ověřené frézy z Ebaye

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 8. 2015, 11:22

Ahoj,

konkrétně chci pořídit 2mm dvoubřitky s rovným koncem a 1/8" stopkou, našel jsem toto (1/8" stopku neuváděj, ale asi bude, ještě bych ověřil). Ale taky jsem si přečetl tento Tumlíkův post, který je dost odrazující. Máte někdo nějaký ověřený zdroj?

Klidně můžete uvést i zdroje jiných typů fréz, může se hodit.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
z.j
Příspěvky: 128
Registrován: 11. 8. 2011, 12:33
Bydliště: Št. (SK)

12. 8. 2015, 12:30

1/8" stopku neuváděj
Majú to tam uvedené.

Cutting Diameter : 2mm (1/13'')
Shank diameter : 3.175mm (1/8'')
Cutting Edge Length (Flute Length) : 12mm
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 8. 2015, 12:38

to jak psal tumlík byly gravírovací jehly , ty dvoubřity by měly být celkem v pohodě
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 8. 2015, 1:31

z.j píše:
1/8" stopku neuváděj
Majú to tam uvedené.

Cutting Diameter : 2mm (1/13'')
Shank diameter : 3.175mm (1/8'')
Cutting Edge Length (Flute Length) : 12mm
No jo, jsem slepej, dík!
packa píše:to jak psal tumlík byly gravírovací jehly , ty dvoubřity by měly být celkem v pohodě
I tak budu rád za někoho s praktickou zkušeností.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

12. 8. 2015, 4:05

bezproblémově je na dural používám, mám i kratší variantu - tedy kratší břit. Ale musí se lihovat, jinak udělá brnnnnk

dřív než ji ztupím ji většinou urazím, ale za tu cenu to moc neřeším

PS - ověřené z Ebay Čína je protimluv, vše jsou to jen prodejci krabiček a co se jim podaří sehnat, to i prodají - bez ohledu na zdroj a za týden budou prodávat něco jiného.
PS2 - dobré nástroje co jsem dostal, jsou překvapivě od prodejců, kteří nabízejí tak 5 druhů nástrojů a pak vše různé z oborů hodně vzdálených strojařině.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

12. 8. 2015, 8:10

Nechapem. Pytas sa ci su dobre. Jasne ze su dobre. Nikto netusi na co ich chces pouzivat a chces radu. Ale pre mna su dobre. Akurat tie dlhe (12mm pri priemere 2mm) sa budu pri vacsom zabere lamat. Ak chcem frezovat hlbku 12mm tak pouzijem kratsiu do 6mm a potom to dosucham dlhou. Kratka da 3mm hlbku naraz, dlha tak po milimetri. Maximalne. A kvalita rezu tiez uplne ina. Bavim sa o hlinikovom materiali
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 8. 2015, 8:22

ta fréza dá při D2mm hloubku 3mm na plnej záběr? při jakých řezných podmínkách?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 8. 2015, 10:35

bronek999 píše:Nechapem. Pytas sa ci su dobre. Jasne ze su dobre. Nikto netusi na co ich chces pouzivat a chces radu.
Chci je používat na to, na co se tento typ fréz obvykle používá, kdybych je chtěl používat nějak jinak, dal bych vědět ;)
bronek999 píše:Ale pre mna su dobre. Akurat tie dlhe (12mm pri priemere 2mm) sa budu pri vacsom zabere lamat. Ak chcem frezovat hlbku 12mm tak pouzijem kratsiu do 6mm a potom to dosucham dlhou. Kratka da 3mm hlbku naraz, dlha tak po milimetri. Maximalne. A kvalita rezu tiez uplne ina. Bavim sa o hlinikovom materiali
Super! S tim krátkym břitem to dává smysl a 6mm by mi myslím většinou i mělo stačit, akorát se mi takový nedaří najít, neměl bys prosím link?
chb píše:bezproblémově je na dural používám, mám i kratší variantu - tedy kratší břit. Ale musí se lihovat, jinak udělá brnnnnk
To asi platí i o značkovejch..?
chb píše:dřív než ji ztupím ji většinou urazím, ale za tu cenu to moc neřeším
To bude i můj případ :)
chb píše:PS - ověřené z Ebay Čína je protimluv, vše jsou to jen prodejci krabiček a co se jim podaří sehnat, to i prodají - bez ohledu na zdroj a za týden budou prodávat něco jiného.
Hm, na tom asi bohužel něco bude :(
chb píše:PS2 - dobré nástroje co jsem dostal, jsou překvapivě od prodejců, kteří nabízejí tak 5 druhů nástrojů a pak vše různé z oborů hodně vzdálených strojařině.
Taky jsem se zrovna doklikal na jednoho takovýho, frézy má v kategorii Other vedle cyklorukavic a pouzdra na kytaru :) Je to blázinec, ještěže vyhledávače se v tom vyznaj :)

