Alicon - problém

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

17. 12. 2017, 2:28

Mám tady takovej problémek s nástrojema od Aliconu. Až do minulého týdne bylo vše perfektní - s nástroji naprostá spokojenost. Teď se stalo následující:

Vyměnil jsem otupělou frézu 4mm 2břit s označením AE302040 - (to co vydržela je až neskutečný). Měl jsem tady v šuplíku nové s označením WAE302040 - mělo by to bejt úplně stejný. Ale asi neni.
Okamžitě po zapnutí už zvuk frézování dal najevo jakej bude výsledek. Povrch je "odrnčenej" a hnusnej. Vyzkoušel jsem celkem 3 nové kusy a všechny se chovají stejně. Zkoušel jsem laborovat s nastavením - bez výsledku. Tak jsem tam dal zpátky tu starou tupou a zase to jede parádně (jen nahoře mírný otřep daný opotřebením). Na zub jí dávám 0.03. Ještě vznesu dodaz do Aliconu, ale už vim jak to dopadne ...
Pohledem se ty nástroje nijak neliší, ale asi jsou jinak nabroušený ..... Docela by mě zajímalo kdo s tímhle dělá .......

Neměl jste někdo stejnej problém? Případně prosím doporučte někoho jinýho, kdo prodává speciálky na AL. Dík.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 12. 2017, 3:26

já mám jak AE tak WAE a rozdíl jsem teda nepoznal.. resp nestalo by se mi to, že to co minule snesla teď nesnese.. to jestli jedna vydrží km řezu a druhá třeba jen 0,5km to neumím posoudit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“