na hrubý pytel...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

11. 12. 2014, 6:17

Je tu na fóru prosím někdo znalý práva kdo by ví zda hrozí nějaký postih za vulgární reakci na spam,obtěžující telefonáty...?Nebo si člověk může dopřát co hrdlo ráčí? :D

Já už to tedy poslední dobou dělám bez ohledu na to jestli se náhodou nedopouštím urážky nebo něčeho podobného. :lol:
Při 10ti spamech za den a 3 telefonátech se už takhle někdy po 8mé večer opravdu nas...

Hrozí člověku něco pokud obtěžujícího hmyza nazve pravým jménem? :D Snad se i nějaký právník zajímá o cnc. :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 6:29

taky je posilam do pr..... co jineho s nimi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 6:34

ja, pokud uz k tomu jiz dnes vyjmecne dojde, to resim tak, ze je necham vykecat, pak jim sdelim, ze hovor je nahravan a ze podam oznameni na UOOU dle zakona 480/2004 Sb, daji si te na "cernou" listinu a uz neotravuji, jinak na prvnim miste je prevence, dobre si rozmyslet, komu davam mail a tel., na ruzne objednavky ci komunikaci s nejakou firmou, vzdy do poznamek uvadim, ze si nepreji, aby me udaje (mail, tel.) byly predavany tretim osobam a nepreji si jakakoliv obchodni sdeleni
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 12. 2014, 6:36

pozvi paní na rande, zeptej se ji na hokej fotbal.. kecej o ničem to je taky sranda :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 6:57

My máme postup ve firemních pravidlech
1. pozdrav a představení se
2. dotaz kdo jim dal naše neveřejné firemní číslo
3. rádi bychom znali informace o jejich čísle a firmě a následně údaje předali našemu operátorovi aby je natrvalo zablokoval (u pár čísel k tomu opravdu došlo)

často to končí v kroku 2.
volgární vyjadřování není zrovna moc účinné, jsou zvyklí a neřeší to. Navíc myslím že poslání do... jim vlastně nezakazuje volat znovu :D

Jo a kolega to řeší položením telefonu na stůl dokud jim nedojde že s nimi nikdo nekomunikuje a zavěsí.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 6:59

neříkej jste debil ,ale "můj názor je že jste debil" či myslím si že jste debil"...pak je to nepostižitelné protože dle práva jsi pouze zdělil svůj názor. Nikoli že jsi někoho nařknul,či neprávem označil,pomluvil atd.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

11. 12. 2014, 7:10

obecně stačí říct že si nepřeješ aby byl hovor nahráván což oni jsou povini hned na začátku sdělit , a většinou poděkují a položí , A hlavně když mi volá neznámé číslo tak se zásadně nepředstavuju , ta kurvy si pak párujou čísla se jménama a lépe se jin s čísly pak obchoduje
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

11. 12. 2014, 9:21

Já je nechám vykecat a pak podle toho co mi chtějí vnutit mám připravené různé odpovědi.
Když mi chtějí půjčit peníze tak řeknu že jsem dědil a peněz mám že nevím co s nima.
Když chtějí investovat mé peníze tak jsem právě došel k osobnímu bankrotu, insolvence, prodej firmy podobně.
Obě dvě varianty dle nálady používán na nabídky pojištění, nákupu akcií, a ostatních nesmyslů.
Navíc jsem začal používat blokaci v telefonu takže když mě číslo dožere jde do blokovaných a hotovo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 12. 2014, 9:28

sorry, investičních diamantů mám několik kýblů, zlata plnej sklep, akcie přehazuju vídlema aby se mi nezapařily....
Co mi ještě chcete nabídnout?
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

11. 12. 2014, 9:32

Naštěstí má každý telefon červené tlačítko a to stačí zmáčknout. Ty chytré to možná mají trochu jinak. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 12. 2014, 1:26

Volají ti asi většinou nějací lidé z call-center, což jsou v drtivé většině brigádníci - studenti, ženské na mateřské atd. Většinou to nikdo dlouho nevydrží dělat, je to jedna z nejvíc stresujících prací (proto to taky děljí ti brigádníci).

