Klíč nastavitelný "francouzák'' trvalé hodnoty

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 3. 2015, 10:50

Ahoj,

mohu poprosit o tip, kde koupit subjekt v kvalitním provedení, jakou byste případně doporučili značku? Mám na mysli tento typ (má nějaké jednoznačnější jméno?):

Obrázek

nikoliv toto. Na obrázku je Extol Premium, to asi neni úplně top kvalita..? Má to být dárek (pro mě :)), takže se na tom nebude šetřit :)

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

16. 3. 2015, 11:23

Tohle je klasickej francouzák. :D V obchodě asi už dost nesehnatelný. Často koukám po nářadí a takovejhle jsem teda nikde neviděl. Všude jsou akorát ty americký francouzáky, co jsi psal, že nechceš. A Extolu bych já teda nevěřil. Naštěstí mám doma ještě původní kvalitku.
Zkusil bych aukro a bazary a nebo takový ty sklady s nevyužitýma zásobama. Mívají tam spousty nářadí třeba z vojenských dílen, které nebylo nikdy použito a je ještě zakonzervováno. Tam bych si byl asi tou kvalitou jistej. :-)
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 12:10

Francuzáky má Topex, je to polák, a polák a číňan - všetko jedno... :) Mám od nich golu, nič moc... :( To aukro bude lepší nápad.,,
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 5:52

k čemu potřebujete kvalitu u tak masivního těla? Hlavně když to zároveň slouží jako kladivo . Mám jich několik v několika velikostí a všechny budou starší jak já. A toho Extola bych se nebál. Kupuji od nich pár vybranejch věcí a nemám nějaký zásadní problém. Od tesařského kladiva po kleště na plech. Dám to do ruky i volovi a jen tak se to nezničí ,když to neukradne ,nebo neztratí.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2015, 5:54

kdyz potrebujes zabrat tak ani toto neni prave orechove

rad pouzivam takove kleste od knipexu co jim chodi celisti linearne
je to dobre ze to svira matici takze se neozvejkne

Obrázek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 3. 2015, 9:49

Jimmy píše:Tohle je klasickej francouzák. :D V obchodě asi už dost nesehnatelný..
No že jo? Já si to pamatoval z dětství, když jsem se motal strejdovi v dílně a teď jsem byl dost překvapenej, jak blbě se to hledá, na kovonástrojích nic a pak až podle obrázků na googlu jsem našel ten Extol.. ale neva, zaujal mne ten robokopův tip, echt francouzák, pokud po něm stále budu toužit, si někdy koupim příležitostně sám podle vašich rad. Díky všem! T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

17. 3. 2015, 5:38

V kovošrotu je potkávám dost pravidelně.Většinou jim ani nic není.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 3. 2015, 7:16

no, to co požaduješ mám, ale nedám a ani neprodám.
jedině až umřu, tak žebrej na "mej lepší polovičce"...
nebo ti ho odkážu :D
Tomáš S.
Příspěvky: 95
Registrován: 14. 2. 2014, 9:35
Bydliště: Brno

17. 3. 2015, 7:40

Klasickej francouzák z prvního obrázku jsem měl. Byl to starý kvalitní výrobek a zarezlé šrouby se s tím daly povolit celkem dobře. Velkou nevýhodou ale byla potřeba volného místa okolo šroubu, aby se tam s tím klíčem dalo dostat. U moderních výrobků, kde je všechno namačkané na těsno se francouzák moc nauplatní.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 3. 2015, 7:43

jo, ale povolit třeba olejovej filtr v autě...
francouzák pomohl...

To:Thomeeque
máš to u mne jako dědictví až umřu, ale ne, že mne přijdeš zastřelit :D

p.s
čelist 4,5cm na jednu stranu
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 3. 2015, 7:47

exot007 píše:V kovošrotu je potkávám dost pravidelně.Většinou jim ani nic není.
No vida, tak kdybys narazil na nějaký opravdu zachovalý kousek, ozvi se, rád odkoupím :)
Tomáš S. píše:Klasickej francouzák z prvního obrázku jsem měl. Byl to starý kvalitní výrobek a zarezlé šrouby se s tím daly povolit celkem dobře. Velkou nevýhodou ale byla potřeba volného místa okolo šroubu, aby se tam s tím klíčem dalo dostat. U moderních výrobků, kde je všechno namačkané na těsno se francouzák moc nauplatní.
Myslím, že to má širší využití, než jen jako náhrada klíče, dá se tim něco dočasně stahnout, přidržet a tak.. si myslim..
Hades píše:máš to u mne jako dědictví až umřu, ale ne, že mne přijdeš zastřelit :D
Zrovna jsem ti chtěl psát, abys mi radši nic neodkazoval, něco se ti stane a půjdou po mně, že jsem měl motiv :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
marikano
Příspěvky: 107
Registrován: 21. 11. 2012, 2:09

17. 3. 2015, 8:02

Co jsme jich z výdejny vyhodily při stěhování :-) S tím už nikdo nechtěl dělat
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 3. 2015, 8:07

marikano píše:Co jsme jich z výdejny vyhodily při stěhování :-) S tím už nikdo nechtěl dělat
taky bys potřeboval po tlamě :D

a takhle to chodí....

všichni ti "hovno znalý" šéfové (manageři si říkají...).
nevědí k čemu to je, tak šup s tím do šrotu... když na tom dnes nikdo neumí dělat...
viz. celé vlákno viewtopic.php?f=38&t=16651
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 3. 2015, 8:11

marikano píše:Co jsme jich z výdejny vyhodily při stěhování :-) S tím už nikdo nechtěl dělat
Ty jsi ženská? A dělaly jste to s ostatníma babama? Nebo u toho byli taky nějaký chlapi?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

17. 3. 2015, 8:12

Thomeeque píše:...
Zrovna jsem ti chtěl psát, abys mi radši nic neodkazoval, něco se ti stane a půjdou po mně, že jsem měl motiv :)
nějak se s tím smířím, hlavně to chce dobré alibi na tvé straně :D
Odpovědět

Zpět na „dalsi“