Soudím, soudíš, soudíme (se) - PF 2017

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 10. 2016, 2:29

to filla: hi, hi, to bych rád :D, už jsem se díval i na 'půjčkovou kalkulačku', protože vlastně si ode mne půjčili, byť bez mého vědomí a nezákonně, jen ta amortizace mi leží v hlavě ...
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 2:39

Pozor na to
Nemuzes pouzit jakoukoli urokovou sazbu kterou si vymyslis
Paklize nebyla sjednana vyse uroku tak muzes pouzit nejakou sazbu co pravidelne stanovuje CNB pro takoveto pripady
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 4:43

Miller píše:to filla: hi, hi, to bych rád :D, už jsem se díval i na 'půjčkovou kalkulačku', protože vlastně si ode mne půjčili, byť bez mého vědomí a nezákonně, jen ta amortizace mi leží v hlavě ...
amortizaci neres, to je problém druhé strany, na úroky z prodlení mas ze zákona nárok, pac došlo k bezduvodnemu obohacení, sazba je jak píše robocop, dělá to cca 7%
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 10. 2016, 6:58

to filla: Úrok z prodlení, který uvádí ČNB, je v roce 2016 8,05%. Nějaký jednoznačný právní předpis (ne jen nedoložené rady právníků na různých webech) o problému amortizace, jsem zatím nenašel. Obecně by prý mělo platit, že nedodrží-li pravidla prodejce, má kupujícímu vrátit celou kupní cenu, i když bylo zboží používáno delší dobu. Prodejcům se to obvykle značně nelíbí, tak s tím musím počítat, protože ten "můj" je opravdu pěkný výlupek :?

to bu_bu: za bé je správně, obchod frčí dál, jen nereaguje ani na moje emaily, ani na rekomando, naštěstí mám doklady, že zboží i dopis přijali.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 7:18

amortizaci vážně neres, tu at si vyřeší případně soud, předpokládám ze spor je obcanskopravni, tedy vystupujes jako fyzická osoba - spotrebitel
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 10. 2016, 7:53

to bu_bu: na tom ještě nebylo zamotaného nic, napsali mi přesně, kam to poslat, až potud to bylo úplně v pořádku, reagovat přestali až pak, takže by museli nějak vysvětlit proč. Balík byl navíc označený jejich průvodkou a mám to potvrzení, kdy ho převzali. Dopis, ve kterém jsem zrekapituloval okolnosti a vyzval k vrácení peněz taky převzali. Není to nějaký domácí prodejce, nemůžou se vymlouvat, že balík i dopis převzala hluchá a dementní babička, která ho navíc nemá ráda :lol:
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 10. 2016, 8:38

No, mně je to taky líto :wink: , tu otázku, co zatím je, si kladu už dost dlouho. Ale jednou se člověk rozhodnout musí. Dík za snahu pomoct!
Mini soustruh SC-4
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

22. 10. 2016, 9:07

možná díky částce doufají, že se na to vybodneš - pak mimo rady nahoře někdy pomůže i dopis od právníka naznačující, že se s tím nehodláš smířit.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
tomaslad
Příspěvky: 28
Registrován: 22. 10. 2013, 10:55
Bydliště: Praha

22. 10. 2016, 9:37

Soudce není PC, zcela digitálně a černobíle kontrolující syntaxi nějakého algoritmu (ad. bubu - značně spletité a úmyslně nepřehledné VOP, smlouvy a podobně int. prodejce), kdo co v dané sekvenci či iteraci ne/udělal ale člověk znalý práva a tisíců paragrafů, který ke sporu přistupuje v kontextu, vyváženě a udělá si zám pro sebe nějaký názor z výpovědí účastníků a jejich důkazů, i kdyby bylo formou psány na pytlíku od mouky. Pokud protistrana nedorazí, prohraje kontumačně.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

22. 10. 2016, 9:53

Já měl jiný problém, odběrateli se nechtělo platit. Tak jsem obeslal všechny jeho dodavatele zda jim nedluží že hledám další věřitele pro společný postup. No a do týdne jsem měl dlužnou částku na účtě. Jednou jsem taky řešil problém s reklamací a eshop dělal mrtvého brouka. Koupil jsem si simku a zavolal jim jménem redaktora černých ovcí že děláme reportáž o nekalých praktikách eshopů a že by jsme chtěli vyjádření na kameru nebo písemně k té a té věci. A najedno vše šlo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 7:50

Ja teda zazil neco uplne jineho
Merit veci, logika a spravedlnost sla stranou
Nekolik soudcu takto za sebou
Vsichni se tocili na jedne veticce ktera jim davala moznost jednoducheho rozhodnuti bez ohledu na smysl celeho konani. Spravedlnost atd....

