Reklama

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 9. 2017, 9:18

Tak cílená reklama se už nedá odfiltrovat. Včera jsem si prohlížel nějaké stroje a dneska koukám, že je vidím na Edně pěkně skryté jako články. Takže tady mi zradil můj poskytovatel internetu, přecházím na tor. O2 dělá i do reklam nebo přeprodává moje osobní údaje, jako které stránky jsem navštívil nějaké reklamní agentuře?
Ty reklamy mi začínají docela vadit. Dostal jsem se na nějakou stránku, a spustila se mi nějaká hlasová reklama. Tak projíždím celou stránku jak blbej a hledám kde to vypnout a nikde nic. Až pak jsem si všimnul, že se mi objevil znak reproduktoru na záložce stránky hned vedle křížku. Až tam se to dalo vypnout.
To nejde najít nějaký jiný model na financování provozu stránek? Aby poskytovatelé internetu například platili majitelům stránek za počet přístupů. Raději ať zdraží internet než snášet tenhle reklamní teror.
Neexistuje nějaký tajný zrcadlový internet bez reklam?
Přílohy
reklama.JPG
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 9. 2017, 9:48

Tak už jsem tady přes ten tor. Je to trochu pomalejší, ale videa na youtube přehrávat jdou bez trhání.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

16. 9. 2017, 10:09

To je houby
kolega v pátek telefonoval s někým ohledně tepelného čerpadla ( řeší v projektu topení).
A co myslíš, odpoledne už mu na facebooku vyskakují reklamy na tepelný čerpadla. Divný...
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 9. 2017, 10:11

Tak asi chvíli googlil, než telefonoval, ne? Jinak si nedovedu moc představit, jak by poskytovatel internetu platil majitelům jednotlivých navštívených stránek, vždyť jich uživatelé navštěvují tisíce po celym světě. Možná přes nějakou obdobu OSA, no, ale to by se lidem určitě taky nelíbilo.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 16. 9. 2017, 10:18, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 10:17

pokud mas ucet na libovolne socialni siti, tak si te najdou vsude podle vlozenych prvku, tlacitka like a pod., mebo take podle obrazku 1x1px, nebo take podle digitalniho otisku prohlizece, cookies, doplnku, stisku klavesnice,..., je tedy mnoho zpusobu, jak te identifikovat napric internetem

p.s. za mne jim to cileni moc efunguje, kdyz hledam pneumatiky, tak mi sice skacou ruzne nabidky, ale kdyz hledam analni vibrarator, nebo ledek amonny tak ani tuk :)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 9. 2017, 10:21

Myslim, ze googlit ani nemusel. Telefon je provazany s Googlem a Google s FB. Robot nasel tel. cislo a to sparoval s dalsim uctem. Bohuzel v defaltu vsechno povoleno. Udelal jsem aktualizaci Androida a z hruzou zjistuju, je "hodny telefon" mi pri zapnute navigaci chce zacit sdilet cersve fotky. Zakazat to sice jde, ale clovek se musi desit pri kazdem aktualizaci. Kruhy, pratele, mista proste hruza. Nejsem paranoidni s velkym bratrem smirenej. Ale snaha okamzite sdilet co vyfotim uz je proste moc. A to FB v telefonu NEmam.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

16. 9. 2017, 10:27

No právě že negooglil. Jen telefonoval.
Kdyby googlil pochopil bych to.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2017, 10:31

elbarto píše:Myslim, ze googlit ani nemusel. Telefon je provazany s Googlem a Google s FB. Robot nasel tel. cislo a to sparoval s dalsim uctem. Bohuzel v defaltu vsechno povoleno. Udelal jsem aktualizaci Androida a z hruzou zjistuju, je "hodny telefon" mi pri zapnute navigaci chce zacit sdilet cersve fotky. Zakazat to sice jde, ale clovek se musi desit pri kazdem aktualizaci. Kruhy, pratele, mista proste hruza. Nejsem paranoidni s velkym bratrem smirenej. Ale snaha okamzite sdilet co vyfotim uz je proste moc. A to FB v telefonu NEmam.
to je prece pro tvoje dobro abys o ty fotky neprisel, ja jsem zase s andrioxem zazil, ze jsem spoustil app mapy.cz, ktera si pri startu zapla gps, kterou jsem okamzite vypnul ale ten bazmek uz mel za ty 3 vteriny nactenou moji presnou polohu, takze na tabletu nedelam zadne soukrome akce
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 9. 2017, 10:38

