zvlastni ploter

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Prot
Příspěvky: 278
Registrován: 13. 3. 2010, 11:55
Bydliště: Praha

12. 2. 2017, 12:53

https://www.kickstarter.com/projects/18 ... -cnc-machi" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 2. 2017, 1:17

Jako plotter, který maluje fixem už jsem to viděl hodněkrát.
Ale aby na to někdo pověsil vřeteno a frézoval tím překližku, tak to je docela zajímavé.
Skoro se mi nechce věřit, že to vřeteno jenom svojí váhou zajistí dostatečnou "neklepavost" (opak od slova klepat se, vibrovat, poskakovat). Zejména když to z principu musí být ještě takhle našikmo.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2017, 1:34

to je jen technicka kuriozita
na neco seriozniho je to nepouzitelne

uz vidim ty hrany jak na tom nechas ruce pri cisteni
uz vidim jak vemes 10mm nastroj a pojedes 30mm desku na jeden zatah jako to muzes udelat bezne v ruce podle sablony
a truhlarny co to jeste delaji v ruce vetsinou nevypadaji jako ze by meli buhvijakou produktivitu a zisky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2017, 1:49

Funguje skoro všechno ,jen záleží jak a co od toho očekáváš .
Ale jinak máš pravdu nelze od tohoto uspořádání čekat žádnej zázrak ,a zábava bude když chytneš suk :lol:
Jednou jsem s kolegou frézoval spirálovou drážku do duralu horní frézkou (dřevoobráběcí ruční stroj) frézou průměr 12 hloubka řezu 0,5( celková hloubka 14mm pro chladící trubku) řezný odpor nebyl problém (forma se nevešela na mašinu velikost tak 1,5x1,5m).
Tak že všechno jde když se chce ,jenom chcíplá koza se musí zakopat :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 2. 2017, 2:14

Kdyby se ten vozík udělal dost těžký, tak by to možná nemusela být taková kravina.
Občas potřebuju dělat dost rozměrné 2D věci z plastu (většinou 3-5mm polystyren). Teď to musím rozdělit na části a pak polepit, aby se mi to vešlo do mé malé frézky.
Router této koncepce by se snadno dal udělat i hodně velký, a navíc by v dílně zabíral málo místa (mimo službu by se postavil svisle ke zdi).
Produktivitu nepotřebuju bůhví jakou, takže bych případně mohl dost omezit hloubku úběru (kdyby to nějak poskakovalo). A u toho plastu nějaké 1-2 desetiny zase nehrajou takovou roli.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“