SDRUŽENÝ Vrták-závitník M6

Odpovědět
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

22. 1. 2016, 2:31

Zdravím všechny obráběče . Budu dělat do Al pasoviny mnoho děr se závitem M6 . Dělám na to automat , a přemýšlel jsem nad počtem operací . Vrtání , zahloubení z obou stran , a závit . NApadlo mně použít tento sdružený nástroj . Kombinovaný závitník M6 x 1.0 2N HSS . Otázka na Vás zní , jak bude vypadat okraj otvoru se závitem . Protože zahloubení odpadne . Bude materiál moc vytlačený ? Díky za reakce .
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

23. 1. 2016, 9:31

Ano materiál bude určitě vytlačený, s dobrým závitníkem tak do 0.5 mm. S novou kvalitní hvězdičkou by se to dalo srazit bez následného protažení závitníkem, ale ruku do ohně bych za to nedal. Nebo strhnout ten břit pilníkem, brouskem nebo brusným rounem, ale za to by se mi jako zákazníkovi nechtělo platit, vzhled prodává.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

23. 1. 2016, 9:46

mám pocit, že jsem někde viděl nástroj, kombinaci vrtáku a závitové frézy
v řezu to mělo profil I nebo činky nebo jak to popsat
dokázalo to
1) čelem vyvrtat do materiálu průchozí díru (odhaduju max. tloušťku materiálu = hloubku díry tak na 1,5D)
2) pak prostředkem (držadlem) té "činky" vyfrézovat závit
3) konci (závažími) činky srazit hranu zespoda i zezhora
samozřejmě se to musí dělat na CNC stroji
otázka je, jak by se to tvářilo na blátivý čistý elektrorozvodný hliník (předpokládám, mluvilo se o pásnicích)
určitě by se to muselo dělat pod kapalinou
pak by jedna ta díra trvala řádově jednotky sekund a byla by pěkná
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2016, 10:17

https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... T/p/139510

V provedení bez zadního srážení existuje třeba tohle. Při troše hraní by se to dalo asi doladit tak, že ten závit bude bez otřepu i vzadu. Skvělá věc, až na ten údaj vpravo dole :-) Jinak závitové frézy používáme, na přesné závity není nic lepšího, ale na takovouhle kombinaci jsem si ještě netroufl :-)
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

23. 1. 2016, 10:42

když už to bude dělat na CNC tak už mu bude asi jedno jestli to bude dělat na 2 nebo třeba 3 operace.. tam už časová úspora asi moc nebude..na cncčku by se dalo ještě srazit špičkou toho vrtáku.. není to sice nic moc ale aspoň něco
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
milou
Příspěvky: 274
Registrován: 24. 5. 2012, 2:56

23. 1. 2016, 11:16

cnc na to nebude . Je to jeden podélný support , a jeden příčný . fotku dodám . ještě to není hotové , tak večer . Všechno bude vačkový pohon . A koncové polohy na koncáky , a relátka .
Odpovědět

Zpět na „dalsi“