plochý řemen

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

17. 2. 2011, 5:05

jo díky já se ale raděj zeptám protože ten muj řemen by asi stačil spojit tou sponkou ale nerad bych to zmršil a zničil ten řemen.Dokonce mám i pár těch ocelových spon bohužel někdo mi tvrdil že bez toho strojku to nejde tak sbírám rozumy na druhou stranu ten řemen od té firmy by byl určitě kvalitnější matroš než ten muj
kaplanj
Příspěvky: 24
Registrován: 10. 2. 2010, 4:39

18. 2. 2011, 11:04

aumirek píše:jo díky já se ale raděj zeptám protože ten muj řemen by asi stačil spojit tou sponkou ale nerad bych to zmršil a zničil ten řemen.Dokonce mám i pár těch ocelových spon bohužel někdo mi tvrdil že bez toho strojku to nejde tak sbírám rozumy na druhou stranu ten řemen od té firmy by byl určitě kvalitnější matroš než ten muj
Myslim ze na ty spony bude ten strojek potreba... ale je to pomerne jednoduche a nekdo by se mohl i najit kdo ho ma.
( ja ho bohuzel nemam...) kazdopadne je timto spojem vetsinou danny limit, ze by mely byt remenice
nejmene pr.70-90mm dle typu dratku, jinak to poskozuje remenici a remen.
(dratky jsou ploche i kulate, ale lisi se to lehce i dle vyrobce spon )

Ale jestli je takovy spoj na toto vhodny to nevim... reaguji pouze na ten spoj.

Ja bych to taky lepil... nebo koupil hotovy.
kaplanj@tyma.cz
www.tyma.cz
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

19. 2. 2011, 2:25

vhodné by to mělo bejt ty řemenice jsu nahoře i dole 3 a ta nejmenší má pruměr asi 150 a navíc puvodní řemen měl spoj.Ty spony mám pokoušel jsem se to cvakat na odřezku kombinačkami ale opravdu to nešlo.Ale jelikož stavím traktory a chodím na forum naše traktory a tam je plno zemědělcu zkusím se poptat tam ty stará stroje měli také pohon řemeny snad to někdo bude mít
ono také jsem zvažoval koupit hotovej lepené ale to je rozebrat pul soustruhu a ještě risk že se netrefím přesně s délkou
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 9:59

robokop píše: napriklad s dobrym lepidlem na tyto ucely snadno slepis..................
Oživím trochu starý vlákno protože potřebuju slepit plochý řemen na soustruhu :)
tohle mě došlo z reka, dodání a domluva perfekt, každopádně z toho manuálu na lepení jsem tak trochu jelen, chtěl jsem si to slepit teď v něděli, takže tam nemůžu zavolat a zeptat se jakže se luští ta hádanka s těma třema tubama co jsou na fotce a proč se v návodu píše o lepidle Chemopren :lol: :lol:
Neporadí někdo ??, přípravek na lepení mám již zhotoven ,ale na tomto jsem se zasek :D
reko1.jpg
reko2.jpg
P1100022.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

26. 5. 2013, 10:26

pozeral som na ich stránky, myslím že tie dve dalšie tuby sa požívaju pri tom to type remena, to môj úsudok :wink:
prikladám ich návod :) ten čo písal ten návod sa sám zamotal, že ku koncu nevedel čo píše :!:
Přílohy
návod.JPG
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 10:45

rogi píše:pozeral som na ich stránky, myslím že tie dve dalšie tuby sa požívaju pri tom to type remena, to môj úsudok :wink:
prikladám ich návod :) ten čo písal ten návod sa sám zamotal, že ku koncu nevedel čo píše :!:
Tohle jsem tam taky našel, ale měl jsem za to, že useň je kůže, takže jsem předpokládal, že to je na kožené řemeny to lepidlo modrá/červená.
Na tom oskenovaném manuálku co jsem dal nahoře je POLIFIX, třecí vrstva z gumy nebo PA Textilu a lepidla jsem dostal k tomu páč jsem si domluvil jen sadu na lepení, tak nevím
...já jsem z toho totot :) mám typ GTI takže asi to lepidlo modrá/červená nahrazuje ten chemoš a patlá se to na gumu, zatímco to černé je na tu textilní vrstvu v tom klínu .............. :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

