pec, pícka, kalení

Technologicke postupy a měřidla v dílně
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 9:27

kenybz píše:milane nechtěl bys setavit vhodné menu pro regulátor kalící pece?
budeš mít regulátor v ceně materiálu když se zůčastníš vývoje.
Sám mám sice mnohaleté zkušenosti v oblasti regulace teplot ale co se týká kalení tak -0-
nechtěl - podle mě je to ztráta času - navíc mi nějak uniká, co by se na tom regulátoru jako mělo "programovat" nebo "vyvíjet" - se koupí, připojí, nastaví, hotovo.
Pokud někomu stačí "holý" PID, tak stejně nejspíš použije nějaký technologic ( https://www.logitron.cz/hledat/?s=0&t=3&q=km1" onclick="window.open(this.href);return false; ), pokud chce levnou křivku, tak stejně skončí u toho hth8 (protože nic lepšího za ty peníze prostě nesežene) a pokud někdo nebude řešit peníze, tak použije třeba něco jako
http://www.chinocorporation.com/tempera ... oller.html" onclick="window.open(this.href);return false; - a to teda rozhodně lepší a levnější neubastlíš (nevyvineš).
Jinak tady je konfigurační ceník na ten HTIndustry https://www.rawet.cz/data/files/product ... _HTind.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 8. 2017, 10:11

hm tak zopakuju co jsem psal o pár řádků výše
jedná se o výrobu nových regulátorů LAC neni nic extra pak jsou i špičkové regulátory s propojením na comp
možnosti vlastní né bastl výroby ale naprosto profesionální výroby a hlavně konstrukce jsou následující:
obyč pid regulátor s potensiometrem, autotunig smozřejmostí
regulátor s více řáídkovým displejem + možnost automatických funkcí navolitelných v menu
regulátor s grafickým diplejem funkce jak předešlé
dál klidně i dotykový barevný displej infra snímání v peci USB + komunikace atd
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 8. 2017, 10:38

na knife.cz jsem po sz oslovil několik uživatelů s podobným dotazem....
zde na fóru taky....
literatura je dotupná...
nikdo nic nenapíše ...to nejsou jak bych to řekl informace které se předávají jen dalšímu následovateli...
v principu to neni žádná duchařina jen proces dle norem....
jak to tak vypadá, tak budu muset oslovit konkrétní kalírny a dle jejich požaavků zapracovat na regulátoru tečka.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 8. 2017, 10:53

Já o tom teda vím prd. Ale pokud to uděláš volně programovatelné, tak si tam ty křivky už uživatelsky každý může nabouchat sám, ne?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 8. 2017, 11:00

podívej se ....představa je taková , že uživatel si může ty procesní hodnoty měnit sám na základě sestaveného menu následně je může uložit do paměti
další možnost je uložit do progamu přednastavení pro určité materiály
pak si zvolíš druh materiálu a způsob tepelného zpracování atd.....
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 11:01

Mex píše:Já o tom teda vím prd. Ale pokud to uděláš volně programovatelné, tak si tam ty křivky už uživatelsky každý může nabouchat sám, ne?
Asi tak - taky mě uniká o čem to jako hovoří - co tam chce jako "objevovat vyvíjet a tunit" :mrgreen: .
Prostě pec má nějaký regulátor a já chci na konkrétní akci nějakou křivku - podle toho, jak vsázka (dílec) vypadá, z čeho je a co s ním chci dělat - tak si tam ty body (zlomy - čas/teplota) nadatluju sám a k tomu přece jaxi níkoho nepotřebuju - stačí mi moje hlava a ruce.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 11:05

kenybz píše:podívej se ....představa je taková , že uživatel si může ty procesní hodnoty měnit sám na základě sestaveného menu následně je může uložit do paměti
další možnost je uložit do progamu přednastavení pro určité materiály
pak si zvolíš druh materiálu a způsob tepelného zpracování atd.....
To má být pec na tepelné zpracování a nebo na sušení bylin :D či na pečení rohlíků :mrgreen: ?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 8. 2017, 11:10

jako obviikle jsem se zde nesetkal s porozuměním ...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 8. 2017, 11:52

Prosím neber to negativně. Aspoň ten můj příspěvek rozhodně nijak negativně nebyl myšlený.
Jen si říkám, že pokud k tomu napíšeš obsluhu HW (tedy termočlánku, nějakého relé nebo SSR a pak displeje a klávesnice), tak to uživatelské nabouchání křivek by už mělo být snadné.
A než to doděláš do stavu takovéhle použitelnosti, tak se určitě najde někdo, kdo sepíše nějaké obvykle používané křivky, aby se tam daly dát dopředu jako základ pro uživatelské úpravy.

A mimochodem to pečení rohlíků taky nemusí být špatná aplikace. Když už tam na to bude všechno nachystané...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

1. 8. 2017, 11:57

Je super, když má stroj tolik pamětí, že uživatel netuší co si do nich uložil a proč. Například syn si koupil strojek na stříhání vlasů s pamětí na 500 různých délek střihu ......... dodnes jsem nepochopil, jak by se to dalo využít :lol:
Ale šikovný a levný PID regulátor s nastavením křivky a vstupem pro termočlánek by byl fajn. Úplně by stačila paměť na poslední nastavení.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2017, 5:03

obyc pidka s fuzzy logikou stoji 150 Kc u cinana
12 kousku co jsme privezli uz spolehlive maka druhym rokem

jiste tam budou i krivkovy regulatory v podobny cenovy hladine
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
AlesALF
Příspěvky: 16
Registrován: 3. 5. 2016, 3:53
Bydliště: Hořice v Podkrkonoší

2. 8. 2017, 6:26

to: robokop
no zrovna takovýhle regulátor jsem hledal, ale ani u číňana nenašel.
Buďto mají klasickou levnou PIDku, ale něco s teplotníma křivkama za pár "šušňů" jsem nenašel. Pokuď jsi měl více štěstí, tak napiš odkaz, rád bych už něco levného pořídil.

a k tomu vývoji regulátoru, je to sice záslužný počin, ale když si představím kolik času bude stát vývoj a hlavně odladění a následná podpora pro uživatele,
tak se to prostě nemůže nikdy vývojáři zaplatit. A to nemluvím o dotažení do stavu, kdy to bude v použitelné krabičce a s přiloženým návodem.
O certifikaci a atestech ani nemluvím.
Proto jsou chytřejší regulátory tak drahé, jinak by se jim nevyplatilo to ani začínat vyvíjet :-(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2017, 7:27

Je tam neco za litra co umi krivku v 30ti bodech

Hledej ramp pid temperature regulator
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 8. 2017, 9:51

vývoj mám zadarmo počítá se se zkušební sérií pokud toho bude víc objednají se osazené desky bez atmegy
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2017, 10:23

Jsi si jistej ze ma cenu se pokouset vyvijet neco co ma cinan za zlomek vyrobnich nakladu hotove pro kazdeho?
Bez znacky, obchodniho jmena, historie?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“