ověřené frézy z Ebaye

brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

10. 1. 2017, 12:07

Potvrzuju, celníci nebo kdo měl asi dovolenou, 2-3 týdny vůbec nechodila pošta z Číny.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 1. 2017, 12:49

Ve stejnou dobu jsem objednal spoustu dalších drobností, ty došly bez problémů, trochu později ještě dva vnitřní nožíky a ty taky ještě nedorazily, ale ty maj relativně ještě čas. Tak asi když je to trochu těžší a-nebo cena neni jen pár dolarů, jde to složitější cestou. Dík za tipy, napsal jsem na poštu a asi pomalu začnu žádat refund u prodejce, třeba si na ČP došlápne on (já na to jako příjemce stejně nemám právo).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 1. 2017, 4:29

Odpověděl mi celní deklarant z České Pošty (sklad.praha120@cpost.cz), zásilku tam nemají, ani podle tracking # ani podle mého jména. Napíšu prodejci (posílal to přes Flyt Express, btw.).. T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

10. 1. 2017, 4:39

Mimochodem k tomuhle mám vtipnou zkušenost - objednal jsem na aliexpress edge-finder za 5 EUR, nepřišlo to ve slíbeném čase, tak jsem spustil dispute, peníze mi během pár dní vrátili, a min.týden mi doručili i to zboží. No chvilku jsem váhal :) , ale pak jsem to napsal tomu prodejci, že mu ty peníze klidně pošlu když mi řekne účet, kupodivu zatím žádná reakce..
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 1. 2017, 5:29

:)

Já teď s neblahou předtuchou koukl na stav těch nožíků a je to úplně to samý, podle trackingu dorazily do Čech stejnou cestou o týden později, tj. 10. prosince a pan deklarant tam na moje jméno nenašel nic. Je stále možné (?), že to leží v nějakém pošťáckém DC na velké hromadě zásilek, které není potřeba doručit do Vánoc, jen je mi divný, že zhruba osm jiných zásilek, které jsem objednal ve stejnou dobu, dorazilo v pohodě. Možnost, že by po Čechách pro dopravu využili někoho jinýho než ČP se dá asi vyloučit, ne?
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 10. 1. 2017, 5:43, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

10. 1. 2017, 5:42

podle mě dokud se neprohrabou kontejnerem , tak ani neví co a pro koho tam mají , teda vyjimka je když to pošlou s padacím číslem které obsahuje i písmena ve tvaru podobně jako má naše pošta , pak se to dá dohledat a pošta i předem ví že jim to zčíny příjde . pokud to je jen pár čísel tak jeto poslané obyčejně a vůbec to nelze pod českou poštou dohledat.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 1. 2017, 6:22

To Thom: mozne je bohuzel uplne, uplne vsechno. Snazim se v ramci vanoc davat nakupni prazdiny. Posta bere stovky brigadniku z ulice. Pred casem mi postak rikal, jak vyhazuji zasilky prtavym oknem na depu a potom po smene sbiraji za plotem. Snad to nebude tvuj pripad a dorazi to pouze pozde.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

10. 1. 2017, 8:21

Thomeeque píše:Zdar, frézičky jsem objednal (dvě krabky) a skoro to vypadá, že už od 3. prosince minulého roku jsou někde v Čechách, ke mě se ale stále nedostaly. Myslíte, že jsou třeba u celníků? Cena byla cca 2*9USD, takže ještě pod limitem. Co dělat, má cenu někam volat? Na naší poště pro mě žádnou nedodanou zásilku nemají. Dík, T.
Ja ted zrovna resim neco podobneho - Cinan mi poslal jenom jenom 2 polozky ze 3, vse v jedne objednavky. Pry to rozdelil kvuli celnimu limitu - to jsem mu odpalil s tim, ze je prvni z prodejcu, ktery ma takovou peci. Pritom cela zasilka byla pod limitem. Ta zbyla tretina zatim nedorazila, dalsi jeho zasilka taky jeste ne. Melo byt do 9.1.2017.
Tak jsem se dnes ozval, on na to, zda jsem nezmenil adresu :-). Na poste to zjistit nejde, zda nemam zasilku - nebyla sledovana.
Tak uvidim, mozna se to jeste rozhybe.