Takže zkus se zamyslet nad tím, že ten člověk ti nevolá ze zlého úmyslu, aby tě prostě naštval. Ale volá proto, že je to jeho práce a tu se snaží dělat.
Myslím, že když řekneš "děkuji, nemám zájem" a položíš, tak je to skoro nejrychlejší pro tebe (rychlejší je jen to položení), nejseš zbytečně vulgární na něho/ni a možná i ty budeš mít lepší pocit. Ono totiž nadávání a vulgarita se velmi často zpětně projeví na tom, kdo ji používá, a místo úlevy ti spíš pokazí den.

Taky si zkus představit, že by tam třeba dělala tvá manželka/přítelkyně/dcera (podle tvého věku). Taky by se ti asi nelíbilo, kdyby na ní někdo řval sprostá slova jen proto, že momentálně nemůže sehnat jinou práci.
Uživatelský avatar
ivčo
Sponzor fora
Příspěvky: 307
Registrován: 11. 2. 2007, 5:17
Bydliště: Slezsko

12. 12. 2014, 5:00

jj Mexi, to jsi napsal moc hezky, sprosťárny a nadávky nic neřeší, většinou jsem tím nasral jenom sám sebe, od té doby většinou telefon položím na stůl a nechám je vykecat, aspoň mají chvíli pocit že makají :-)
Půjčovatelům navíc dávám úkol: chci půjčku 1 000 000, splátka max. 176,- Kč měsíčně. Neumíte to ?? Děkuji nemám zájem :-)
Kdyby se aspoň zeptali, jestli je chci poslouchat, většinou to z toho sluchátka valijou jak z kulometu...
Jo, a když mi řeknou, že náš hovor je monitorován, říkám, že nechci být monitorován...
Od určité doby, kdy toto praktikuji, mám mnohem více hezkých dnů....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2014, 7:22

ono to mnohdy neni tak jednoduche
vysvetleni ze opravdu nemam zajem je vubec neodradi, volaji i 3x za den, porad, nezajima je ze rikam ze uz mi volali, maji narizeno co mi maji sdelit
odmitnuti nestaci sdelit to musi je to jejich povinnost
polozeni telefonu nic neresi, volaji znovu

to ze to delaji brigadnici je mi jasne, ale ve finale oni vedi co jdou delat za praci a oni do toho jdou
nektere to vylozene bavi, kdyby takovi lidi chteli treba vic penez za hodinu protoze je to hnusna prace tak by se to tem operatorum nevyplatilo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2014, 9:22

robokop píše:vysvetleni ze opravdu nemam zajem je vubec neodradi...
Postačí zřetelně říct: "Zakazuji vám ještě někdy na toto telefonní číslo volat!" a zavěsit. Rada od právníka a taky se mi ještě nikdy nestalo, že by stejní nabízeči volali znovu.
A pak, většina telefonů přece umožňuje zařadit konkrétní číslo na blacklist.
A co se týká spamu, tak přece existuje v každém poštovním klientu spamový filtr, který postačí naučit, co je spam a co ne a je pokoj...
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 12. 2014, 9:30

Zabranit otravnym firmam ci ruznym silencum nejde, to musi uznat kazdy soudny clovek. Obzvlast kdyz sami operatori s databazemi tel. cisel obchoduji. Pravnim hrozbam se s.r.o.cka se mikro jmenim jen vesele zasmeji. Reseni je pritom naprosto proste. Dnesni telefony umi filtrovat volani i zpravy. Jakmile zavola podobna otravka okamzite dam cislo do spam seznamu. Toto cislo uz se nikdy nedovola ani nedojde sms zprava. Klidek a pohodicka bez nervu a pravniku.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“