Dýchací polomaska

bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 5:35

já mám tuhle http://www.landsmann.cz/scott-profile-2 ... 34194.html" onclick="window.open(this.href);return false; a max spokojenost .
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 2. 2018, 8:20

To Ales: viz poho. Na jednorazovou praci na velikosti castice zase tolik nezalezi. Uplne idealni je nechat si poradit od slusneho dodavatele. Maji osvedcene typy, ktere objednavaji velke fabriky v tisicich kusu a penize resi. Co bere treba Skodovka proste fungovat musi. Rukavice to same. Kupuju Bantingy ( cca 25kacek bez DPH) od Cervy a vydrzi cca tyden. Padelky jsou o 30 procent lacinejsi a jsou ciste na jeden pracovni den. Kdyz mame sezonu kupuju v Zeleznem Brode. Majitelka firmy ma v kanclu povesene vlastni hambaty fotky coz mi pripada znacne stylove. Pockas li par tydnu dovezu ti az pojedu zkontrolovat zazimovani stavby.
Za uplne idelani stejne povazuju ty levne jednorazove, samozrejme kvalitnejsi s tim dratkem na rypaku. Kdyz sundaz z ksichtu 3Mko za 150kacek stejne uz ten hnus zpet nedas, levny za 15 kacek vymenis kazde 2 hodinky. Hodne zalezi jak se clovek poti, ale ta vlkost z dechu je tam stale. Bryle se po case zamlzi kazdemu a proste si je otres, tahle prace neni uplne zabava :-(

Obrázek
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

5. 2. 2018, 3:50

Tiež používam 3M 6200. Je to super maska ale tiež niekedy sa pri otáčaní pri nose oddiali od tvare. Za sociku nám merali tvár od koreňa nosu po bradu a podla toho bola velkost masky. Teraz pri výbere velkosti nikto nevie poradit.
Na výpary riedidiel doporučujú filter A2. Mne sa zatial osvedčil na garážové použitie ABEK1. Necítiť ani acetón rovno pri tvári. A je to aj na chlór.Na vrch filtra ešte používam časticový predfilter uchytený takým plastovým krytom. Tie predfiltre majú označenie P1-P3. P1 je na prach v stolarskej dielni, P3 je na zachytávanie aerosólu vo vzduchu(striekanie farby). Dosť to predlžuje životnosť hlavného filtra. Tieto P filtre existujú ku maske aj samostatne a sú také okrúhle.


Na fotke je vidno špinavý predfilter po jednom striekaní konštrukcie zo spreju.

Inak že už je toho vo vzduchu vela cítim keď ma štípu oči.
Masku je dobre pri skladaní otrieť obrúskom od kondenzátu a na konci šichty umyť z mydlom.

Čo sa týka okuliarí, kúpil som si taký typ ako pre lyžiarov (pracovné) od Uvexu a vobec sa nerosia a s maskou si nezavadzajú. Doporučujem.
Přílohy
20180205_162645.jpg
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

5. 2. 2018, 4:09

To je filtr co mam. Jak ten hlavní, tak ten prachový.
3M velikosti bohužel nepodchytilo dobře. Taky si pamatuju, jak nám na ZŠ vždy na začátku roku hmatadlem měřili míry na plynovou masku. Už si jen nepamatuju, jestli měřidlo ukazovalo přímo velikost masky, nebo míru z které se to pak v tabulce dohledalo. Tady by to šlo alespoň orientačně měřit i třeba obyčejným pravítkem z boku, stejně dělají jen 3 velikosti, takže je to dost na hrubo. Jenomže to by pak musela být někde k dispozici tabulka jak si vybrat velikost. U polomasky to ještě jde, ta stojí pár stovek, takže není taková tragédie koupit ještě jednu. Jenomže celoobličejová maska už stojí tuším 3500,- a to už je dost drahá legrace na metodu pokus/omyl.

Jinak já ještě jednou zkoušel tu velikost M a stále mi přijde jako těsná. Když si jí nasadím až na kořen nosu tak mi blbě sedí na bradě. Naopak když si jí nasadím dobře na bradu, tak mi tlačí na nos a i se mi pak hůř dýchá. Možná by to chtělo nějakou velikost mezi M a L. Teď si nějak vystačím s tím co mam, ale až budu potřebovat něco spolehlivého, tak koupím tu řady 6000 nebo 7500.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

5. 2. 2018, 4:12

Inak tiež som sa nedopátral že či sa tie predfiltre davaju pismenkami von či dnu... nevie niekto?
Odpovědět

Zpět na „dalsi“