Gravírovačka

Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

4. 5. 2017, 7:17

Spíš myslím jako jestli je cnc za 8000 Kč lepší než za 6000 Kč, teda to nejmenší zlo a co nejlepší poměr výkon/cena.
Určitě tu už někdo takhle začínal tak ví co čekat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2017, 7:21

Ani za jednu z tech cen neni cnc ktere by obstojne gravirovalo
Ciste z fyzikalnich duvodu
Potrebujes docilit urcite rezne podminky na nastroji s pracovnim prumerem cca 0.2mm
Mas nejake minimalni hodnoty
Tj potrebujes v kazdem pripade minimalne cinske "vreteno" ty uvozovky neprehlidni a to stoji vic jak tvuj rozpocet

Cokoli co to bude parodovat bude jen vyzvejkavat material
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

4. 5. 2017, 7:44

Myslím že by do toho šlo upnout tohle co mám doma a používám na vrtání a gravírování v ruce + nástroje
https://www.gme.cz/vrtaci-frezka-proxxo ... 0-ef-28512" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvalita je vyhovující tohle jsem dělal na stojanové vrtačce se stolem co má pojezdy z frézky.
Přílohy
1520783_382057518597849_1127244699_n.jpg
Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

4. 5. 2017, 7:48

Dobrá je na to nerezová šablona pak se jede podle ní http://shop.lintech.cz/showImage.php?id=1295&what=img" onclick="window.open(this.href);return false; .
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 5. 2017, 8:09

Nechci nijak snižovat tvé nadšení. Ale co vlastně chceš?
Když ti víc lidí řekne, že za 8 000 Kč nic rozumného nepořídíš, tak vždy odpovíš, že určitě pořídíš. Takže to budeš takhle provozovat až do okamžiku, kdy ti někdo napíše, že za tu osmičku prostě koupíš něco fakt super?
O ženských se říká, že když se chlapa na něco ptají, tak nechtějí slyšet jeho názor, ale chtějí slyšet svůj názor hlubším hlasem. Tady mám z toho trochu podobný pocit.

Pokud chceš praktickou zkušenost, tak já vlastním sranda-frézku z Číny typu 3040. Stála mě něco přes 20 tis. Kč. Aby to bylo trochu použitelné, tak už jsem na ní předělal kde co a vyměnil vřeteno. Přesto je to stále sranda-stroj.

Ten panel, cos taky ukazoval, vypadá dost dobře. Takže třeba jseš fakt šikovnej, a pak možná i nějakou legraci za 8000 Kč uvedeš do stavu, že to bude v praxi použitelné. Přeju ti to, ale moc tomu nevěřím. A pokud se ti to fakt povede, tak do toho dáš dost peněz a ještě více času.

Jinak to množné číslo u výstupů (OUTS) mi přijde trochu zvláštní. Nějak by mi tam víc sedělo jen OUT, nebo když už množné číslo, tak OUTPUTS. Ale je to samozřejmě jen můj subjektivní názor.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2017, 8:11

tak muzes to tim nejak vykousat
kdyz si najdes kolik se ma dat maximalni spona na zub na gravirovaci jehlu tak zjistis ze tole vretynko je s hazivosti o rad o dva horsi
takze bys jen vylamoval gravirovaci jehly
jen vychazim ze dvou parametru tech nastroju ktere se pouzivaji a fyzika proste oboji dost jasne vylucuje
to ze se nahodou jenou povede neco napodobit nema spolecneho s profesionalnim vysledkem a jeho opakovatelnosti


vpodstate tvoje stavajici vybaveni je v cenove kategorii jako ty mas rozpocet
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

4. 5. 2017, 9:11

Spíš mě jde o to že když se to dělá ručně tak je to na hodně dlouho a na několik pokusů než se udělá nějaký hezký výsledek u větších panelů je to pak nemyslitelné. Jsou tam dva výstupy to je jedno je to prostě zkratka.
Teď k věci mě spíš momentálně jde o to jestli je nějaký rozdíl mezi například tímto strojem za 8000 kč http://www.ebay.com/itm/Mini-DIY-CNC-24 ... Swh2xYAuvj" onclick="window.open(this.href);return false;
a strojem za http://www.ebay.com/itm/CNC-Wood-Router ... SwtZJY-IDt" onclick="window.open(this.href);return false;
kromě tedy velikosti pracovní plochy.
Za nejslabší článek tedy považujete pohon a vřeteno pro úchyt nástrojů je to tak ? Pak by byla asi dobrá volba použít laser.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2017, 9:16

oboji jsou stejne zoufale

hadam ze ani jeden nema geometrii
cekam odchylky radove v jednotkach az desitkach mm

graviruje se do hloubky treba 0.2 +-par setin milimetru
tu hloubku to musi udrzet jinak to vypada blbe
kdyz to bude mit odchylky v centimetrech tak nekde budes lamat nastroj jinde budes v lufte

jeden podobny stroj jsem mel tu cest srovnavat do geometrie a puvodni odchylka byla prez centak na 100mm
proste to nekdo vubec neresil

pouzitelnej laser taky nebude za 10 000
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

