. 3. 2018, 3:22

atlan píše:To bude nejaka starsia kniha ked ingoty spominaju na vyrobu ocele. Ci? Teraz sa to uz tak nerobi.
Ovšem překvapivě :mrgreen: při kontilití jsou podobný problémy jako při klasice - viz použití MEMS, FEMS nebo DualCoil elektromagnetických míchačů.
http://ottp.fme.vutbr.cz/users/stetina/ ... tola-6.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
petrkuna
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 3. 2018, 9:53

5. 3. 2018, 9:54

Tak jsem si myslel, že se dnes stal zázrak, dostal jsem vzorky dalšího materiálu, byly zadarmo a byly tam i atesty - Třinecké. Minulá firma si napočítala za dva vzorky průměr 25 a 35mm dlouhé 150mm 1096.-Kč s poštovným. Tady je foto nových vzorků , ty černé fleky to je struska , nebo ty roztavené rezaté plechovky.
35.11.jpg
35.33.jpg
Pak jsem si všimnul že na atestech je datum 2017/3 a 2017/4. Tak to určitě suší materiál ve skladu jedn rok....
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

6. 3. 2018, 5:34

petrkuna píše:Tak jsem si myslel, že se dnes stal zázrak, dostal jsem vzorky dalšího materiálu, byly zadarmo a byly tam i atesty - Třinecké. Minulá firma si napočítala za dva vzorky průměr 25 a 35mm dlouhé 150mm 1096.-Kč s poštovným. Tady je foto nových vzorků , ty černé fleky to je struska , nebo ty roztavené rezaté plechovky.
35.11.jpg
35.33.jpg
Pak jsem si všimnul že na atestech je datum 2017/3 a 2017/4. Tak to určitě suší materiál ve skladu jedn rok....
Z jakýho města ty vzorky, co jsou na těch dalších obrázcích přišly?
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

6. 3. 2018, 6:17

Ještě jedna poznámka - pořád není jasné měřítko - ale podle mě, na to jak slušný to je mikroskop, jsou ty vobrázky dost krutá tragedie. Asi by nebylo od věci, nechat udělat tu strukturu pro porovnání někde v nějaké normální laboratoři, co se výbrusy rutinně zabývají a umí to. Taky by se asi měl udělat baumann a hlavně - jestli se ten výbrus matlá na nějakým filcáku :roll:, aniž by se dodržovaly elementární základy toho jak by se to mělo brousit (za mokra, vždy točit o 90°, dodržovat sled zrnitostí papírů a další), tak klidně může být vidět, i to, co tam vůbec není a pro změnu to, co tam je být vidět nemusí.
Tím nereju, ale udělat skutečně dobrý výbrus, není zas tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
A pokud výbrus stojí za xxxxxx, tak i to, co je vidět je to samé :mrgreen: a závěr z toho je pak taky k .....
Odpovědět

Zpět na „Ostatni material“