Pila na kov s upinanim posunutym vuci rezne rovine

Odpovědět
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2566
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 11. 2015, 10:25

Ahoj vespolek,
existuje pilový kotouč na kov průměr cca 40-70 mm s rovinou upínací plochy posunutou vůči řezné rovině? Prostě tak, aby případný upínač (např. matice) nijak nepřesahoval do řezné roviny.
V řezu by to vypadalo jako hříbek, resp. jako řez obrysem Řípu, kde na vrcholové "rovině" je upínací otvor a na "úpatní" rovině leží zuby.
A ten upínač je "uvnitř" Řípu :-).
Takové řezné kotouče do rozbrušovačky (tedy jiný průměr) běžně existují, ale nedaří se mi najít žádný takový pilový kotouč.

Díky za případné info.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2015, 10:30

Nechápu smysl. Jak bys ten hříbek protáhnul řezem ?
SABLE-2015
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2566
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 11. 2015, 10:49

gnat píše:Nechápu smysl. Jak bys ten hříbek protáhnul řezem ?
To jsem čekal - samozřejmě mi bude bránit hřídel upínače, ale můžu postupně odstraňovat ty naříznuté části a pokračovat v řezu dál (v extrému defacto osa upínače je "uvnitř" materiálu), aniž mi na opačné straně brání ten upínač (např. matice).
Pro případné ostatní přispěvatele - dál bych neřešil, jak "blbě" to chci použít, ale spíše to, zda to existuje :-)
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2015, 10:53

Dají se sehnat takovéhle kotoučové frézy s jednostranným upnutím, například http://www.phorn.de" onclick="window.open(this.href);return false;. Ale není to Říp, spíš kotouč s čepem.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2015, 11:03

lapa píše:Ahoj vespolek,
existuje pilový kotouč na kov průměr cca 40-70 mm s rovinou upínací plochy posunutou vůči řezné rovině? Prostě tak, aby případný upínač (např. matice) nijak nepřesahoval do řezné roviny.
V řezu by to vypadalo jako hříbek, resp. jako řez obrysem Řípu, kde na vrcholové "rovině" je upínací otvor a na "úpatní" rovině leží zuby.
A ten upínač je "uvnitř" Řípu :-).
Takové řezné kotouče do rozbrušovačky (tedy jiný průměr) běžně existují, ale nedaří se mi najít žádný takový pilový kotouč.

Díky za případné info.

No já jsem to nikdy teda neviděl a myslím, že vím co myslíš, asi bych šel na to domácí výrobou, vzal kotouček potřebného průměru, po kružnici poblíž upínacího otvoru vrtnul dejme tomu tři otvory se zahloubením, ten "hříbek" si vyrobil s osazením na upínací otvor toho kotouče, stejné otvory, pak to přinejtkovat do toho zahloubení tak aby to neprasklo, zabrousit do ztracena a fertig :)
Ty pilky bývají směrem ke středu podbroušené, ale u takhle malé pilky to je zanedbatelné, chce to zkusit :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2566
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 11. 2015, 3:06

tumlik píše:No já jsem to nikdy teda neviděl a myslím, že vím co myslíš, asi bych šel na to domácí výrobou, vzal kotouček potřebného průměru, po kružnici poblíž upínacího otvoru vrtnul dejme tomu tři otvory se zahloubením, ten "hříbek" si vyrobil s osazením na upínací otvor toho kotouče, stejné otvory, pak to přinejtkovat do toho zahloubení tak aby to neprasklo, zabrousit do ztracena a fertig :)
Ty pilky bývají směrem ke středu podbroušené, ale u takhle malé pilky to je zanedbatelné, chce to zkusit :wink:
Díky, zpřesnil jsi mi nějakou takovou představu, já jenom uvažoval o malých šroubcích se zapuštěnou hlavou (a zafixovaných něčím jako Loctite) a ne o nýtcích.
Ta pilka má cca 0.8-1.0 mm tlouštku, takže by se to mohlo podařit - teď se k tomu ještě dokopat.
Je HSS pilka zahloubitelná do kužele běžným záhlubníkem - asi ne, že :-)? Asi bude nutný nějaký tvrdokov?

Díky.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

27. 11. 2015, 3:20

pila je monolit - takže TK nástroj pro kalené věci, nebo hloubička
ps. při tom nýtování bys takový 00 nic kotoučky stejně rozlámal
Odpovědět

Zpět na „dalsi“