UŽ NE-Odprodej 1-3 kusů 2/3-břité 1mm frézy, břit cca 4-6 mm

Odpovědět
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 11. 2016, 3:02

Ahoj vespolek,
najde se dobrá duše v Praze 4 nebo 5 (ale upresnuji na konci textu :-)), která by mi mohla za rozumnou cenu odprodat nekolik kusu (1-3) frezy (staci "eBay kvalita", tj. "eBay cena")?
Prumer 1mm, rovny konec, 2-3 brity, delka britu 4-6 mm, prumer tela je mi jedno - mezi 1/8 palce az treba 6 mm.
Material bud tvrdokov nebo i nejake (i kobaltove) HSS.

Chtel bych zkusit neco z plexi, ty 1mm frezy sezenu levne samozrejme z napr. eBay (hobikovi staci), ale to potrva nejmene 2-4 tydny.
Zkusebne jsem zatim rezal 2mm 3 britovou frezou (oznaceni 2x7 140618 HSS Co8 ZPS PS 4812), otacky nizké (vreteno z modelarskeho bezkomutatoroveho motoru, ten rízený z servoregulatoru a ER25 150 mm drzak v obyc. loziscich ), posuv nizky (1 mm/sec), rezu po 0.5 mm vrstvach ("powered by Gravos GVE84 / ARMOTE" :-) - náramná spokojenost s obojím).
To vsechno mi staci, ale prorez 2mm je moc velky.
Spony jsou malinke a pohodlne odpadavaji (takovy ten snih) - nic se mi nelepi/netavi.

Vim, ze na plasty/plexi je asi lepsi takovy ten optimalizovany jednobrit a vyssi otacky a posuv, ale tohle mi na hrani bohate staci - nehonim zadnou masivni produkci velkou rychlosti.
Navic nemuzu zatim definovane nastavovat/udrzovat pocet otacek :-), takze to jde podle sluchu - aby to moc nejecelo :-) - tedy, jak jsem napsal, nizke otacky/nizky posuv.

Po dohode dojedu v Praze 4 nebo 5 (presneji jizni casti Prahy (v novém dělení i P11/12/13/16), nebo obecne i jinde, ale blizko u metra - at se nemusim moc trmacet :-), a kolem Modran nejlepe :-)) kamkoliv/kdykoliv a nejlepe do konce tydne :-).

Mozne dobrodince prosim o SZ.

Diky.

LaPa

Aby bylo jasno, co mam asi na mysli - pro inspiraci napr "1mm 2 Two Double Flute Carbide Flat Nose End Mills Router Bit 4mm"
Obrázek
Naposledy upravil(a) lapa dne 23. 11. 2016, 6:41, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 11. 2016, 5:39

Uka vřeteno :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 11. 2016, 6:01

Thomeeque píše:Uka vřeteno :)
Zatím neuka, zatím se za něj stydím :-) - bastl z z toho, co dům, laserová palírna a eBay dal.
A celá jeho jednotka je výměnná s jinou na bázi "průmyslové vrtací brusky IBS/E" Proxxon.

Myšlenka byla taková, že na pomalé otáčky mám ten vlastní modelářsko/ER25 bastl a rychlejší (např. vrtání malými průměry) je ta "proxxon" jednotka.
A uvažuji nějak zpětnovazebně regulovat ten regulátor pro modeláře (možná přes moje oblíbené PICAXE - má přímo režim modelářského servo výstupu), ale k ničemu jsem se zatím nedokopal. CNC je jedno z mých hobby a jsou to prostě takové vlny ...

Ale možná překonám ostych ... :-).
A není to kvůli tomu, abyste mě přemlouvali :-). Možná jo, možná ne - prostě blbý introvert :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 11. 2016, 6:39

Zatím jsem dostal 2 nabídky (a řeším je), prosím případné ostatní členy fóra, aby už nereagovali - když tak pošlu nové SOS :-).
Díky.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 11. 2016, 7:10

lapa píše:
Thomeeque píše:Uka vřeteno :)
Zatím neuka, zatím se za něj stydím :-)
Ts ts ts, takle se ochuzovat o vřelý fídbek místní komunity :mrgreen:
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“