Sieg SC4 přestavba na CNC

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2016, 8:45

Dnes se mi podarilo az prekvapive uspesne (absolvent FF :D ) dokoncit prvni vetsi projekt - pokud tedy nepocitam stavbu TRONU, ktery bych v lete chtel predelat na CNC plazmu - prachsprostym pridanim vany :D
Ale zpatky k veci, pred 3 lety jsem koupil soustruh SIEG SC4, neco malo (velmi) se na nem naucil, ale vule a neustale rucotoco se mi ani trochu nelibily. Tak mi jednoho dne ruplo v palici a odvezl jej z chalupy domu, kde jsem vse nepotrebne vykuchal.
Par udaju: ridi se kontrolerem ADTECH CNC 4620 (krasny MPG, zdroj, veskera kabelaz v prijemne cene) z Aliexpressu, srouby jsou uz kdysi koupene z eBay z Koreje (pouzite) v presnosti C1 (X) a C3 (Z), zbytek ze zasob a soucasti nakoupenych v CNCSHOPu.

Prace byla velmi kreativni, ale casove asi 3x vice narocna nez si clovek predstavuje (holt nejsem od fochu). Nejvice casu jednoznacne zabralo mereni a vymerovani a mereni a mereni a mereni a cesty na chalupu, kde jsem si vyrabel priruby apod a pote je jezdil ruzne predelavat a prizpusobovat. Dneska jsem konecne zprovoznil enkoder (to byl porod) a nasucho USPESNE projel prvni testovaci G kod. Uz chybi jen natrit pojizdny stojan, udelat drzak enkoderu, vymyslet nejake krytovani (premyslim o kozenkove manzete?!), doladit koncove spinace a dousporadat kabelage [kabelaz].

Nejvetsi problem nyni vidim v uceni se programovani G kodu a nebo CAMu - ty miliardy parametru me az desi. Ma nekdo zkusenosti s programem CAMBAM? http://www.cambam.info" onclick="window.open(this.href);return false; Je pouitelny na soustruh?
Kdyz uz to dalo takovou praci, tak bych byl rad, aby to strouhalo alespon v 0.05 mm

Az bude uplne hotovo, pridam vice fotek, pokud bude zajem. :)
Přílohy
sc4.JPG
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

28. 2. 2016, 9:27

jirkal píše: Par udaju: ridi se kontrolerem ADTECH CNC 4620 (krasny MPG, zdroj, veskera kabelaz v prijemne cene) z Aliexpressu
Ahoj,
u ktorého predajcu si nakupoval na Aliexpresse? Práve mám na ceste Adtech CNC4640 + prídavný panel + MPG, tak snáď všetko klapne. :)

Ľuboš
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2016, 9:43

TOMATECH (SHENZHEN) AUTOMATION CO.,LIMITED - ale uz delsi dobu nic nemaji v nabidce.
Prodejcu je hodne a vsadim se, ze to vsichni berou rovnou od vyrobce ve "vedlejsi ulici".
Vsechno urcite klapne, s Cinanem je vzdy dobra domluva a zatim si nemuzu stezovat :D
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

28. 2. 2016, 9:50

jirkal píše:TOMATECH (SHENZHEN) AUTOMATION CO.,LIMITED - ale uz delsi dobu nic nemaji v nabidce.
Prodejcu je hodne a vsadim se, ze to vsichni berou rovnou od vyrobce ve "vedlejsi ulici".
Vsechno urcite klapne, s Cinanem je vzdy dobra domluva a zatim si nemuzu stezovat :D
Ďakujem za info, tiež som sa bral od nich. :) Všetky ponuky im vypršali, mali však najlepšiu cenu tak som ich aj tak oslovil a stále dodávajú, iba ich zabudli obnoviť.
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2016, 9:52

Vidis, jak je ta Cina mala :D
kostitras777
Příspěvky: 43
Registrován: 18. 8. 2010, 4:27
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2016, 12:28

ahoj. taky jsem majitelem tohoto systému. připojil jsem ho k soustruhu Gildemeister CTX200. rozpohyboval jsem osy i vřeteno. to je v pořádku. problém je ale s revolverovou hlavou Duplomatic BSV-N 160/Series 25, která má 12 nástrojových pozic.
manual: http://www.hs889.com/uploadfile/2012052 ... 048384.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

používám externí PLC a nejsem schopen nastavit ovládání na více než 4 nástrojové pozice.

Obrázek

snažím se to řešit s číňanem s firmy adtech od kterého jsem to koupili, ale je to marný.
nakreslil jsem schéma, jak si myslím, že by to mohlo fungovat, ale potřebuji do systému zapsat nějaké příkazy.

Obrázek

číňan mi poradil, že by to mělo jít pomocí makra, které stroj podporuje. poslal mi NC soubor s kódem a tabulku hodnot pro makro nastavení, ale stejně moc nevím jak na to...

nemá někdo nějaké zkušenosti, případně někdo z okolí Týna nad Vltavou, kdo by se na to mohl podívat? Díky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2016, 1:00

Uz jsem to 2x resil a i s externim plc
Ale je to na dlouho to tu cele popisovat
Kdyztak tel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“