frezovani/zarovnani lisovanaho sroubu v Al / hobby strojek ?

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
tomik.tk
Příspěvky: 585
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

3. 2. 2018, 10:27

hezky den.
potreboval bych nejak z pohledove strany panelu/dural_AL, zarovnat/zahladit plochu lisovaneho sroubu M3.
panel z duralu si na hobby strojku +TRON/kress vyrobim, to neni problem.
do nej si delam zafrezovani pro lisovane srouby, ktere klasicky nelisuju, ale pouze dotahnu z druhe strany "na krev" .
sroub + pripravena dira udela velmi dobry vysledek, ale preci jen pred nejakou choulostivou povrchovou upravou, bych potreboval co nejhladsi povrch, bez
kitovani atd. tedy ani prohluben v miste sroubu, tu lze nekdy zalejt komaxitem, ale pod samolepici folii je to uz videt .
hrbol je uplne spatne, ale zase da doladit potom.
a ted o co mi jde.
muzu si dovolit nejak rozumne zarovnat ty hlavy sroubu, ktere budou treba tesne 0,1mm nad hlinikem na tomhle strojku ?
pripadne muzu upnout neco na brouseni a doladit to takto, ale urcite ne zadnou rucni praci. brousit zeleznej hrbol v hliniku do roviny s tim AL, mi fakt nejde.
lze tedy v takto malem mnozstvi frezovat/opilovat ocel, aniz bych pokazde menil nastroj a hazel ho do kose ?
dik za info.
tomik.
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

3. 2. 2018, 2:33

Ahoj, neviem aké sú tie panely veľké ani koľko ich potrebuješ vyrobiť, ale ja si myslím, že najväčší problém bude upnúť ten panel tak, aby bol celý v rovine a navyše nevybroval. Možno najrýchlejšia a v porovnaní s otupenými frézami aj lacnejšia cesta by bola lacná pásová brúska, niečo ako na obrázku. V hobby marketoch ani niesú moc drahé a je to docela šikovný pomocník aj na iné veci.
ferm-pasova-a-tanierova-bruska-bgm1003.jpg
P.S.: S tým brúsením by to možno nebolo márne (miestnych profíkov asi porazí :lol: ), ale možno ak by si do vretena upol takýto gumový tanier s brúsnym papierom, asi by to išlo pekne a ani malé nerovnosti by nevadili. Len ten bordel okolo :( .
unasac-pre-lesticku-a-brusku-zavit-M6-copy.jpg
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“