Soudím, soudíš, soudíme (se) - PF 2017

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 11:53

toto povazuju za jedinej spravnej postup
neco sepisovat sam
to je tak akorat posledni zoufalstvi kdyz prosoudis posledni prachy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

23. 10. 2016, 1:01

to R - stick: No, mně se to líbí :) , ale snad nic nepokazím, kdy jim tu Předžalobní výzvu pošlu, ne? Je to legální vyhrožování a třeba je to pohne k zaplacení a když zase nezareagují, aspoň budu mít další důkaz, že byli informovaní. A pak požádám o ten platební rozkaz a i kdyby podali ten odpor, tak důkazy o jejich nekonání jen narostly.

to bu_bu & robokop: chlapi, raději znovu připomínám, že se hodlám utkat, já, jako zákazník e-shopu, který si převzal zboží na reklamaci a od té doby se mnou již několik měsíců nekomunikuje. Obchod funguje dál, i rekomando s opakovanou výzvou s.r.óčko převzalo. Pochopitelně, mají můj email a telefon, kdykoliv mohli věc nějak vyjasnit. Proto myslím, že normální soudce by neměl mít problém s takhle jasným případem, kde nejde o žádnou, ani politickou, ekonomickou, nebo osobní "tlačenku" a navíc jde jen o tu "bagatelní částku". Jedině, že by ho vzal žlučník a předal vedení případu protistraně :D
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

23. 10. 2016, 1:46

Tak, končím akademickou debatu, zdrávi tu zůstávejte - začal mi téct kotel :(
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 3:07

miller: kdyby jsi si prosel tim co ja zadne iluze bys nemel
i situace nad vsechno jasna s papiry ktere to dokazou okamzite smaznout a shodit ze stolu se kvuli blbe formalite ktera mi jako laikovi prisla naprosto bezvyznamna (preci mam vsechny papiry v ruce a dava to jasny smysl)
jsem plne v pravu a najednou z toho byl pruser na celej zivot

preju vic stesti a aby se to nezvrtlo a jednu hodne dobrou radu
jeste nez do toho pujdes preved si majetek na duveryhodnou osobu a rozved pripadne manzelstvi
veci se muzou naprosto nelogicky zmenit a nemusi to vubec davat smysl
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 3:51

Miller píše:to R - stick: No, mně se to líbí :) , ale snad nic nepokazím, kdy jim tu Předžalobní výzvu pošlu, ne? Je to legální vyhrožování a třeba je to pohne k zaplacení a když zase nezareagují, aspoň budu mít další důkaz, že byli informovaní. A pak požádám o ten platební rozkaz a i kdyby podali ten odpor, tak důkazy o jejich nekonání jen narostly.

to bu_bu & robokop: chlapi, raději znovu připomínám, že se hodlám utkat, já, jako zákazník e-shopu, který si převzal zboží na reklamaci a od té doby se mnou již několik měsíců nekomunikuje. Obchod funguje dál, i rekomando s opakovanou výzvou s.r.óčko převzalo. Pochopitelně, mají můj email a telefon, kdykoliv mohli věc nějak vyjasnit. Proto myslím, že normální soudce by neměl mít problém s takhle jasným případem, kde nejde o žádnou, ani politickou, ekonomickou, nebo osobní "tlačenku" a navíc jde jen o tu "bagatelní částku". Jedině, že by ho vzal žlučník a předal vedení případu protistraně :D
sundam ti růžový bryle http://dfens-cz.com/stav-justice-v-cechach/" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 4:01

jj presne jak bych ocekaval
a to ten borec mel v ruce papir o vzajemne bezdluznosti ktery to mel hrave vsechno smaznout
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 10. 2016, 4:17

trochu změnu do toho vnesl nový občanský zákonník

dříve platilo - volný příklad - domluvíte si nájem, sepíšete smlouvu, nájemník chvíli platí a pak přestane .... skončíte (přesněji skončili jste) u soudu, ten nahlédne do nájemní smlouvy, najde v ní mouchy a prohlásí, že nájemní smlouva je neplatná od počátku a poslal vás s ulehčením pryč, že nemusí nic řešit ...

dnes má platit - domluvíte si nájem, sepíšete smlouvu, nájemník chvíli platí a pak přestane .... skončíte u soudu, protistrana se třeba začne bránit chybně napsanou - tedy neplatnou nájemní smlouvou - zde ale nastupuje nový zákonník -
Chovali jste se jako by byla platná nájemní smlouva ? platili jste určitou dobu nájem ? - pak je nájemní smlouva platná v obvyklém režimu a zda sepsaná smlouva má mouchy nebo nemá je vcelku jedno.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 7:02

jo naklady rizeni to je paleta ale naklady exekutora jsou vedle toho uplna sranda

