Rozměry a teplota

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 8. 2015, 8:16

Jasně, bohužel u nás nejsou schopni zaplatit opravu klimatizace na 3D měřáku. Už dva roky měříme v neklimatizované místnosti, no hlavně že měrové protokoly jsou na tři desetiná místa.
Jinak sem dávám svůj formulář na výpočet délkové roztažnosti, snad se někomu bude hodit.
Přílohy
DELKOVA_ROZTAZNOST.rar
(11.37 KiB) Staženo 190 x
semancko
Příspěvky: 84
Registrován: 27. 10. 2010, 7:18
Bydliště: Prešov

3. 9. 2015, 8:01

Z tej klimatizacie si nic nerobte, minuly tyzden som kalibroval stroj kde dovolene rozpatie teplot je 18-22 a oni mali 26. Gol bol, ze na ovladani klimatizacie bol listok od obsluhy, nemanipulujte s klimou, prestavena o 3 stupne dole, bude kalibracia 3D... Kazdy rok im to davam do poznamky ku kalibracii, ze prevadzkuju stroj mimo vyrobcom stanoveny rozsah. A myslite si ze niekoho to stve? Stroj meria pekne, v dovolenych medziach takze pokial ich neposexuje nejaky auditor odberatela niet sance na napravu.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

1. 3. 2017, 9:13

Tak jsem tohle téma nadhodil na jednom konstrukčním foru a nic, žádná odpověď. Nejspíš to není nic podstatného pro život. :D
semancko
Příspěvky: 84
Registrován: 27. 10. 2010, 7:18
Bydliště: Prešov

3. 3. 2017, 1:31

Jasne ze to nie je podstatne pre zivot. Iba obcas, ked robim akreditovanu kalibraciu 3Dcka alebo ked ma zakaznik spor s dodavatelom/odberatelom, pripadne sa vrati kamion dielov spat potom je to len taky hukot, ako je to mozne ked my mame zelene protokoly. Mnoho konstrukterov teplotu neberie do uvahy lebo ved na tie nase stovky to netreba. Lebo aj napriek vzdelaniu si nevedia spocitat ani odhadnut o kolko sa im potom zuzia tie ich volne stovky koli vplyvom na chybu meradla, metodiky a podobne. To len idioti ako ja, co na 3Dcku nahanaju mikrony do protokolov a koriguju ako blazni sa s tym zapodievaju. Ale v krajnej nudzi sa na to da vykecat
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“