Deckel Friedrich-co to je?

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

12. 2. 2017, 7:01

Co to je,na tom skle je krásně vyrytej zaměřovač s číslama, kryt nese znak F.Deckela.Dostal jsem to,že prý to je určitě k nástrojový brusce Deckel,ale není..
Přílohy
019.JPG
018.JPG
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

12. 2. 2017, 7:15

Tipuju, že by to mohlo bejt třeba k brusce Deckel LKS, ale je to jenom tip.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2017, 7:18

To asi ne ,LKS mám , a ani v návodu k ní jsem to na obrázku neviděl.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2017, 7:41

david.1 píše:Co to je,na tom skle je krásně vyrytej zaměřovač s číslama, kryt nese znak F.Deckela.Dostal jsem to,že prý to je určitě k nástrojový brusce Deckel,ale není..
Ja vim k cemu to je :) kdyby jsi se toho chtel zbavit tak beru, je to centr k delicce pro ten excentricky pripravek na razniky k FP1.
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

13. 2. 2017, 8:07

tumlik píše:
david.1 píše:Co to je,na tom skle je krásně vyrytej zaměřovač s číslama, kryt nese znak F.Deckela.Dostal jsem to,že prý to je určitě k nástrojový brusce Deckel,ale není..
Ja vim k cemu to je :) kdyby jsi se toho chtel zbavit tak beru, je to centr k delicce pro ten excentricky pripravek na razniky k FP1.
Já nevim,že jsem tak pitomej a posílám dotaz všem,když mi od začátku bylo jasný,že to bude vědět tady Mistr..
Vysvětli mi,jak to funguje, prosím..
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

13. 2. 2017, 8:25

david.1 píše:
tumlik píše:
david.1 píše:Co to je,na tom skle je krásně vyrytej zaměřovač s číslama, kryt nese znak F.Deckela.Dostal jsem to,že prý to je určitě k nástrojový brusce Deckel,ale není..
Ja vim k cemu to je :) kdyby jsi se toho chtel zbavit tak beru, je to centr k delicce pro ten excentricky pripravek na razniky k FP1.
Já nevim,že jsem tak pitomej a posílám dotaz všem,když mi od začátku bylo jasný,že to bude vědět tady Mistr..
Vysvětli mi,jak to funguje, prosím..
Jednoduše :wink: tady na fotce je ten přípravek na děličce, mám k tomu ještě trámec k děličce s opěrným hrotemv koníku, když ten opěrný hrot sundáš a dáš na ten trámec děličky tohle tak po vycentrování obrobku do osy pomocí tohohle kříže můžeš nastavit v jakékoli poloze otoče děličky jakýkoli excentr na tom přípravku, jako v různých úhlech, patři k tomu ještě taková lupa na to ramínko, tohle je jen část příslušenství, ještě k tomu bývá taková posuvka v ose na koníku a takový dvouhrot.
Tohle je spíš pro sběratele než aby to mělo reálné využití pokud tu FP1 nemáš, třeba pro mě :)
Obrázek
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“