Dýchací polomaska

aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 2:00

Ahoj,
nemáte někdo tip na nějakou dobrou dýchací polomasku?
Já si koupil 3M typ 6300 (viz https://www.inzep.cz/imgcache/2/9/part0 ... 190485.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) a problém s ní je, že ať dělám co dělám tak, se mi nedaří zajistit bezpečná těsnost hlavně kolem nosu. Posledně jsem se s tím babral snad hodinu, a když už se mi podařilo nasadit jí tak aby těsnila, tak stačil po nějaké době pohyb obličejem a bylo po těsnosti. Nemluvě že vychytaná poloha pro těsnost byla dost nepohodlná, jak maska na nose tlačila.
Já to zatím používám při zateplení dílny, když třeba dělám s minerální vatou, která mě dost dráždí ke kašli. Původně jsem používal takové papírové respirátory, jenomže když jsem si vzal ochranné brýle (třeba při vrtání děr do stropu, nebo cpaní minerální vaty do stropu aby mi nepadal bordel do očí) tak se mi vlivem nízkých teplot v dílně začaly mlžit tak, že pomalu nedalo dělat. Oni se mi popravdě dost mlžily i dioptrické brýle. Tak jsem si na něčí doporučení jak problém řešit (ptal jsem se po nějakém přípravku proti mlžení) koupil polomasku. Tady při těchto pracích drobná netěsnost nevadí, protože jsem žádný průnik prachu nezaznamenal a případné mlžení ochranných brýlí je relativně malé a dá se řešit jednou za čas utřením. Nicméně nevím, jestli bych si v tom troufl dělat něco kde je potřeba absolutní těsnost.

Nemáte někdo vyzkoušenou nějakou polomasku, co dobře sedí?

Díky
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Robi G
Příspěvky: 76
Registrován: 14. 7. 2017, 12:49
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 7:50

Používam podobné polomasky na striekanie. Tiež mi podfukovala a umývanie farby riedidlom je veľmi nepríjemné. Pomohlo mi nakrémovanie tváre , najmä okolo nosa. Ja mám ale 6200 a tá je menšia.
6100 je S malá , 6200 je M stredná a 6300 je L najväčšia.
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 8:31

Tenhle typ neznám, ale měl jsem s tím vždycky problém, nakonec jsem sehnal 3M řady 7500 a jako jediná mi fungovala , pár lidí v mým okolí taky skončilo u tohohle typu. Blbý je že když jí jdeš koupit tak nemáš možnost vyzkoušení.Viděl jsem i lepit na polomasku proužek plechu jako svorku /podobně jako bývá u respirátorů/ , ale to mi nepřijde jako dobrý nápad.Pak už asi jenom celoobličejové masky ale ty neznám.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 11:03

Ta velikost 6300 je na tebe prostě jenom moc velká - nejspíš je dělaná na obry. Sám mám střední velikost (6200) a sedí mi dobře, přitom jsem dost velký včetně hlavy, že ani nemůžu nosit normální kšiltovku. Ideální by bylo ji koupit někde kde se dá vyzkoušet. IMHO je to dost nutné, když se kupují potápěčské masky tak taky málokomu sedí hned první kterou si zkusí.
Aleš Procháska
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 11:28

Já mam koupenou právě i tu 6200 a ta mi přišlo, že mi špatně sedí a tak jsem koupil i tu větší. Nicméně ještě jí jednou zkusím.
O celoobličejové masce jsem uvažoval taky, ale nevím, jak bych se vešel s dioptrickými brýlemi, jestli se mi hledí nebude v chladnu mlžit a pak taky jestli se nebude hledí ničit abrazivní prach. Jedině že bych jí měl jen na práci, kde jsou plyny a výpary.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 11:38

Do minulé práce nám před pár lety koupili přetlakovanou masku s filtrama a ventilátorem na opasek ,docela příjemný lepší než s tím nádechovým odporem u polomasek.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 12:10

To je ten nádechový odpor tak znát? Mně osobně připadá minimální, ani mi nikdy nepřišlo, že by byl nějaký nepříjemný.
Aleš Procháska
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 12:12