26. 5. 2013, 11:03

nič iné nezostáva len zajtra im zavolat, "chaos" v tom narobili tie dve tuby ktoré dodali, a nikde nie su spomenuté v návode.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 1:30

to tumlik:

Podle mě je to tak, jak píšeš v poslední větě (akorát si nemyslím, že je nutné patlat ten chemoprén na gumový řemen), asi jim došlo, že je blbost, aby si zákazník ještě někde musel dokupovat chemoprén, tak ho pak už k tomu dodávají, aniž by upravili návod. Zkus k tomu čichnout a uvidíš. Pokud to beru z vlastní zkušenosti z pneuservisu, tak jsem opravoval nákladní gumy tak, že se napatlala guma s kordy černým primerem, pak se natlačila guma a šlo to do thermopressu. Podobně se opravovaly i gurtny.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 4:49

Tak už lepím :) , ta dvousložka smrdí jako kanagom, ale úplně stejnej smrad, a dal jsem ji na gumu, bude to asi simulovat ten chemoš, ta černá tuba je pravděpodobně na ten textil, no uvidíme, akorát mohl být řemen trochu delší, zapomněl jsem, že tam přijde ten vehikl s drážkou při lepení :) no tak třeba příště, kdyby se to náhodou rozlepilo, ale to nepředpokládám, protože jsem tam měl asi týden provizorně řemen z bn 102, který jsem slepil sekunďákem Loctite400 a normálně to zatěžoval ten motor a šlapalo to jak víno :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 5:41

V každém případě ten návod je pěkně zmatený. Tak dej pak zprávu, jak to dopadlo. :-)
jarott
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 5. 2013, 3:39

26. 5. 2013, 8:02

Nazdar pokial viem raz mi došla jedna firma lepyt remeň na sv 18. stele šmykal a padal skratka nedal sa už došponovať a aj čap bol ohnuty tak sa pomaly ničil remen. Jak tu spomenul kolega rozrež ho a odmeraj celkovu dlžku videl ho 2 zaokruhly ho k najblišiemu čislu lebo celkova dlzka bude neake cele čislo napr. 100-150-200 chapeš určite to nebude 132,5 cm bude to 100alebo125cm. tak sa bežne robia osve vzdialenosti na cele čisla. Takže popatraj po neakej firme čo robi TOS-karske opravy oni bi nemali mat stim problem.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2013, 8:14

Tak hotovson :) , vypadá to docela luxusně. Ta délka je nakonec akorát, i když mohl být o chlupínek delší nechám to den zrát..........
P1100046.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Robi G
Příspěvky: 76
Registrován: 14. 7. 2017, 12:49
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2017, 6:22

Sústruh som kúpil so sponkovaným remeňom. Ten klepot ma ale nebavilo počúvať tak som oslovil firmu Reko. Tá ma presmerovala na Slovenského dodávateľa. V piatok som remeň objednal a pondelok lepil. Telefonická konzultácia výborná. Vulkanizačný lis som si požičal z bývalého miestneho JRD.
20170717_164733.jpg
tornado
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 10. 2018, 1:09

27. 10. 2018, 1:21

Robi G píše: 17. 7. 2017, 6:22 Sústruh som kúpil so sponkovaným remeňom. Ten klepot ma ale nebavilo počúvať tak som oslovil firmu Reko. Tá ma presmerovala na Slovenského dodávateľa. V piatok som remeň objednal a pondelok lepil. Telefonická konzultácia výborná. Vulkanizačný lis som si požičal z bývalého miestneho JRD.
20170717_164733.jpg
plochi remen drži furt a čimto lepil
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2018, 2:07

Myslím že lepidlem :mrgreen: když se podíváš o pár příspěvků zpět tak to tam je popsané .Lepidlo ti pošlou i samostatně v malejch tubách podle toho jakej máš řemen i s návodem který tu dal Tumlík .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“