Soudím, soudíš, soudíme (se) - PF 2017

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

21. 10. 2016, 10:38

Potřebuju určit soud, na který se mám obrátit. Chci se soudit o "bagatelní částku", jak to prý nazývají právníci, s jedním e-shopem. Je to s.r.o.-čko, krám mají ve Slezsku, registraci u soudu na Praze 1 a adresu společnosti na Praze 3. Tato adresa je patrně jen "mrtvá schránka", protože z ní se to přeposílá do toho krámu. Nejdřív jsem s problémem oslovil pražskou ČOI-ku a ta nic nenamítala (jinak by mi to po měsíci radostně vrátili, že se mám obrátit na jejich slezskou pobočku), takže Praha je správné místo (a hlavně mi vyhovuje víc, kdybych musel k soudu osobně). Jako neználkovi mi jen není jasné, který z obou soudů je ten správný pro moji "věc". Obvodní soud pro Prahu 1 (ten registrační), nebo Obvodní soud pro Prahu 3 ??? Já bych si sice tipnul tu Prahu 3, ale ... Je tu nějaký ostřílený "sudič"? Díky za pomoc.

Edit: oprava - správný název registračního soudu je "Městský", ne Obvodní.
Naposledy upravil(a) Miller dne 30. 12. 2016, 4:15, celkem upraveno 1 x.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 1:36

Pocitas s poplatkem cca 30 000 ktery musis soudu zaplatit?

Pocitas s tim ze kdyz si nevezmes pravnika ze te udelaji na kdejake carce za slovem i kdyz budes nakrasne v pravu. A vse za ne zaplatis vcetne jejich nechutne draheho advokata.

Ja jen ze tady se nevyplati soudit se ani o 100 000
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
tomaslad
Příspěvky: 28
Registrován: 22. 10. 2013, 10:55
Bydliště: Praha

21. 10. 2016, 2:37

Pokud je to bagatelní částka, 30 litrů soudní poplatek to nebude. Já se soudil (směnnečný soud, směnka na 15 tisíc), poplatek jsem platil soudu 1500 Kč + 500 Kč administrativní výdaje nějaké AK, v podstatě jen za její elektronické podání k soudu . Soud jsem s přehledem vyhrál. Že je mi pravomocný rozsudek reálně nanic, když ten idiot je nemajetný a pobyt na úřadě, je samozřejmě druhá věc.
+
soudím se s městskou částí o vydržení pozemku , sám bez právníka, hodnota pozemku cca 0,5 mega a soudní poplatek cca byl 5.000 Kč. Protistrana si samozřejme AK vzala, pokud to projedu, cca 15-20 zaplatím na nákladech advokátů protistrany, s tím počítám, ale vypadá to - nechci to zakřiknou- velice dobře.
Takže univerzální rada, mít dobře nabito důkazy, vše dokumentovat a dokládat, nebát se, soudci jsou ruzumní lidi, jak jsem to poznal, každopádně do bagatelní částky do soudu bych opravdu nešel - no jako sport a zahnání nudy možná ale jo ale až v důchodu...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 2:54

To mas nejakou nizkou castku za ten poplatek
Po me chteli 30
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 3:12

Počítá se to z souzené částky a taky je rozdíl jestli žaluje fyzická nebo právnická osoba Náš podnik se soudil asi o 3.5Mega právníci zažalovaly jen asi 200000 Kč z té částky aby nebyl vysoký poplatek po vybraném soudu zažalovaly zbytek částky protože už si byly jistí že vyhrajou nějaká skutková podstata nebo co.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 3:33

Nesuď se - ale podej na soud žádost o vystavení platebního rozkazu. To vyjde cca na 1100,-, nebo elektronicky s podpisovým certifikátem na 900,- Soud nezkoumá, jestli je tvá žádost oprávněná, rozkaz vystaví a je na povinném, aby se bránil. Musí se odvolat a u případného soudu pak dokazuješ svůj nárok a on dokazuje, že nemáš pravdu. Někdo z vás to vyhraje.

Pokud se na to vysere a neodvolá se, tak po 14 dnech nabude platební rozkaz právní moci. V tom okamžiku máš vyhráno, protože v ruce držíš exekuční titul a můžeš na dotyčného poslat exekutora. To tě nebude stát nic (zatím - v jednání je novela, podle které máš dát jako zálohu nezbytné náklady exekuce).

