pec, pícka, kalení

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

30. 7. 2017, 8:02

zdar hoši mám v plánu dělat inteligentní regulátor pro kalící pece už jsem to jednou nastínil v co jste dneska dělaly jenže to už zapadalo kopu stran zpět...
Regulátor je nakreslený ...akorát to visí na sestavení menu v programu regulátoru...je možné tam udělat předvolby atd bude tam grafický displej
chce se někomu proštudovat kalící procesy a celkově technologii a navrhnout možné menu s aut funkcemi /např.postupné náběhy/ nechce se mě čekat u pece celé hodiny než proces skončí takže bych to chtěl částečně automatizovat až bude teplota dosažena bude tam spínací výstup kde si každý dá co chce Maják klakson cokoliv
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

30. 7. 2017, 8:14

Hele chlapi, když jsem se koukal na to video ze stavby pícky, tak ten borec používal obyčejnej pěnobeton a ne šamotové cihly. Bude to fungovat?? Jenom si pamatuju, že když mi kamnář stavěl před 12ti lety kachláče, tak používal pouze šamotové cihly, pouze do podstavce zvonivky a jako maltu písek a vápno a ještě něco, ale ne cement, že ten to nevydrží. Na samotnou stavbu kamen, potom kamnářskou maltu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 9:48

Chlapci zlatí ,jednu jsem už postavil na tavení hliníku .Nejdřív musíte najít diskuzi na knife.cz kde to kluci dotáhli k dokonalosti fabrickejch .(bez prostudování zapláčete nad výsledkem)Ty cihly jsou speciální, ale dají se lehce koupit stačí 22ky jestli se pamatuju (což je hustota ) :Na knife se dá najít i kompletní návrh s výpočty drátu v Excelu, ale mají tam chybu ,tak jsem to poslal do Kantal zastoupení pro ČR kde chybu našli a opravili .Bohužel tam diskuze utichla a ostatní to asi nezajímalo že tam mají chybku .Tak že když bude opravdu někdo chtít stavět není problém poslat.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 7. 2017, 5:13

Stavet elektrickou mi prijde mimo misu, peknych zakladu za zlomek ceny stavby je pomermne dost. Spis k tomu spachat jednoducjou regulaci co pise Keny. Jedna moje "kamaradka" ma v zamestnani pidi picku v cene auta ma keramiku. Zadne super soft tam rozhodne neni. Obycejny program nabehu a vychladani. Teplota & cas. Na teplotu xxx vychladni za xxx. Mam obavu, ze jedna picka nestaci. Elektricka na kaleni bude s regulaci fungovat pekne a draze. Picka na liti hliniku na naftou ci butanem ma levny provoz a relativne snadnou stavbu, jen regulaci si predstavit neumim. Proste hori nebo nehori. V Praze v garazich pod barakem to opravdu nejde. Po dostaveni nove dilny bude picka na hlinik nejspis prvni tema hrani.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 5:29

Ve velkým je el . pec na hliník míň ekonomická ,ale když blbneš se skořepinama a kokilama je to dobrý řešení .Jinak stačí pícka na propáánabutáána a když je dobrej hořák taví to slušně i mosaz.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2017, 6:05

Presne k temuz jsem dosel
Ideal je mit oboje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

31. 7. 2017, 5:15

Zdravím, jaký dostupný měřák se používá - musí fungovat až tak do 1200 st.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 7. 2017, 5:31

Termoclanek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

1. 8. 2017, 12:11

doncarlos píše:Zdravím, jaký dostupný měřák se používá - musí fungovat až tak do 1200 st.
NO,jestli se bavíte o týhle peci z obrázku(ESA) tak nemusí. ta pec je stavěná na teplotu do 1000°C,když jí budete přepalovat,odejde brzo spirála,není přitmelená,může k ní normálně vzduch ,takže se rychleji vypaluje.
Ad ten měřák-jestli je v té nabízené peci termočlánek(býval tam platinový) tak oen originální měřák se mi určitě válí někde ve 4. garáži..
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 2:47

david.1 píše:
doncarlos píše:Zdravím, jaký dostupný měřák se používá - musí fungovat až tak do 1200 st.
NO,jestli se bavíte o týhle peci z obrázku(ESA) tak nemusí. ta pec je stavěná na teplotu do 1000°C,když jí budete přepalovat,odejde brzo spirála,není přitmelená,může k ní normálně vzduch ,takže se rychleji vypaluje.
Ad ten měřák-jestli je v té nabízené peci termočlánek(býval tam platinový) tak oen originální měřák se mi určitě válí někde ve 4. garáži..
Originál měření byl Hoskins a rafiková Metra, Pt ani náhodou. Po dovolený to můžu vyfotit. Celá ta pec je celkem peklo - jednak je pouze do 1000° nebo 1050°C bych se musel podívat, 1200°C je naprostá pitomost - jakmile se jde výš, tak spirála odejde v řádu hodin až minut (takže třeba 2002 ani náhodou), izolace odpovídá době vzniku a použitému materiálu (velký příkon, pomalý náběh a obrovská nerovnoměrnost teploty v komoře). Původní "regulace" :shock: byla expanzní tyčkou (jakobimetal), takže to drží teplotu tak v 50 :oops: - 100 :mrgreen: °C.
Pec jsem kdysi překopal na regulaci pomocí DG Chino, převíjel jsem jí už dvakrát, je to ztráta času, protože vždy vzniknou horká místa a tak to zase nad 1000°C odejde - použitelná je skutečně omezeně - by se to muselo celý totálně předělat.
Mj. nakonec jí skoro nepoužívám, místo ní jsem koupil LAC, ta je naprosto nesrovnatelná - 2002 není problém, regulace cca V cca 5-10°C, rovnoměrnost dobrá, náběh tak 2x rychlejší - prostě moderní izolace je moderní izolace a moderní koncepce topení je moderní topení.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 8. 2017, 6:29

To Milan: Koukam na stranky LAC a nejmensi picky PKE. V jakych cenovych relacich se pohybuji nejmensi pece ? Nabeh a vychladani si nastavim primo na peci nebo potrebuji PC ?
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 6:53

elbarto píše:To Milan: Koukam na stranky LAC a nejmensi picky PKE. V jakych cenovych relacich se pohybuji nejmensi pece ? Nabeh a vychladani si nastavim primo na peci nebo potrebuji PC ?
Provozuju 1F PKE 18/12, cena byla tuším někde kolem 50 000,-. Dneska bych místo ní spíš koupil 3F verzi. Základní verze má pouze regulaci na teplotu (náběh daný strmostí pece), já ale mám ten lepší regulátor, umí křivku a má pamětí http://www.lac.cz/cs/pece-a-susarny/ser ... htindustry" onclick="window.open(this.href);return false;
S odstupem času - pec je skutečně super, odhadem už běží tak 10 let bez sebemenšího problému. Regulátor bych nyní ale koupil jiný (to ht je silně neintuitivní, moc mi nevyhovuje - ne funkcí ale obsluhou).
Do pece je nutné si dokoupit ten nařezaný žárovzdorný rošt - aby se dílce neválely po dně komory.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 8. 2017, 7:01

Jinak ty regulátory co v LAC používají jsou od HTH8 http://www.hth8.cz/cs/41-pid-regulatory/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 8. 2017, 8:46

... jasnacka, diky za vysvetleni.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 8. 2017, 8:48

milane nechtěl bys setavit vhodné menu pro regulátor kalící pece?
budeš mít regulátor v ceně materiálu když se zůčastníš vývoje.
Sám mám sice mnohaleté zkušenosti v oblasti regulace teplot ale co se týká kalení tak -0-
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“