ted mi rikal kamos 300kc nedoplatek na el. kterej uplatnovali neopravnene neb zaplatil ale trosku jinou metodou nez ocekavali a tudiz prachy dorazili rozvodnejm a maji je na ucte jen to nebyli schopni aut. systemem zjistit
soud probehl
poprve to vyhral
i prez to mu poslali vyzvu na zaplaceni nejakeho dalsiho poplatku
zmotali adresu takze to terminova prosral aniz by to mohl ovlivnit proste nic nedostal
ackoli je schopen dolozit platbu stejne uz s tim nehne nebot prosral termin
ze soudnich poplatku je nesmysl
z exekucnich uz se to vysplhalo na 13 000

toz kdyz nekdo dokaze z 300 udelat 13 000
nechci vedet co by udelali treba z 10 000

hadam dozivotni exekuci

doporucuju misto soudu jit priste k volbam a dobre se rozmyslet komu to dat
a az to treba jednou nekdy bude fungovat
muzes se jit nekde uchazet o spravedlnost

ted mi to prijde dosti nebezpecne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2016, 11:43

robokop píše:toto povazuju za jedinej spravnej postup
neco sepisovat sam
to je tak akorat posledni zoufalstvi kdyz prosoudis posledni prachy
Není to tak úplně natvrdo.

Hele, já jsem se soudil se slavným Vránou z exekutorského úřadu v Přerově, kde jsem žádal o vyškrtnutí věcí z exekuce, které mi zabavil u mé švagrové. Ty jsem ji pujčil - a před pujčením jsem udělal opatření, abych v případě exekuce mohl nezvratně prokázat jejich vlastnictví. (např měl jsem v ruce kupní doklad od monitoru, kde jsem si spec na něj nechal napsat win kód ) Vrána mi vyloučení zamítl, takže jsem podal vylučovací žalobu.

Soud jsem s přehledem vyhrál a s právníkem protistrany jsem si doslova vytřel prdel. A všechno jsem si dělal sám, bez jakéhokoliv právníka. Už jenom ten pocit z vítězství stál za to.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2016, 3:42

Gratulace
Kez by to takhle fungovalo bezne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 10. 2016, 8:20

Je to tak. Bezna nezaplacena pokuta od mestaku za parkovani 500 kacek vyletela behem cca roku na 12.500 :-( Bylo to v dobe, kdy koncila osoba blizka a tato pokuta uz byla v dobe, kdyz hra na schovavanou neplatila. Jezdim kazdy den dost po Praze, proto i pres pozornost 2-3pokuty mesicne nakoupim. Navic ted neco i od modrych zon, snimanych Eltodo pojizdnejma kamerama. Ten se neda uniknout, vse jede online.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2016, 9:32

No jo Praha byla je a bude stát ve státě ,proto by bylo nejlepší jí oplotit a nikoho nepouštět ani dovnitř ani ven :mrgreen: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

30. 12. 2016, 4:14

Finis coronat opus. Sepsal a poslal jsem "Přežalobní výzvu", firma se konečně kupodivu ozvala, chvíli se sice "cukala", ale pak vrátila penízky a ještě jako kompenzaci poslala zpět to reklamované, částečně funkční, zboží. Pro mne dobrý závěr tohoto roku. Přeju všem úspěšný rok 2017 :)
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 12. 2016, 6:21

U sebe zadnou vyhru bohuzel nevidim. Fetak co mi rozbil auto sekerou v severnich cechach (foceni industrialu v tomto kraji je sakra akcni), aby ziskal veci za par stokorun byl koncem prosince odsouzeny. Samosoudkyne konstatovala, ze dotycny je tezky recidivista bez nadeje na prevychovu 21x soudne trestany, pokusil se zabit vlastni manzelku, neplati vyzivne na deti, atd. proto ho za cca 30 vykradenych aut a zdemolovanych aut poslala na "kruty" jeden rok nepodminene. Usetri za topeni na zimu a na jare je po 1/2 trestu venku.
Perlickou je papirova komunikace soudu. Kazdeho ctvrt roku prisla malem kniha zapisu od soudu. Ve vsech dokumentech plne adresy vsech poskozenych, vcetne rodnych cisel. Ano, veri se tomu tezko. Nas s kolegou jako poskozene potrestala neuplatnenim skody, protoze jsme odmitli vstavat ve 4 hodiny rano a jezdit na soudni jednani vypsane v 7:30 na druhem konci republiky. Je to uplne jedno, dotycny nic nikomu platit rozhodne neplanuje.

Maly uryvek ze zapisu... "proc se nasly ve voze poskozeneho vase pachove a daktylo stopy" ? To vam vysvetlim uplne snadno pani soudkyne ... "jdu na prochazku a vidim rozbite auto, musim se tady podivat zda bych pachatele jeste mohl zadrzet, ve voze jsem tedy logicky sedel ..." Smazka s mozkem sezranym fetem si soudkyni docela slusne daval. Taky mu ze 30 pripadu jasne prokazanych kriminalkou prisili sotva deset :-( Opravdu fraska.
Naposledy upravil(a) elbarto dne 30. 12. 2016, 9:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2016, 7:00

No to je proto že exportujeme demokracii ,zapoměli jsme importovat gulagy pro ty co nevědi jak v tý demokracii žít.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“