Jakože jsi měl v nastavení systému zakázanou GPS a apka mapy.cz si jí přesto zapla?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 9. 2017, 11:04

To Thome: to ne, GPSka byla zapnuta, fotim a najednou telefon oznami, ze bude vsechny fotky sdilet na google, tusim maps :-( Telefon pouzivam obden jako navigaci, tak ji obcas vypnout zapomenu. Pozitiva stejne prevazuji google disk, google fotky, google kalendare privat i office, google dokumenty, google XLS a vsechno online na vsechny svoje zarizeni, vcetne zalohovani, je prosta sakra fajne. Google mame sice stale v patach, ale soucasne si musime uvedomit, ze veskery tento servis mame zadara !! Co jsem nevedel je navysovani cloudoveho prostoru zdarma pro kazdem dalsim telefonu. Nyni 25GB zadarmo na Google a 10GB na Xiaomi clodu :-) Pro jedince resici velkeho bratra v zadech tohle opravdu neni hi,hi,hi.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 9. 2017, 11:11

elbarto píše:To Thome: to ne, GPSka byla zapnuta, fotim a najednou telefon oznami, ze bude vsechny fotky sdilet na google..
To bylo na fillu :) Trochu to vyznívá, že mu vadí, že mu aplikace "mapy.cz" po tom, co jí zapnul, chtěla ukázat, kde se nachází.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 9. 2017, 11:17

:mrgreen: v dnešní době a nebýt paranoidní, tak skoukněte asi 20 let starej film Nepřítel státu, kde jsou 40 let staré technologie a přečtěte si něco o pozadí jeho natáčení... :twisted:
Jó a k té reklamě, jde o tzv. retargeting/remarketing, kdy jakkolikv jednou identifikovaný uživatel čehokoliv (zatím vím jen o netu) je opakovaně oslovován dle dat která jsou k dispozici... Kdy naposled jste promazali své prohlížeče, tj. sušenky, historii, atp.? Že nikdy, noo tak data jsou k dispozici od 1. spuštění HW na netu. Ták a teď fantazírujte co o vás ty reklamky (á kdyby jenom ty) vědí...
Jinak technologicky je možné třeba i toto:
- zadáním tel.čísla jste si tzv. ""zabezpečili" FB, goog-brýlový, a kdoví jaký účet; provozovatel mobilní sítě si potřebuje přividělat (když jim EU seškrtala kšeft) a spojí se s provozovatelem "zabezpečeného" účtu, mám pokračovat v možnostech v době existence strojového rozpoznání hlasu?
- velká obchodní síť si potřebuje zvednout obrat, tak kamery u pokladny propojí s kasou, bankou-kartami, databázy zákazníckých karet, reklamkou.., mám pokračovat v možnostech v době existence strojového rozlíšení ksichtů natož možnostech kdy je stroj schopen rozlíšit z výrazu jaké máte pocity-co si myslíte?

Že ještě nejste paranoidní? :roll:
Pak patříte do skupiny lidí, kteří chtějí být sledování a klamání, viz. postřeh z dnešních dnů. Nejmenovaná značka uvedla 2-5-10x ? předražený produkt s funkcemi které u konkurence fungují 1-3 roky, ale zato s velkou celosvětovou pompou a všichni jí to baští :shock:, na místním trhu se něco takového, jenom v malém děje také, jenže provozovatelům tohoto kšeftu se říká ŠMEJDI...
Naposledy upravil(a) Grad dne 16. 9. 2017, 11:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 9. 2017, 11:25

Pred par dny probehlo na netu. Americanka se rozzrurila proc jeji 17 dcera dostava cilenou nabidku na tehotenske veci. Rozjela campajs v nakupnim retezci, vcetne medii. Nasledne zjistila, ze dcera je bohuzel brezi a roboti spravne vyhodnotily cilovou skupinu podle toho co na FB resila.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

16. 9. 2017, 12:55

Ten Tor je super,
hned jsem si ho nainstaloval a maká to pěkně.
Dlouho jsem si říkal že něco takového musí existovat.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

16. 9. 2017, 2:08

Maximizing Tor Browser can allow websites to determine your monitor size, which can be used to track you. We recommend that you leave Tor Browser windows in their original default size.
Ty to teda berou od podlahy :mrgreen:
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“