Nože z RO- tvary a úhly nožů

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 12. 2015, 9:49

ano, moc to hrotíš
tenkým kotoučkem to jde jak po másle
vždyť to není nic jiného než broušení
nesmíš tím kotoučkem stát na jednom místě, pak se to zalepí a pálí to a neřeže
i tak by ovlivněná vrstva byla pár desetin
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2015, 9:31

Jen drobnost - flexa se blbě drží, pohodlnější je dát si ten řezací kotouček do normální stolní brusky. Takhle řežu Radeco naprosto bez potíží, je to skoro jako krájet chleba.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Jizera-CZ
Příspěvky: 72
Registrován: 13. 11. 2014, 7:05
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2015, 8:33

Díky za rady. Zkusím jak to řezání kotoučkem, tak to naříznutí a uvidím co mě vyhovuje víc :)
Ještě dotaz... co jsem se dočetl, při soustružení Radecem někdo chladí, někdo zase ne. Zatím nemám chlazení dodělané, je tedy možné zatím soustružit bez něj? Počítám, že se bude ostří více opotřebovávat tepelným namáháním, ale předpokládám, že to asi tak "horké" nebude a něco to ostří vydrží, ne?
J-CZ
Weiss D280x700, Güde GTB 16V, BAD-21S po rekonstrukci, Jihokov SVA V10 před rekonstrukcí, korejka F2-250 rozebraná do šroubku a spousta dalších potřebných krámů...
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

11. 12. 2015, 9:03

Jizera-CZ píše:Díky za rady. Zkusím jak to řezání kotoučkem, tak to naříznutí a uvidím co mě vyhovuje víc :)
Ještě dotaz... co jsem se dočetl, při soustružení Radecem někdo chladí, někdo zase ne. Zatím nemám chlazení dodělané, je tedy možné zatím soustružit bez něj? Počítám, že se bude ostří více opotřebovávat tepelným namáháním, ale předpokládám, že to asi tak "horké" nebude a něco to ostří vydrží, ne?
J-CZ
Musíš dávat takový otáčky, aby špona neměnila barvu, pak to něco vydrží.
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“