Ono záleží, co děláš. Když třeba pořád lezeš nahoru a dolů po štaflích a cpeš do podhledu minerální vatu, tak už cítíš, že tam nějaký odpor je.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 2. 2018, 12:21

Zdar Draku, uvedena maska je myslim na vatu uplne zbytecna. Na vatu kupuju ty lepsi latkove jednorazove od 3M s vydechom ventilem, diky kovovemu dratku na natvaruji na kazdy rypak. Na bezny prach maji kluci nejradeji uplne obycejne a kazdou hodinu ho vyhodi a vezmou si novy. Prach a pot z toho stejne pomerne rychle udela slusny kentus. Idelani k tomu je jeste papirovy overal a kapuci poradne utahnou kolem obliceje. Potom sprcha ledovou vodou, jinak se vata do poru vtaci jeste hloubeji. O vate muzu psat romany :-)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 12:47

Barte, vždyť na začátku píšu, že se mi s takovou maskou vlivem poměrně velké netěsnosti mlží brýle (jak dioptrické, tak bezpečnostní). A můžu drát na nose tvarovat jak chci. To fungovalo jedině, když bylo tak alespoň 20st C a více. Na chatě jsem s takovým respirátorem a v bezpečnostních brýlích čistil kartáčem ve vrtačce Mars bedny, bylo asi 15st C, a taky už jsem měl problémy s mlžením. V dílně mam teď 3 - 8 st C.
Je pravda, že to tuším nebyla od 3M, ale to už asi vyjde na stejno. Zkoušel jsem nějakou papírovou bez ventilu a ta byla na nic, protože prach stejně procházel. Pak jsem měl právě nějakou plátěnou s ventilem - ta sice prach filtruje dobře, ale mlží se brýle. Když jsem vrtal díry do stropu, tak jsem si musel bezpečnostní brýle nadzvednout (dioptrické jsem neměl vůbec, naštěstí bez nic v celku vidím, protože přes jejich zamlžení jsem už neviděl vůbec nic), přiložit vrták ke značce na stropě, nasadit zamlžené brýle a začít vrtat. A to se mi to všechno zamlžilo ještě než jsem vylezl na lešení.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 12:59

prochaska píše:To je ten nádechový odpor tak znát? Mně osobně připadá minimální, ani mi nikdy nepřišlo, že by byl nějaký nepříjemný.
Měli jsme to na řezání vraků letadel , a ve 30°C s motorovou rozbrušovačkou ten nádechovej odpor je kujva znát :wink: u potápění mi nevadí :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

3. 2. 2018, 1:04

Já používám polomasku často a hlavně přes léto při práci v prašném prostředí. Tu výše uvedenou 6200 gumovou jsem zkoušel také a nijak mě neoslovila. Momentálně mám už přes 3 roky M3 M 7502. Ta mě těsní a funguje dobře. Je to silikonová polomaska se stejnými filtry jako řada 6200. Na údržbu je jednodušší a více odolnější na pot.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 2. 2018, 1:21

To Ales: mozna moc funis :-) Kluci v tom delaji na stavbe v lete i zime a zadne dramaticke mlzeni se nekona. Pri vate samozrejme bryle maji taky.
Robi G
Příspěvky: 76
Registrován: 14. 7. 2017, 12:49
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2018, 1:21

Chvýlu som zváral s polomaskou pod kuklou a nebolo to teda ktovie čo. Kúpil som si ventiláciu clean air basic a to je na zváranie paráda. Na lakovanie a bežné prašné práce je 3m polomaska dobrá. Vôbec necítiť riedidlo či čpavok. Ja som spokojný...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

3. 2. 2018, 1:40

elbarto píše:To Ales: mozna moc funis :-) Kluci v tom delaji na stavbe v lete i zime a zadne dramaticke mlzeni se nekona. Pri vate samozrejme bryle maji taky.
Co je to konkrétně za typ respirátoru? 3M jich má kvanta.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „dalsi“