Toto je velmi rychlé, levné a elegantní řešení celého problému.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

21. 10. 2016, 7:20

Příslušný soud je v tomto případě ten, kde má firma oficiální sídlo.
A pokud je to bagatelní částka, tak udělej to, co ti radí R-stick. A pokud máš velkou šanci vyhrát, právník je dobrej, už proto, že ti řekne, co všechno se u soudu smí a nesmí (třeba pr.. el té může stát pár tisíc pokuty, a to nemyslím, že bys tam přímo u soudu někoho poslal :D ). Protistrana ho zaplatí.
Naposledy upravil(a) pafik dne 21. 10. 2016, 7:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 10. 2016, 7:23

Vetsina uz byla napsana. Snad si jeste zjisti zda firma ma vubec nejaky majetek. Ted kdyz je moznost korunovych s.r.o.cek je vsechno jeste horsi. Mam v sanonu par viteznych rozsudku proti firmam, ktere diky lenosti soudu stihly majetek ne jednou, ale minimalne 10x prevest a zasit. Jediny kdo tyhle shopove suliny muze prudit je mam pocit COIka a ta je o lidech. Jednou kona, jednou se vymlouva a nedela nic.
Z hlediska principu by to smysl mi melo, dost smejdu z podobneho jednani pekne zije. Z hlediska prava v teto bananove zemi to je mam obavu, spis ztrata casu, penez, nervu. Neni se potom cemu divit, ze lide resi podobne veci baseball palkou ci horlavinou. Tim te rozhodne k NICEMU NEnavadim.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

21. 10. 2016, 9:41

Robokop mne vystrašil, R-stick mne potěšil, bu_bu mne vrátil zpátky na zem :D. Dnes jsem celé odpoledne dával do hromady doklady a žalobu, trochu už v tom mám jasněji a mám jednoznačné důkazy. Při bagatelních částkách prý soud někdy nařídí zaplacení okamžitě, bez možnosti odvolání, ještě to ale budu muset dohledat pořádně. Zatím dík všem :)
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 9:48

hlavne si dej bacha aby to neobratili proti tobe
to bys mohl taky splacet do konce zivota
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 10:19

bu_bu píše:
R - stick píše:... Musí se odvolat ...
Může jednoduše podat proti platebnímu příkazu odpor ( nikoli odvolání, odvolávat se není proti čemu, soud zatím nebyl a k rozhodnutí ještě nedošlo), mělo by i údajně stačit na výzvu soudu odepsat pouze "Podávám odpor proti platebnímu příkazu č. toato" a nějaký, prakticky libovolný důvod ( třeba " vymyslel si to") a takto přesunout důkazní břemeno zpět na Millera.
Je mi líto ...
Jo, to máš pravdu - tak je to přesné.

Pokud podá odpor, tak se nařizuje soud, kde on se brání proti rozkazu, a ty mu dokazuješ, že jseš v právu. Pokud máš v ruce něco relevantního - objednávku, doklad o zaplacení, bankovní převod, mailovou komunikaci, svědectví, čestné prohlášení - zkrátka co nejvíc důkazů, tak to s přehledem vyhraješ.

Ovšem základní kouzlo mého způsobu řešení je v tom, že tito šmejdi obvykle hodí platební rozkaz do koše a nijak na to nereagují. Tímpádem jsi vyhrál - a to velmi rychle. Pokud pošleš žádost o platební rozkaz elektronicky přes portál Justice tak ho soud vydá do několika dnů (obvykle do druhého, nebo třetího dne) - a do 15 dnů od doručení máš v ruce exekuční titul.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 10:36

A kdyz to nehodi do kose?
Na zaklade ceho mel byt jako ten rozkaz vydan?
Myslim ze to podprumerny pravnik snadno shodi ze stolu s tim ze na platebni rozkaz nebyl duvod nebot nejdriv melo neco predchazet co vytvori ten duvod.
Osobni presvedceni s padnymi dukazy ze jsem v pravu k tomu nestaci. Musi byt nejak formalne odstoupeno od kupni smlouvy nebo neco takoveho.
No a kdyz to neni tak asi k zadnemu rozhodovani ani nepristoupi. A ty jen zacalujes poplatky za projetej soud.

Nezapomente ze soudu zde funguji striktne formalne.
Nikoho nezajima zda je nekdo v pravu.
Jen to zda ma vporadku papiry a zda jich ma dost na to aby vyhral.
Absolutne to nema nic spolecneho se spravedlnosti.
Neplest pravo a spravedlnost. To jsou dve zcela nezavisle veci!
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 10. 2016, 1:35

to robokop: Od smlouvy jsem odstoupil až potom, co "marně uplynula doba na vyřízení reklamace". To je přímo v zákonu o ochraně spotřebitele, par 19, odst. 3 :wink: a to nemusí prodejce potvrzovat, jen by měl podle toho konat, což nedělá.
Teď bych rád zjistil, jakou můžu chtít za to zboží finanční kompenzaci, protože nic nezaplatili a zboží taky nevrátili. Jasně, že bych chtěl celou kupní cenu, ale oni se třeba budou točit na nějaké amortizaci. Musím najít aspoň obecná pravidla.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 1:47

V tom pripade to je dobry zaklad
To vypada na ten pl. rozkaz asi nejvhodnejsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 10. 2016, 2:18

PR = cela kupni cena + úroky z prodlení + náklady + imaterialni ujma ( když budeš hodně nasranej)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“