Jaké frézy na plast

prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2018, 5:20

NextClick píše:Nevim proč, ale mne se do plastu osvědčují jednobřité
Nějaké jednobřité jsme zkoušeli, teď z hlavy nevím proč jsme je nepoužili, ale tyhle neznám, vypadají trochu jinak, třeba by to stálo za pokus.
Ten důvod se mohl týkat objemu odebraného materiálu, otáček, řezné síly (aby to neohýbalo obrobek nebo nezpůsobovalo vibrace), povrchu, směru odvádění špon, ... Je to vždycky dost laborování, než se najde vhodný nástroj :-)
Aleš Procháska
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2018, 6:45

specialy na plast jsem mel, ale stejne pouzivam klasicky na hrubovani HPC frezy 4 brite i na dokoncovani, musi byt ale ostre, co nejvetsi posuvy a hodne hodne vody,
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 6. 2018, 7:17

Já zase většinou bez chlazení. Když se to dobře odladí tak nástroj i materiál zůstávají studené a špony jsou natavené. To se týká POM, třeba PPS už je lepší chladit.
Aleš Procháska
..petr..
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 4. 2018, 1:49

7. 2. 2019, 10:13

jano_frezovanie píše: 3. 1. 2018, 6:56 Ahoj,
čo sa týka frézovania plastov, vedel by som TI poradiť rôzne nástroje, 1 brité, viacbrité, či leštené nástroje,
ale rovnako závisí aký druh plastu frézujes, či klasika PP, PE, PA plnený sklenými vláknami,a lebo polycarbonát a pod.

Ja osobne používam frézy od firmy DATRON a som. max. spokojný. Rovnako mám odladené rezné podmienky, ak by si potreboval. Ahoj
Ahoj,
Koukám, že jsi tady kolegovi nabízel možnost poradit ohledně nástrojů na plasty a řezných podmínek. Já bych této nabídky velmi rád využil ;-). Máš zkušenosti i s materiály PMMA a PET G?
Celkem u nás bojujeme s kvalitou obráběné hrany a životností nástroje. Nástroje bereme od HAWE, 1břité a podmínky cca kolem 40mm/s s otáčkama cca 22000. Nástroje se rychle tupí, rád bych vyzkoušel jiného dodavatele, případně jiné podmínky. Za každou radu budu velmi rád ;-).
Díky moc,
Petr
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“