Bordelář roku

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

1. 6. 2017, 6:52

lubos píše:Tak se ukažte :-)
Ještě ti tam kus volnýho místa zbylo, tohle bude tak slabší průměr :)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 6. 2017, 7:03

Na to místě jsem dnes dělal tak je prázdné :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 6. 2017, 7:11

Hej já zítra nafotím v práci , je to fakt masakr dnes už jsem neměl ani kde posvačit :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 6. 2017, 8:14

Balloo píše:Teď jsem málem spadl ze židle. Hej kámo za mnohem míň je u mě na dílně trest smrti.... :D
Když nic neděláš tak máš uklízeno :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

1. 6. 2017, 10:08

Z fotky je vidět normálně ergonomicky uspořádané pracoviště. Ten pracovník se nemusí kvůli všem pomůckám potřebných pro výrobu soustavně zvedat k policím, regálům a skříňkám, tudíž jeho produktivita logicky musí stoupnout. Nebo se pletu? :lol:
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 6. 2017, 11:42

filla píše:sakra, o vikendu jsem musel ukidit, pac uz se mi na stul neveslo kafe
Fillovi nevěřte, kecá.
Dneska jsem u něho byl na čumendu na 3D tiskárnu, a takový pořádek jako tam měl on jsem já ve své dílně neměl ani když byla čerstvě postavená.

Mimochodem dodatečně ještě jednou díky za exkurzi.
:-)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

2. 6. 2017, 6:24

markus píše:Z fotky je vidět normálně ergonomicky uspořádané pracoviště. Ten pracovník se nemusí kvůli všem pomůckám potřebných pro výrobu soustavně zvedat k policím, regálům a skříňkám, tudíž jeho produktivita logicky musí stoupnout. Nebo se pletu? :lol:
Produktivitu plním na 130% :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2017, 8:00

V souvislosti s tématem se bohužel musím pochlubit s jedním mým problémem, který mám sice vyřešený - ale to řešení je dost drahé. Jde o to, že když něco montuji nebo stavím, tak jsem schopen nářadí, které držím v ruce a odložím jej doslova zamrdat (útlocitným se za ten výraz omlouvám, ale přesně vystihuje podstatu věci) na ploše dvou m2 tak, že ho už nenajdu. V praxi to vypadá nějak takto:

šroubuji šroubek, odložím šroubovák, sáhnu po dalším šroubu, nasadím ho, šahnu pro šroubovák a zjistím, že šroubovák zmizel. Někam jsem ho položil. Takže ho za velmi sprostého nadávání asi 10 min hledám. Následovně řeším, jestli by to nešlo zašroubovat jiným šroubovákem, který hledám v nářadí až asi po půl hodině rezignuji, sednu do auta a jedu do Jihlavy (cca půl hod. cesta tam a zpět) do Obi, nebo jiného marketu kde kupuji šroubovák nový. Vracím se k rozdělané práci, beru do ruky šroubek, šroubovák, šroubek úspěšně zašroubuji, pak beru do ruky další šroubek ............. - a celá situace se opět opakuje. Někdy to jde lépe, někdy hůře - a občas mívám den, kdy se mi úspěšně podaří třeba povolit dva šroubky a čtyři matky - prostě oslnivý denní výkon.

Tento problém jsem se naučil postupem času řeštit tak, že vždy nakupuji větší množství nářadí - např místo jednoho šroubováku rovnou dvacet, místo jedněch kleští patery ..... (atd) Má to výhodu, že když nemohu opět šroubovák najít, tak šáhnu pro náhradní a nemusím jezdit pokaždé do obchodu, což šetří čas a nervy. A navíc, když pracuji delší dobu, tak se začne projevovat efekt saturace výrobními prostředky - neboli pokaždé se někde ztracené nářadí nějak vynoří. Tento efekt se navíc dá urychlit úklidem dílny - ale na druhé straně to opět leze hodně do času. Problém tohoto popsaného řešení je jeho celková finanční náročnost, protože to leze hodně do peněz i když na druhou stranu šetřím hodně prostředků omezením cest pro nové nářadí a masivní úsporou času. Třeba například, když jsem dělal poslední řídící systém, tak jsem spotřeboval 25 šroubováků, 7 různých kleští, 18 různých klíčů, 1 multimetr, 1 pájku a nedefinovatelné množství materiálu .....

Máte někdo podobný problém?
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

2. 6. 2017, 8:08

R - stick píše: Třeba například, když jsem dělal poslední řídící systém, tak jsem spotřeboval 25 šroubováků, 7 různých kleští, 18 různých klíčů, 1 multimetr, 1 pájku a nedefinovatelné množství materiálu .....

Máte někdo podobný problém?
Tak takhle brutalni teda ne. O dost to zhorsuje dcera, kdyz si neco pujci, ale tak silnou cernou diru doma nemam. Vetsinu veci najdu po nekolika minutach vztekleho hledani tam, kde jsem je hledat zacal a nebyly tam.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

2. 6. 2017, 9:09

R - stick píše:Máte někdo podobný problém?
Bohužel ano, s tím rozdílem, že nejezdím do Jihlavy. :D :D :D Mě to kradou trpaslíci, oni jsou malí a strašně rychle se množí.
Krása pomíjí, blbost je věčná
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 6. 2017, 9:43

kolegové, nevíte jakou jste mi udělali radost že v tom nejsem sám.... :D :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

2. 6. 2017, 10:07

presne tak. ja to svadel na toho Nemce. a koukam u Vas je take :)
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

2. 6. 2017, 10:36

*to co je na té fotce je těžká pohodička - u mě je to tak 3x horší :oops:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 6. 2017, 11:18

Takový pěkný téma a zatim jen jedna fotka? Já bych přispěl, ale já mám nechutně naklizeno.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2017, 11:46

já bych přispěl ale nemůžu najít foťák :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“