Nástroje pro malou CNC frézku

Bára
Příspěvky: 20
Registrován: 2. 10. 2016, 4:58

3. 10. 2016, 9:06

Ta cena mě teda nepotěšila :roll:
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2016, 9:12

robokop píše:na neco urcite bude
bohuzel prodejce a asi ani vyrobce nedodava prilis informaci
Jj, myslel som že na GRAVÍROVANIE je zlá, opravujem :) Napriek tomu, že sa to celkom podobá.
Naposledy upravil(a) WatchManiac dne 3. 10. 2016, 9:16, celkem upraveno 2 x.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Bára
Příspěvky: 20
Registrován: 2. 10. 2016, 4:58

3. 10. 2016, 9:15

Chtěla bych nějaký ten střed, nemusím mít profi frézku, ale aby to trochu něco vydrželo. Převážně chci gravírovat do stříbra, zlata, plastu a sem-tam do oceli. A jak jsou na tom takové ty carbidové s titanovým povrchem?
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2016, 9:17

No tá za 800,- to je taký stred, resp. trochu pod :) Ale je naozaj super.
Na druhej strane, keď s tým pôjdeš len do Ms, Au, Ag, tak je to skoro nafurt...
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Bára
Příspěvky: 20
Registrován: 2. 10. 2016, 4:58

3. 10. 2016, 9:17

Ale pokud to má takovou životnost, tak se ta investice vyplatí.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2016, 9:38

No ještě jsi se nepochlubila jak s frézkou umíš protože začátky občas dost bolej zvlášť když koupíš nástroje a pak je zlikviduješ z neznalosti (nemyslím z blbosti tu občas uděláme všichni a pak se divíme jak i po tolika letech jsme schopný udělat kravinu :wink: ) tak pro začátek jak jsem psal něco odolnějšího to HSS-Co a pak třeba TK .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Bára
Příspěvky: 20
Registrován: 2. 10. 2016, 4:58

4. 10. 2016, 10:29

CNC mám asi 2 měsíce, ale asi měsíc jsem bojovala s tím, vůbec to všechno dat dohromady, aby vše fungovalo.
Teď nad tím už měsíc sedím a zkouším. Zvládám zatím jen text a nějaké štítky. K nastavení otáček a jiných parametrů, co tam jsou, jsem se zatím ještě nedostala. Pracuju jen s tím, co mám zatím navolené.....všechny nástroje, co jsem odepsala, byly samozřejmě k vůli mé neznalosti....no...učím se. Je to pro mě vše úplně nové a s ničím, co teď vidím a slyším jsem se nesetkala. Ale člověk se má stále něčemu učit, tak se učím :D Naštěstí mě to baví :)
Jsem ráda, že jsem našla tohle fórum, kde se můžu ptát. Takže pokud někomu přijdou mé otázky nenormální, tak se omlouvám, ale tohle téma je zatím pro mě velká neznámá.

Takže jak jsi psal, by bylo pro mě momentálně nejlepší, učit se na nějakých HPP-co nástrojích. Pokud tady je někdo, kdo by brousí, ulomené vrtáky z HPP, nebo Radeco, tak mi prosím napište :) Jinak mi asi nezbývá nic jiného, než si nějaké pořídit. :) Co si budeme povídat....ta investice do začátku není nic levného....ale to je tak ve všem :)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2016, 11:25

Jj jak jsem psal HSS , nebo HSS-Co to je rychlořezná ocel dolegovaná cobaltem a je ještě odolnější než samotná HSS .Všechny nástroje na bázi HSS jsou odolné proti uštípnutí ,mají ale menší řeznou rychlost .Vzhledem k tvému stroji tak vekou řeznou rychlost nedocílíš abys poškodilo nástroj vysokými otáčkami .Poškodit nástroj můžeš jen velkým posuvem nebo frézováním hodně tvrdých materiálů.U TK tedy u slinutých karbidu též nazývaných tvrdokov je uštípnutí nástroje třeba i pouhým chvěním běžné ,prostě se s ním musí umět a stroj musí být dostatečně tuhý aby u něj nevznikaly vibrace.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Bára
Příspěvky: 20
Registrován: 2. 10. 2016, 4:58

4. 10. 2016, 1:16

Díky moc :)
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“