plastová krabička (polystyrén) - frézování

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

6. 8. 2017, 8:29

Hmmm... něco tam pořád asi nebude v pořádku. Stále to má snahu se lepit na tu frézu. :roll: Já to jel v Z-ku po krocích 0,75mm.
Třeba tím že to jedeš tak polehoučku tak hmotnost špony nepřekoná odstředivou silou přitažlivost statické elektřiny ?

Jinak krabku je myslím lepší frézovat rozebranou abys mohl vnitřek podložit najekým špalkem a opírat to přímo o plochu kterou frézuješ a né o boky.
Boky potom opřít o něco měkčího co uhne, ale částečně taky fixuje a tlumí případné vibrace.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2017, 9:15

Thomeeque píše:Děláte něco proti vibracím samotné krabičky, pokud jedete takto z vrchu, vyztužujete je nějak?
Čím víc ji vyztužíš tím lépe. Když jsme frézoval podobné krabičky tak jsem je nakonec zevnitř vycpal broušenými kostkami a starými johansonkami a chytil za boky do svěráku, bylo to lepší než takhle. Taky ji můžeš nasadit na kostku plastu nebo dřeva a frézovat i s tím.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 8. 2017, 9:22

CZ_Pascal píše:Hmmm... něco tam pořád asi nebude v pořádku. Stále to má snahu se lepit na tu frézu. :roll: Já to jel v Z-ku po krocích 0,75mm.
Třeba tím že to jedeš tak polehoučku tak hmotnost špony nepřekoná odstředivou silou přitažlivost statické elektřiny ?
Myslím, že kromě normálních "předpisových" šponek (které i předpisově odlétávaly) tam vzniká vlivem buhví čeho všeho (asi hlavně vibrací) promile nestandardního bordelu. To, co se namotávalo na frézu, byly spíš takový tenký vlákna (aspoň si to tak vybavuju, už je to všechno v luxu). Co je ale důležité, že to celou dobu zůstalo pružné a šlo to snadno dolu, žádná natavenina.
CZ_Pascal píše:Jinak krabku je myslím lepší frézovat rozebranou abys mohl vnitřek podložit najekým špalkem a opírat to přímo o plochu kterou frézuješ a né o boky.
Boky potom opřít o něco měkčího co uhne, ale částečně taky fixuje a tlumí případné vibrace.
jj, jasné, nejdřív jsem nevěděl, jak moc to může v tomto případě vadit a pak už to byla lenost, dělal jsem jen jeden kus.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 8. 2017, 10:49

prochaska píše:Čím víc ji vyztužíš tím lépe. Když jsme frézoval podobné krabičky tak jsem je nakonec zevnitř vycpal broušenými kostkami a starými johansonkami a chytil za boky do svěráku, bylo to lepší než takhle. Taky ji můžeš nasadit na kostku plastu nebo dřeva a frézovat i s tím.
Dík, říkal jsem si, jestli to Hanések nemá třeba vychytané i bez toho, když to nezmiňuje :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

7. 8. 2017, 7:36

Ahoj,
pokud se frézují velké otvory a krabička má tendenci vibrovat tak ji upínáme na nějaký špalík,podložku(mdf,překližka)
a upnutí přes podložku(krabička je bočnicemi ve vzduchu).
Ale všechno záleží na okolnostech,jak to de a nejde.
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“