Jednání s překupníky

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 9:32

Když překupníci neuvádějí ceny, ale nutí zájemce všechno poptávat, tak je to sice pakárna, ale už jsem se s tím nějak smířil. Teď mám dojem, že se to ještě zhoršilo. Snažím se z jednoho nejmenovaného překupníka (z Blanska) dostat ceny, ale už ani poptávka nestačí. On mi ty ceny prostě nechce prozradit a odpovídá, že mám cenu navrhnout. Když cenu navrhnu, tak na ni nepřistoupí ......... je to normální, nebo si jen dělá srandu?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 9:35

Asi to někde to šlohnul a doufá, že mu řekneš, jaký to poklad vlastně má v garáži :D
Aleš Procháska
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 9:48

Profesionální překupník? Jeden z největších v ČR?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 9:57

I tak bych se mu radši vyhnul :-) Člověk, který používá zavrženíhodné taktiky bude určitě mít i zavrženíhodné zboží.
Aleš Procháska
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 9:59

To je nepochybně rozumné. Jen mi není jasné, jak uvažuje obchodník, který nechce prozradit cenu nabízeného zboží. To čeká, že přijedu s náklaďákem a dořešíme to až pak?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 10:00

Nebo to bude prostě pěknej čů...k.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 10:29

QNX píše:To je nepochybně rozumné. Jen mi není jasné, jak uvažuje obchodník, který nechce prozradit cenu nabízeného zboží. To čeká, že přijedu s náklaďákem a dořešíme to až pak?
Ano, snaží se tě vmanévrovat do nevýhodné pozice. A nedivil bych se, kdyby jste se třeba nakonec dohodli, ty tam s tím náklaďákem přijel a on chtěl o deset litrů víc, jinak to můžeš zase otočit... Toho prodejce neznám, z kupování přes překupníky jsem po jediné akci nadobro vyléčený, ale nedivil bych se, kdyby tohle jeho cukání bylo příznakem naprosté neserióznosti v čemkoliv :-)
Aleš Procháska
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 10:38

Má to jednoduchý řešení ... sr.t na něj. Taky jsem asi rok nazpět patrně u stejného zdroje něco poptával (jestli to souvisí s tím tvým Simonetem, tak to možná zrovna bylo to co poptáváš ty nyní ... jen si tipuju :lol: ) a dopadlo to stejně, nevěděl co za to chtít. Problém je, že tihle lidi se dostanou ke konkurzním likvidacím, kde se třeba stroj s reálnou bazarovou cenou 250 litrů ocení soudním "znalcem" na 15 až 25k a velmi často se to záhadně prodá "vyvolenému" zájemci mimo konkursní aukci atd ... prostě humus. Určití lidé se napakují a věřitelé stejně nedostanou skoro nic .... :(
Když pak tito překupníci stroj prodají za deseti či dvacetinásobek někam ven tak je opravdu nějakej místní chudej ubožák nezajímá (to neber osobně ... takhle nás asi řada z těchto "obchodníků" vidí ... nicméně jsou sem tam i slušný vyjímky, ale ti zase málokdy mají opravdu zajímavý zboží, protože nemají žaludek na ty správný metody kde a jak získat stroje.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2017, 11:24

Engineer: Naposledy jsem poptával nějaké obrážečky, takže se simonetem to nic společného nemá. Člověk by řekl, že se toho rád zbaví, protože zrovna obrážečky asi moc nefrčej. Chtěl jsem udělat dobrej skutek a zbavit ho toho šrotu co nabízí ........ ale fakt nepojedu 200km za někým, kdo mi odmítá prozradit cenu :lol: Tím spíš, že na to vůbec nespěchám a klidně budu rok sledovat inzerci.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 1:29

QNX píše:Engineer: Naposledy jsem poptával nějaké obrážečky, takže se simonetem to nic společného nemá. Člověk by řekl, že se toho rád zbaví, protože zrovna obrážečky asi moc nefrčej. Chtěl jsem udělat dobrej skutek a zbavit ho toho šrotu co nabízí ........ ale fakt nepojedu 200km za někým, kdo mi odmítá prozradit cenu :lol: Tím spíš, že na to vůbec nespěchám a klidně budu rok sledovat inzerci.
Jo souhlas .... šrotu tam má opravdu hodně a s cenama je často totálně mimo .... chce to trpělivost a něco se někde objeví. Obrážečky nejsou opravdu kategorie o kterou se pereme... :)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 9. 2017, 6:21

Za vsechno muze zakon vytvoreny timto bananovym statem, ktery je sity na miru podobnym firmam. V konkurnich prodejich je magicka veticka: konkurzni spravce vybere nejvhodnejsi nabidku a vyse jeji ceny NEROZHODUJE. Vyse spravce xxxx jmenovany je odbornikem (JUDr ma rozumnet strojum ha,ha), proto nejlepe stanovi jaka z nabidek je pro veritele "nejvyhodnejsi". Zminovany odbornik si v seznamech stroju casto plete soustruhy a frezy. Podobne prodeje se potom stavaji naprostou komedii, kde slouzime ciste jako krovi a vse vzdy bere tlusty chlapik z Blanska za cenu zeleza. Po ucasti na trech aukcich, ktere vzdy dopadly uplne stejne a vzdy vse odvazel stejny clovek uz na podobne akce nemam zaludek. Prevazna vetsina stroju je prodavana do zahranici. Souhlasim s taktikou fuckovat podobne prodejce coz jim je bohuzel uplne sukak. Cesky kupujici myslim neni jejich primarni odbyt. Myslim, ze vystizny nazev je KMOTR.
Edit. A nejsou to zdaleka pouze stroje. V prodeji byl naprikald dilensky nabytek od renomovane nemecke firmy prodavany kus po sto kackach. V teto souvislosti si chce samozrejme polozit i otazku proc tovarna, ktera roky kratila vyplaty musela nakupovat podobne drahy nabytek. Kdyz neco zbyde na smrtelniy jsou to okopanky stare 50 roku.
Naposledy upravil(a) elbarto dne 8. 9. 2017, 6:34, celkem upraveno 2 x.
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

8. 9. 2017, 6:32

Od stejného člověka jsem objednal plochý řemen na vřeteno na vnitřní broušení. Nabídl mi ho na 350,- s DPH a přišel za 750,- bez dokladu, kdybych měl čas tak mu ho narvu do prdele. Potom jsem poptával BPHáčko a cenu jsem se nedozvěděl jen to, že je to ve stavu nového stroje.
Takovej člověk bude mít vždycky kšetf má to podchycený všude.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

8. 9. 2017, 6:40

K
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 4:05, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 8:07

bohuzel, je to tak, spravce vybira tu nejvyhodneji, coz je v dane chvili ta, ktera zaplati hned a do tydne vyprazdni halu, kterou muze pronajmout ci prodat a tim veritelum co nejdrive prinest alespon cast jejich penez, takze priste par desitek mega sebou, nekolik aut a partu pohunku, a jeste to uskladnemi, ono to takto funguje i drazby flotil ci fleetu, kdo ma prachy na 40 aut po 70k bere vse
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

8. 9. 2017, 9:29

U Svobody jsem poptal cenu staré dost rezavé děličky bez sklíčidla, asi DU200, kterou jsem chtěl jako že si ji ze zábavy zrenovuji a on za ní chtěl tuším 14 000Kč a pak mi ještě psali proč jsem to nekoupil.
K.
MAS FU2A, TOS SM16A
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“