nástroj na hrot

Odpovědět
tausha
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 2. 2017, 10:55

21. 2. 2017, 11:16

Zdravím profíky,
obracím na Vás s prosbou. Existuje nějaký nástroj na tváření hrotu na soustruhu. Když to řeknu blbě něco jako "ořezávátko na tužky", které by se vložilo do koníku. Jedná se o nerezovou hlazenku pr. 8mm, na jednom z jejich konců potřebuji vytvořit hrot. Nemusí být do absolutní špičky stačí, když na konci zbyde cca. 1mm plocha. Máme na firmě malý soustruh a potřeboval bych výrobu těchto polotovarů co nejvíce zjednodušit a urychlit. Zkoušel jsem nože s výměnýma destičkama, bohužel je to pracné a zdlouhavé. Moc by mi pomohl link přímo na konkretní produkt. Všem předem moc děkuji. tausha
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

21. 2. 2017, 12:48

A to by jsi to chtěl třeba válcovat, nebo jak si to představuješ?
Píšeš že bys chtěl tvářet hrot na nerezové kulatině a naproti tomu uvádíš jako příklad ořezávátko, což tedy na 100% není tvářecí stroj ale obráběcí, když už mluvíme v příkladech. V každém případě to v případě kovového materiálu nebude jednoduché a natož u dosti houževnatého nerezu. Obrábění bude jistě nejschůdnější řešení.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 2. 2017, 1:09

něco podobného existuje, ale do špičky to asi z principu umět nebude

https://www.youtube.com/watch?v=QaJlYwoUJlY
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
tausha
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 2. 2017, 10:55

21. 2. 2017, 1:18

Ano, hloupě jsem se vyjádřil. Mám namysli obrábění. Omluvte nejsem strojař. Myslím, něco jako ořezávátko s výměnným břitem (destičkou).
tausha
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 2. 2017, 10:55

21. 2. 2017, 1:47

přesně takhle si to představuji. Jen aby to šlo hlouběji. Přikládám foto
Přílohy
8mm.jpg
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

21. 2. 2017, 2:17

tausha píše:Ano, hloupě jsem se vyjádřil. Mám namysli obrábění. Omluvte nejsem strojař. Myslím, něco jako ořezávátko s výměnným břitem (destičkou).
Tyhle stále do nekonečna stejné diskuze, kdy někdo chce s něčím poradit a neuvede seriovost a rozměr (pokud možno otolerovaný výkres) dílce jsou opravdu naprosto ubíjející :roll: .
Kolik toho JE ks - 2ks....200ks.....20 000 000ks?
Délka (třeba) 50mm.........6000mm (6m)....?
A co to je "nerez" - 17049, 17246...17xxx (cokoli).....automatovka 303.....?
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2017, 2:35

tausha píše:Zdravím profíky,
obracím na Vás s prosbou. Existuje nějaký nástroj na tváření hrotu na soustruhu. Když to řeknu blbě něco jako "ořezávátko na tužky", které by se vložilo do koníku. Jedná se o nerezovou hlazenku pr. 8mm, na jednom z jejich konců potřebuji vytvořit hrot. Nemusí být do absolutní špičky stačí, když na konci zbyde cca. 1mm plocha. Máme na firmě malý soustruh a potřeboval bych výrobu těchto polotovarů co nejvíce zjednodušit a urychlit. Zkoušel jsem nože s výměnýma destičkama, bohužel je to pracné a zdlouhavé. Moc by mi pomohl link přímo na konkretní produkt. Všem předem moc děkuji. tausha
pochybuju, ubral bych se dvěma směry
-pohyb pákového suportu na soustruhu s upnutým TK nožem, který si vykloníš o kolik potřebuješ, pomalé o doběh a povolení v univerzálce, kratší kusy
-pohyb pákového suportu frézky, rotuje nástroj, úhlový držák z revolveru z nastaveným TK nožem, obrobek upínáš do ustaveného svěráku, nic nevypínáš, jen povoluješ ustavený svěrák, rychlé, nic nevypínáš, může být libovolně dlouhý kus
u obojího může stát opice :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“