Navic ta jedna polozka z tech 2 dorucenych byla blbe - jina sada vrtacku, nez jsem chtel. To Cinan presel mlcenim ... a je mi i celkem jedno, nakonec ty vrtacky 0.1 - 1.0 snad taky pouziju :) .
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

10. 1. 2017, 9:10

ale pánové :-)

čína a česká pošta, nečekejte, že se někdo něčím bude zabývat.

objednávám jen od těch, co mají hodně prodejů (= mají naspořeno na reklamace), procento spokojenosti beru jako druhotné

pokud něco nesedí, "nediskutuji" - oni jsou na tom s angličtinou mizerně a vašim steskům prostě nerozumí (nebo nechtějí)

nedošlo = jedna věta - navrhuji vrácení peněz,
Je to šrot - navrhuji vrácení peněz, (doplním fotkou)
něco mi nevyhovuje - navrhuji slevu xx dolarů.

číňan se tím nemíní zabývat, na to nemá čas a o ty drobné mu prostě nejde - odkýve naši nabídku, jen požádá, zda dám kladné hodnocení - a to mu dám, případně rozepíšu, že problém byl vyřešen k mé spokojenosti.

toto platí na věci do celního limitu
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

11. 1. 2017, 7:51

Já myslím, že nelze paušalizovat. Pokaždé je to jinak. S jedním prodejcem jsem vyvolal po měsíci, kdy to ještě neodeslal spor, což tvrdil ho hodně poškozuje a já mu napsal, že mám z toho radost, protože garantoval odeslání do 3 dnů. Následující den se objevilo číslo zásilky a za 4 dny jsem zboží měl. Některé zboží před vánocemi dorazilo za týden, některé nikdy :-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 1. 2017, 8:09

me se stalo ze stovek pripadu snad pouze jednou ze by neco neprislo
a byla to polozka za jeden dolar

vetsinou objednavam drazsi veci a tam vzdy bez problemu

ty terminy jsou nekdy rychlejsi jak posta v ramci prahy a nekdy to trva prez mesic
a zadne pravidlo jesm tam nevypozoroval

nicmene ochranna lhuta bezi a je treba vyvolat spor driv nez propadne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 1. 2017, 1:08

Naprosto zásadně omezuju nákup přes Českou poštu, kdy by měl dojít balíček během prosince a ledna. V té době tam pracuje spousta "brigádníků", no a někteří z nich se specializují na jiné aktivity, než na dodání zásilky adresátovi.Vím to od kamaráda, který na poště dlouhá léta dělá.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 1. 2017, 1:31

Bohuzel naprostou vetsinu ztrati ceska posta, trasovac to jasne dokazuje. Bohuzel na reklamaci to nema zadny vliv a pokud ma clovek nekonecne casu nebo je nekonecne vytoceny a precte si smluvni podminky posty zjisti, ze reklamace jsou naprosta ztrata casu. Uz se o tom psalo, nechci to papouskovat dokola.
Pokud to cinan neposle, je to nekompletni nebo to vubec neodesle je nasim jedinym a silnym nastrojem feedback. Bohuzel stale vic kupujicich na to kasle, pritom tim vsichni pomahame sami sobe. Jednou dokonce napsal at to stahnu, ze s rodinou zemrou hlady, kdyz po tom hodnoceni uz nikdo nic neobjedna, pekne podvodnik narikal...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 1. 2017, 4:41

Musim kouknout, jaká ta lhůta vlastně je. Ještě bych rád počkal. Koukal jsem, že obě zásilky jsou jako na potvoru od stejnýho prodejce, to je mi ho fakt líto ždímat, když to zjevně zazdil někdo u nás :( I když on to možná vymámí z pošty..

Jinak díky za vaše posty.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 1. 2017, 7:10

Thomeeque píše:Musim kouknout, jaká ta lhůta vlastně je. Ještě bych rád počkal. Koukal jsem, že obě zásilky jsou jako na potvoru od stejnýho prodejce, to je mi ho fakt líto ždímat, když to zjevně zazdil někdo u nás :( I když on to možná vymámí z pošty..

Jinak díky za vaše posty.
Neni to kwotop2014?
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“