Krytování

Odpovědět
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

31. 12. 2016, 10:58

Zdravím.

Pánové, nová dílna je hotová, frézka usazená bude následovat prodloužení všech kabelů k motorům a encodérům a upgrade elektroniky na až 6 os a připojení pc přes ethernet. Nic z toho mi zatím nevrtá hlavou jako to, do čeho tu potvoru dát.

https://www.google.cz/search?q=site:www ... +enclosure" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi bych se klonil ( vzhledem k ceně) k lehké dřevěné konstrukci z latí, slábé MDF-ky a zepředu nějaký ten průhled. Máte zkušenosti? Tipy rady?

( rozměr by měl být 1200x1400x1200)
Prichy
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 12. 2016, 11:01

co to máš za frézku? budeš obrábět jen na sucho?
ono ani naohýbat plechy nestojí moc.. a je to takové víc profi..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

31. 12. 2016, 11:35

frezka.jpg

Frézuju zatím "nasucho" dural. Tam jsem přemýšlel o a lihové mlze, ale mám v plánu občas hrábnout do železa ( připravky atp.)

V případě železa jsem našel toto https://www.aliexpress.com/item/80mm-Di ... 8dd89f67ba" onclick="window.open(this.href);return false;
Nevím jak moc je to použitelné ( měl jsem záměr, že založím vlákno do patřičné kategorie, třeba to už někdo viděl live).
Železo bych přimazával ručně, jde fakt jen o občasnou práci.

Jinak frézku ještě používám jako cnc soustruh ( na stůl se připne vřeteno a místo spindlu je držák s noži) soustruží se mosaz.....bez mazání.

Plnánuju udělat ještě přípravek na ohýbání nerez drátů (cca 1 mm).

Pro poslední dva případy, potřebuji vždy mít z levé strany volno ( přísun materiálu).
Prichy
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 12. 2016, 11:52

pokud to občas něčím přimazáváš a obrábíš i kovy tak bych se na dřevotřísku uplně vykašlal.. časem se ti odrbe šponama, nasaje olejem a budeš to měnit.. navrhni si plechový krytování a budeš mít klid rovnou.. i to krycí sklo bych nedělal plexy ale normální sklo.. orve se to časem..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

31. 12. 2016, 12:27

Ještě zvažuji konstrukci z hliníkového L-ka a doplnit plechem. To dřevo asi fakt není na příštích 20 let :-D
Prichy
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“