Tip na dobrý aku šroubovák-vrtačku

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 9. 2015, 4:07

Ahoj, byl by?

Dá se vybrat tady? Zůžil jsem kritéria na: akuvrtačka, Li-Ion, dvě rychlosti, ještě něco?

Třeba Bosch PSB 1440 LI-2 je dobrý nápad?

Má to být jubilejní dárek, poněkud to spěchá (musim koupit dnes nebo zejtra).

Díky mnohokrát, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
pepad
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 11. 2013, 8:02
Bydliště: u Kladna

30. 9. 2015, 4:29

Mám podobný (bez příklepu) již několik měsíců a jsem spokojen i když je vyroben v Maďarsku. S předchozím BD nechci ani srovnávat.
pepad
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1006
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2015, 4:30

Dá se (principielně) živit z autobaterie, takže O.K.
Pokud jsi si absolutně jistý, že tím obdarovaného potěšíš...
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 511
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

30. 9. 2015, 4:37

já mám doma stejnou a zatím spokojenost. na domácí použití je super.
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

30. 9. 2015, 5:37

Asi hodně záleží kdo jí bude a k čemu používat. Doma v bytě používám Bosch PSB 10,8 LI-2 a jsem spokojen. Je lehounká a na domácí práce stačí. Je pravda, že na větší práci používám vrtačku na 230 V.
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

30. 9. 2015, 5:58

Ja bych chtel upozornit ze tyhle zelene jsou jen hobby provedeni. Ja mam doma malou utahovacku Makita. Myslim, ze tenhle model http://akusroubovaky.heureka.cz/makita-ddf343she" onclick="window.open(this.href);return false; ale bez sklicidla, jen na bity. A pak silnejsi vrtacku Dewalt. Konstrukcne je na tom lip bych rekl Makita.
O tech zelenych Bosch jsem ale nikdy neuvazoval.
Jeste me napadlo, ze jsem mel Makitu http://akusroubovaky.heureka.cz/makita-td021dse/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale tam se mi stavalo, ze sklopna rukojet mi skripla prst. Tak jsem ji daroval tatovi. Jinak taky super hracka. Jako stvorena na utahovani sroubku.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
mikiki
Příspěvky: 595
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

30. 9. 2015, 6:20

Měl jsem (vlastně ještě mám) BOSCH GSR 12V NiCD a s tím jsem udělal celou fasádu z NovaBriku + půdu.
http://akusroubovaky.heureka.cz/bosch-g ... fessional/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bosch nebyl špatný ale vydržel vzhledem k NiCD tak cca hodku a pak nabíjet.
--------
Byl jsem max spokojený ale pak mi manželka koupila Metabo BS 18 Li (2x3.0Ah) a to je vzhledem k výdrži jiné kafe.
http://www.naradi-obchod.cz/katalog/zbo ... o-bs-18-li" onclick="window.open(this.href);return false;
Jen tak se nevybije a dokoupil jsem halogenovou svítilnu a tak mám zajištěno svícení min na 2x9hod.
Ale pozor na akumulátory, obchodníci většinou nabízejí jen 1,3Ah
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 9. 2015, 7:00

Diky všem za tipy. Volal jsem do Bauhazu (spíš jestli maj něco skladem, než konzultovat) a pán mě trochu nahlodal ve smyslu, jestli brát příklep a uvažuju, že to je asi zbytečný (na takový práce má jubilant dávno pořádnou vrtačku). Nejen kvůli ceně, ale i krz váhu a rozměry. Maj tam PSR 1440 LI-2 v akci se dvěma aku za 2800.. No a druhej zajímavej kandidát je Metabo PowerMaxx BS Basic, to by mělo být ještě kompaktnější a přitom stejný výkon, navíc mám Metabo rád.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 9. 2015, 7:06

Primarne si je nutne rict na co sroubovak ma fungovat ? Zda s tim bude pracovat hobbik v garazi, starik na chapupe ci parta montazniku. Bande darebaku na stavbu nemuzu kupovat drahe Makity. Na doporuceni kolegu uz roky jedu v Ryobi. Nemaji zadnou reklamu, proto se do povedomi dostavaji pomalu. Genialni system na ktery je diky tomu nucena pomalu, ale skutecne hodne pomalu prechazet i konkurence. Jedna hodne kvalitni baterka na vsechno naradi. 4Ah/18V nakopnute za 20 min. parada. Prezije to smecku ukrajincu. Kazde dva roky vymenim sroubovaky a utahovany a baterky tocim stale dal. Pro remeslnika, ktery pracuje sam na sebe, naradi se nenici bych volil nejspis Makitu. Jen nevim zda te neodradi cena u vykonejsich kousku. Je dobre nedelat zbytecne casto s priklepem, protoze to je docela rychla smrt prevodovky.
Trh ovlada asi diky reklame a siti prodejcu ovlada Bosch. Se vsema sroubesama co mi prosly rukama jsem byl spokojeny, jen baterky byla velka slabota. Mizerna kapacita a jeste horsi zivotnost.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2015, 7:18

Thomeeque píše:Diky všem za tipy. Volal jsem do Bauhazu (spíš jestli maj něco skladem, než konzultovat) a pán mě trochu nahlodal ve smyslu, jestli brát příklep a uvažuju, že to je asi zbytečný (na takový práce má jubilant dávno pořádnou vrtačku). Nejen kvůli ceně, ale i krz váhu a rozměry. Maj tam PSR 1440 LI-2 v akci se dvěma aku za 2800.. No a druhej zajímavej kandidát je Metabo PowerMaxx BS Basic, to by mělo být ještě kompaktnější a přitom stejný výkon, navíc mám Metabo rád.
má ji kolega a občas když děláme spolu mu ji beru ,dobrá volba za ty peníze .Sám používám silnější mašiny ,ale to je o 10tkč ještě dražší . Super na ní je snímatelná hlavička.Vleze se tak do menšího prostoru bez potřeby úhlové hlavičky. Rychlost výměny bitů je velké plus ,dá se to sice řešit nástavcem aby to člověk nemusel pořád upínat do sklíčidla,ale ten zase prodlouží vrtačku zbytečně .
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 9. 2015, 7:23

PAKO.ll píše:má ji kolega a občas když děláme spolu mu ji beru ,dobrá volba za ty peníze..
Kterou myslíš, tu Metabo?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

30. 9. 2015, 7:25

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 8:27, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2015, 7:40

Thomeeque píše:
PAKO.ll píše:má ji kolega a občas když děláme spolu mu ji beru ,dobrá volba za ty peníze..
Kterou myslíš, tu Metabo?
jj

osobně mám z aku dewaltky (2x XPR) a Protool(dnes to je Festool ) . Obé bych si koupil znova .
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

30. 9. 2015, 7:45

elbarto píše:Primarne si je nutne rict na co sroubovak ma fungovat ?
Šikovný hobbík v garáži a v baráku. Cena kolem 3500 je plus mínus strop. Stačí základní nástroj, kufr či aku navíc výhodou, ale sady všeho možnýho, baterky (svítilny) atp., to už je zbytečný. Kromě zabudovaný přisvětlovací LED, ta je supr, skoro bych řek nutnost..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2015, 7:57

pro hobíka je univerzálnější americkej šroubovák...kladivo, šroub s ním zašroubuješ taky a vzbudíš s ním větší respekt když ho nasraně svíráš v ruce před tchýní ,nežli s akušroubovákem ... :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Odpovědět

Zpět na „dalsi“