5. 5. 2017, 6:14

Tak mi napsal jeden člen že má ten čínský stroj za 8 k doma a domluvil jsem se s ním že si ho pojedu prohlédnou abych viděl jak to vypadá na živo, mám takový dojem že ty fotky dost zkreslují, jak tady na to plivete oheň a síru.
Za gravírování jednoho panelu co jsem dal do přílohy po mě chtěla jedna nejmenovaná firma 400 Kč s expedicí a dopravou. Myslím že je ta cena hodně mimo jaký na to máte názor.
Přílohy
ukázka panel.png
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2017, 6:39

neprijde mi
pulku odvedes statu

musis to zabalit a poslat
dalsich dejmetomu 150

pak si s tim hodinku hrat nejdriv v nejakem software (rozpadle krivky atd...) a pak na stroji (obcas se neco nepovede, zkazenej material, prace znova atd...)
gravirovacky nejsou vecne a a profici vetsinou nepouzivaji ty za 50 kc ale o rad vejs
amortizace stroje kterej byl tak za ctvrt mega
hadam jeste prirez, uprava hran, spec. material kterej je dost drahej, atd...
takze dalsi stroje, najem a elektrika

takze prace asi tak nejak zadarmo hlavne ze stroje nestojej

myslim ze to je slusna cena
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 5. 2017, 6:43

to je cena včetně toho eloxovaného plechu nebo jen za gravírování?

pokud bych po Tobě chtěl vyrobit takovýhle díl v jednom kuse za kolik by jsi to dělal ty?

mě příjde cena 400kč (cca 100ku z toho sežere pošta) jako naprosto v pohodě, chceš po nich jeden kus tak ti to maj dělat za 3kč nebo za kolik?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 5. 2017, 7:49

nedá mi to se nepřidat, tazatel se ani neobtěžuje si vyplnit profil, tedy těžko odhadnout, komu pánové vlastně radíte.
Očividně (přiznal, že o CNC nic neví) ale vůbec nechápe co že mu to vlastně radíte. Uvádíte mnoho vad těchto strojků/hraček, ale nějak není amatérovi jasné, proč by jako tyto vady měly být problém.

to Robo ... neškodilo by do rad začátečníkům dát něco o řezných podmínkách - (pokud by to tedy vůbec někdo četl) - něco ve stylu - nástroj stojí 300,- řezné podmínky jsou takovéto, pokud se hrubě nedodrží tak má nástroj životnost pár minut. (a jsme na ceně zakázkově udělaného panelu)

pro odlehčení - i takováto sada nářadí za 300,- má své spokojené zákazníky http://www.ebay.com/itm/34-Pcs-Plastic- ... Sw-FZXkH38

a k tazateli - na youtube je mnoho ukázek práce / vlastností / úprav těchto strojků - už je nastudováno ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2017, 8:04

ty podminky jsem tam resil
ale jestli to je nejake nejasne nebo bylo by to treba doplnit prosim SZ
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tokr
Příspěvky: 13
Registrován: 8. 5. 2011, 7:19

5. 5. 2017, 8:45

Cena byla bez materiálu jenom za gravírování textu a převyšuje cenu té krabičky :D Jinak vím jak je to s výrobou PCB u nás chtějí nehorázné peníze v Číně je to za desetinu ve stejné kvalitě s poštovným zadarmo takže asi tak ,ale to je jedno.
Když už mluvíme o stavbě z čeho je nejvhodnější udělat pojezdy? Konstrukci bych asi udělal z jeklu a sešrouboval.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 5. 2017, 8:52

konstrukci z jaklů, šrouby ze závitovek a pojezdy ze šuplíků, spojovací materiál co daj šuplíky.. a vřeteno už máš.. to je jediná cesta jak se do tvého rozpočtu dostaneš.. ale ušetřím ti to závěrečné zklamání.. bude to k ničemu..
pokud něco koupíš nebo postavíš v takovém rozpočtu bude to bída a utrpení a ničení gravírovacích fréz.. ale jdi do toho protože jinak to nezjistíš.. na druhou stranu těch 8000,- není zas tak moc a ani to nebude tak bolet..
prostě zkušenosti jsou nepřenosné, buď si někdo nechá poradit a nebo si musí sám nabít nos..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“