Nezazit to na vlastni kuzi, taky bych mel takovy idealy
tomaslad píše:Soudce není PC, zcela digitálně a černobíle kontrolující syntaxi nějakého algoritmu (ad. bubu - značně spletité a úmyslně nepřehledné VOP, smlouvy a podobně int. prodejce), kdo co v dané sekvenci či iteraci ne/udělal ale člověk znalý práva a tisíců paragrafů, který ke sporu přistupuje v kontextu, vyváženě a udělá si zám pro sebe nějaký názor z výpovědí účastníků a jejich důkazů, i kdyby bylo formou psány na pytlíku od mouky. Pokud protistrana nedorazí, prohraje kontumačně.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 8:29

robokop píše:Ja teda zazil neco uplne jineho
Merit veci, logika a spravedlnost sla stranou
Nekolik soudcu takto za sebou
Vsichni se tocili na jedne veticce ktera jim davala moznost jednoducheho rozhodnuti bez ohledu na smysl celeho konani. Spravedlnost atd....

Nezazit to na vlastni kuzi, taky bych mel takovy idealy
mi povídek, já jsem v teto smyčce už 12 let a to i díky rychlost našich soudu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 8:56

Nojo to je dalsi aspekt cele veci
U klasickeho soudu ocekavej leta na reseni pripadu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

23. 10. 2016, 10:19

Nevím, zda se tu toho už někdo nedotknul, ale, upozorňuji případné sudiče/sudičku, aby nezapomněli/la :) na paragraf 142a Zákona č. 99/1963 Sb.
(Občanský soudní řád) a jeho odst. (1), který říká: Žalobce, který měl úspěch v řízení o splnění povinnosti, má právo na náhradu nákladů řízení proti žalovanému, jen jestliže žalovanému ve lhůtě nejméně 7 dnů před podáním návrhu na zahájení řízení zaslal na adresu pro doručování, případně na poslední známou adresu výzvu k plnění.
Platí sice i odst. (2) Jsou-li tu důvody hodné zvláštního zřetele, bla bla bla, např. když je soudce hodnej strejček... :wink:

Takže předžalobní výzva není jen možnost, ale nutnost, jinak všechny náklady zaplatíte z "výhry".
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 827
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 10:33

robokop píše:A kdyz to nehodi do kose?
Na zaklade ceho mel byt jako ten rozkaz vydan?
Myslim ze to podprumerny pravnik snadno shodi ze stolu s tim ze na platebni rozkaz nebyl duvod nebot nejdriv melo neco predchazet co vytvori ten duvod.
Osobni presvedceni s padnymi dukazy ze jsem v pravu k tomu nestaci. Musi byt nejak formalne odstoupeno od kupni smlouvy nebo neco takoveho.
No a kdyz to neni tak asi k zadnemu rozhodovani ani nepristoupi. A ty jen zacalujes poplatky za projetej soud.

Nezapomente ze soudu zde funguji striktne formalne.
Nikoho nezajima zda je nekdo v pravu.
Jen to zda ma vporadku papiry a zda jich ma dost na to aby vyhral.
Absolutne to nema nic spolecneho se spravedlnosti.
Neplest pravo a spravedlnost. To jsou dve zcela nezavisle veci!
To záleží hodně na tom, o co se chceš soudit. Podstatné je, že ti povinný něco dluží - třeba ti měl vrátit nějakou částku nebo platbu - ty jsi ho požádal o vrácení, nebo jsi mu zaslal fakturu, nebo si nárokoval platbu. Pokud povinný nechce plnit, tak prostě podáš žádost o vystavení platebního rozkazu, kde je uveden povinný, co ti dluží, a kolik ti dluží. To je vše !!! Pro podporu pak k tomu můžeš přiložit doklady, které tvou verzi prokazují (třeba výpis z účtu) Toto dorazí na soud, který tvé požadavky nezkoumá - a prosím tomuto věnuj obzvláštní pozornost: NEZKOUMÁ a platební příkaz vystaví v řádu několika dnů. (v případě elektronického podání do 48 hod). Následně jej pošle povinnému - pokud je to s.r.o. tak do datové schránky, která je pro tento typ organizací povinná. Tím se to považuje za doručené. Fyzické osobě to posílá na její adresu.

Těchto postupů využívá hlavně exekuční mafie a inkasní agentury - a není moc známý hlavně pro svou jednoduchost, rychlost a pro to, že takto obejdeš všechny právníky, kterým z toho utíkají prachy. Proto o něm naprosto logicky mlčí.

Dále je pak už standardní postup - buď povinný podá odpor a nebo ne. To už je popsáno výše, Ale podstatné je to, že soud opravdu nezkoumá, jestli jsi v právu, nebo ne a celé to nechává na reakci povinného - ten musí podat odpor.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“