Ako spojiť remenicu a hriadeľ KM?

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
Odpovědět
z.j
Příspěvky: 128
Registrován: 11. 8. 2011, 12:33
Bydliště: Št. (SK)

1. 2. 2012, 11:56

Zdravím.
Pri plánoch o portálovej frézke som sa dostal k otázke ako bezpečne a najjednoduchšie spojiť hriadeľ KM a remenicu. Mňa napadla myšlienka vyrobiť hriadeľ pre remenicu a s dvoma ložiskami mu urobiť "domček" a hriadeľ remenice a hriadeľ KM spojiť s pružnou spojkou. Myslím si ale, že od tohto je aj jednoduchšie riešenie. Ako to máte Vy urobené? Dá sa pripevniť remenica priamo na hriadeľ KM? Hovorím o predvrtanej remenici napr. 8mm a hriadeli KM 8mm.
Vďaka.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

1. 2. 2012, 4:51

Jedná se o ocel.řemeničku. 2x červík mi to održí. :D
Přílohy
km.jpg
km.jpg (11.79 KiB) Zobrazeno 5925 x
Gif
Příspěvky: 28
Registrován: 19. 9. 2011, 8:51
Bydliště: Brno

1. 2. 2012, 5:55

Mám osu průměr 5mm, řemeničky hliníkové, a moc malé abych si troufl tam dělat červík, takže:
Do hřidelky jsem udělal drážky (čtyři kolem dokola po 90 stupních, pomocí Dremelu a brusného kotoučku), taktéž jsem udělal přibližně odpovídající drážky i zevnitř do řemeničky (lupenkovou pilkou) a pak ji nalepil hustým sekundovým lepidlem.
V praxi to zatím ověřené nemám, teprve pomalinku stavím, ale působí to, že s tím už nic nehne.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 2. 2012, 8:11

na 8mm hřídel můžeš dát řemeničku napřímo , asi bych volil radši dural než kovovou ale taky by to šlo , pokud máš dost masa tak navrtej červík , dokonce se vrtá i přímo do prostoru pro řemen pokud nebude moc úzký ,
a pokud se ti toto nezdá tak poptej řemenice se svěrným pouzdrem
a o ložiska v motoru strach mít nemusíš , ten řemínek se tolik nenapíná aby vyvracel hřídel
u klínového řemene by to už problém byl !!!
a pokud máš dost dlouhou hřídel tak na konec můžeš dát zase nějaký domek s ložiskem jako oporu
nevedkosenior
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 1. 2009, 8:31
Bydliště: Stará Ľubovna

2. 2. 2012, 2:36

ja som to riešil tak, že som nasadil remenicu a z čela remenice som navrtal vrtákom dierku tak, že v remenici i na hriadeli vznikly drážky.
...nikto učený z neba nespadol, keď spadol tak sa zabil ...
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“