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

13. 8. 2015, 7:14

Tie 3mm su blbost. Myslel som ze frezka ma 3 mm priemer. Dvojka da tak 2mm ked je kratka. Ta 12mm dlzka neda ani 1 mm a povrch hnusny. Mazat musis kazdu frezu pri obrabani hliniku. Ak budes brat hlbku 0.2mm tak nemusis, ale tazko to nazvat obrabanim. Na tieto "male" priemery mam radsej hss frezy. A tiez je rozdiel ci ides frezovat nejaky hlinikovy odliatok alebo tahane sapa profily. Neviem ci sa urazas ked napisem ze neviem na co ich chces pouzivat ale to je prva vec pri vybere frezy
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 8. 2015, 9:03

Thomeeque píše: akorát se mi takový nedaří najít, neměl bys prosím link?
to je prosté ... ebay.com - napřed zadám - milling tools - to abych našel "něco" a z prvního odkazu si vezmu nápovědu
ty už jsi ten první odkaz našel = 10pcs 2.0mm 2mm 2 Flute Carbide Flat Nose End Mills Router Bit 12mm CEL Tool

text zkopíruji do vyhledávání na ebay a upravím takto = pcs 2mm 2 Flute Carbide End Mills
pcs = chci víc jak jeden kus
2mm = to bude často označení průměru
2 flute ... = to už je popis frézy

tím hledám to pro mne podstatné a výsledek je toto -
a ještě vyberu volbu "price + shiping lowerst first" ...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=pc ... s&_sacat=0

stačí takto ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 8. 2015, 9:28

Díky, zhruba takto nějak jsem to zkoušel, ale zkrácený jsem tam ve stejný cenový kategorii nenašel :( Nejblíž je tomu asi todle a to je skoro třikrát dražší. Samozřejmě celý jsem to neprolez, je tam toho tuny, mohl jsem něco přehlídnout, proto se ptám na konkrétní link.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 8. 2015, 12:56

ty už na fotce vypadají odpudivě - skoro bych tipl, že schválně fotí nejhorší možny stav co mohou poslat. Začínám poslední dobou těm fotkám víc věřit.

odkaz už není funkční, je to dávno a navíc to má osičku 6mm. ale bral jsem to od tohoto maníka (toto by se ti také mohlo líbit)
http://www.ebay.com/itm/5pcs-one-flute- ... 2c9edafcc2

co kdyby jsi zklusil karbidové - v rozměru 2mm / 3,15 se dají najít rozumné ceny.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 5. 2016, 12:34

Ahoj, posunu nahoru, pokud někdo náhodou narazil na ebayi na 1/8" flat nose frézy s CED cca 2mm s krátkým břitem (např. 2mm s CEL <= 8mm) s cenou kolem 30-40 za kus, dejte prosím vědět. Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 5. 2016, 10:33

Díky za tip! Já jsem na ně pak taky narazil, akorát přemejšlim, co to je přesně za typ (geometrie), umí se to zanořovat, šlo by to i do duralu? S jednobřitkou jsem si zatím nezavdal, je to na měkkym stroji horší-lepší-stejný jak dvoubřitka (826)?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“