CNC ve FreeCAD

Odpovědět
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 1. 2018, 12:13

Ani by to nemusela být 1.5 ....10a tam pouštět beztak nebudete
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 1. 2018, 12:17

Mex píše:
Vepr píše:Tak ten jsem viděl,ale já se chytil těch 12mm jak jste psal a řekl jsem si že je silnější protože jsou ty páry od sebe stíněné.
Tohle neni v souladu s mým požadavkem na stíněni párů mezi sebou :-)
No tak stínit to celé ještě nějaký smysl může mít. Ale stínit páry mezi sebou ...
Jasně na Mars neletíme :-) Ono mi to taky hlavně baví.
Četl jsem že nějaký driver pro krokový motor podobně jako například u některých střidavých motorů z napětí, které se vrací z motoru po jeho pootočení při rozběhu zjišťuje polohu rotoru a to využívá k sofistikovaněšímu řízení.
V takovém případě když by se mezi párama něco přeneslo tak si dovedu představit že by to mohlo vést k poruše řízení a třeba ztrátě kroků.
.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 1. 2018, 12:21

To bych řekl že je blbost ....
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 1. 2018, 12:22

grade065 píše:Nechápu.....(už mám nějaký to pivko) proč motat vodiče v Aku když je k dispozici vodič k aplikaci přímo určený stojí prd... Doma za 2dny a klid...???
Souhlasím,ale kabel je ten nejmenší problém který musim řešit, zatím mám ohnutý šroub a navíc mizerně osoustružený, že házi.
.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 1. 2018, 9:06

Vepr píše:
grade065 píše:Nechápu.....(už mám nějaký to pivko) proč motat vodiče v Aku když je k dispozici vodič k aplikaci přímo určený stojí prd... Doma za 2dny a klid...???
Souhlasím,ale kabel je ten nejmenší problém který musim řešit, zatím mám ohnutý šroub a navíc mizerně osoustružený, že házi.
Nemá radiální vůli v domku? Když dotáhnete stůl k bk domku povolíte šroub a matici a znova dotáhnete není to lepčí?
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 1. 2018, 10:21

to mi připomnělo moji Z osu, vypadalo to také na křivě stočený šroub - ale byla to malá vůle v domku ve spojení s nerovnou dosedací plochou na straně šroubu (nedokonalá dosedací plocha díky začátku závitu šroubu)
Řešil jsem to stočením delší části šroubu a přidáním "těsné podložky" v síle 30 mm :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 1. 2018, 12:09

grade065 píše:
Vepr píše:
grade065 píše:Nechápu.....(už mám nějaký to pivko) proč motat vodiče v Aku když je k dispozici vodič k aplikaci přímo určený stojí prd... Doma za 2dny a klid...???
Souhlasím,ale kabel je ten nejmenší problém který musim řešit, zatím mám ohnutý šroub a navíc mizerně osoustružený, že házi.
Nemá radiální vůli v domku? Když dotáhnete stůl k bk domku povolíte šroub a matici a znova dotáhnete není to lepčí?
Ne nemám tam radiální vůle, jde to do ložiska lehce těsně. Pro měření jsem použil na místo ložisek dvě matice a hodinky opřel o stočenou část a skutečně to hází.
U Z jsem měl stejný problém a opiloval jsem to pilníkem :-), vytvořil jsem radiální vůli a dotahnul jsem to tak, aby to lehce jezdilo.
Teď jsem to odnesl k soustružníkovi a popsal jsem kde to má ubrat, tím samozřejmě zase vznikne radiální vůle.
Jo a ještě to budu muset narovnat. Když jsem si panu soustružníkovi stěžoval že je šroub ohnutý, řekl že to je normální že takový šouby rovnal často.
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 1. 2018, 12:26

chb píše:to mi připomnělo moji Z osu, vypadalo to také na křivě stočený šroub - ale byla to malá vůle v domku ve spojení s nerovnou dosedací plochou na straně šroubu (nedokonalá dosedací plocha díky začátku závitu šroubu)
Řešil jsem to stočením delší části šroubu a přidáním "těsné podložky" v síle 30 mm :-)
Dosedací pochu u pevného ložiska ještě změřím, ale ta vypadá že bude dobrá, protože když jsou oba domky utažené jde se šroubem volně otáčet.
Tedy volně.. Gumové těsnění na obou stranách pevného ložiska je tak těsné že za samotnou stočenou část šroubu s tím dvěma prstama nemám sílu otočit i se sundanou maticí.
U Z na straně kde je volné ložisko jsem vyrobil radiální vůli takovou, že se šroub točí a ložisko stojí, vzhledem k tomu že je šroub dlouhý jen 30cm je tam tedy asi zbytečné.
.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

5. 1. 2018, 12:37

Gufera máte těsné??? Blbá otázka ale ty distanční kroužky tam máte że? :oops:
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

5. 1. 2018, 12:40

grade065 píše:Gufera máte těsné??? Blbá otázka ale ty distanční kroužky tam máte że? :oops:
Ano gufera jsou těsné a jsou tam ty distanční kroužky.
Navíc ty distanční kroužky na které dosedá to gufero mají od soustružení dost hrubý povrch.
.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

7. 1. 2018, 8:07

Na ponk jsem položil dvě podložky na můj kuličkový šroub průměr 25mm prohnutý v prostřed 0,7mm,
Abych ho narovnal přitahl jsem ho v prostřed ke stolu starou truhlářskou svěrkou.
Pod šroub jsem si dal podložku a postupně zvětšoval prohnutí jak jsem ubíral podložku.
Při 7,5 milimetru prohnutí u 60cm dlouhého šroubu mi vcelku težký šroub vystřelil, vyštípnul dřevo ze stolu,
vylomil závit z magnetického stojánku stojící asi půl metru vedle, vytvořil asi 15mm zásek do zdi, odrazil se a obtiskl do podlahy.
Pozitivní je, že šroub se zdá rovný +-0,1 , horší že je stejně mizerný, protože má po délce různý půměr a později bude stejně nahrazen novým - je to bitva :-)
.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 1. 2018, 8:32

Ahoj dobře bojuješ , jakjsi změřil že má různý průměr ?
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

7. 1. 2018, 9:11

packa píše:Ahoj dobře bojuješ , jakjsi změřil že má různý průměr ?
Tak, že maticí jde na jednom konci otáčet těžko a na druhém volně až má rukou znatelnou vůli.
To už jsme v tomto vlákně někdy z počátku myslím řešili.
Mám víc matic a našel jsem takovou, která sice na kraji nemá vůli, ale v prostřed s ní rukou jen velmi težce otočím.
Navíc je závit ještě zvlněný jinak, když na domek matice položím 50cm pravítko a šroubem otáčím,
tak pravítko na koncích osciluje asi 1mm směrem nesouhlasícím s prohnutím šroubu.
.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 1. 2018, 9:13

tak to jo to je asi slušnej paskvil
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

8. 1. 2018, 6:11

Tak to asi ani cinan nedokaze vyrobit....
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“