kotlíková dotace

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2017, 4:39

Zdravím pánové/dámo, na chalupě mám starý kotel na dřevo a mě zajímá co vše obnáší kotlíková dotace? Zamlouval by se mi novej kotle na dřevo a chtěl bych se přihlásit do této dotace. Co vše by mě čekalo, využil někdo této akce? Problém vidím v tom, že by chalupa měla mět nějakou enegetickou třídu. Nemám zateplenou garáž(letos bych to rád stihl) a 1/4 půdy. Je v tom problém?
Další věc je tak, jak probíhá financování? Vše zaplatím já a oni mi teoreticky dají těch cca 80procent nákladů časem? Šlo by oslovit někoho, kdo by vyřídil veškerou administrativu za mě?
Díky za váš čas
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2017, 8:42

Jenom namátkou ... přesně předepsané certifikované palivo, předepsaný způsob skladování paliva, kontroly jestli přesně dodržuješ podmínky dotace a to s přístupem úředníků až domů, na vše pokuty a sankce, vrácení dotace a tučný penále. Já se o to nezajímal, ale kamarád vloni tohle řešil a důkladně to studoval. To co mi vyprávěl je fakt síla, doporučuju to opravdu dobře nastudovat aby jsi se pak nedivil a neplatil jak mourovatej !!!
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2017, 7:37

Při slovu Kotlíková dotace prchám, jako by mi za patami hořelo. Daleko levnější je si na to vydělat a zafinancovat to všechno sám.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 10. 2017, 7:40

Doplním, musí to být obytný dům a ne chalupa - tedy musíš tam bydlet, platit odvoz odpadu ...... Kompletní montáž ti musí dělat certifikovaná firma a pak to navazuje na předchozí příspěvek.
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

24. 10. 2017, 8:12

Na mne to působí jako dobře promyšlený systém, jak přesypat peníze z eurofondů do kapes těch, co to tak perfektně vymysleli (a skrytě stojí za těmi různými certifikovanými firmami). Ještě si dobře pamatuji dotace na systémy solárních ohřevů a tepelných čerpadel, rekuperací a podobně kde po skončení programu dotací najednou spadly reálné ceny uvedených systémů na trhu skoro o polovinu.
Není diskuze jako diskuse
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2017, 8:37

Mlynek píše:Na mne to působí jako dobře promyšlený systém, jak přesypat peníze z eurofondů do kapes těch, co to tak perfektně vymysleli (a skrytě stojí za těmi různými certifikovanými firmami). Ještě si dobře pamatuji dotace na systémy solárních ohřevů a tepelných čerpadel, rekuperací a podobně kde po skončení programu dotací najednou spadly reálné ceny uvedených systémů na trhu skoro o polovinu.
nejen penize z unie, ale z velke casti i nase prerozdelene/rozkradene dane, dotace jsou zlo a nici svobodne podnikatelske prostredi
https://pardubice.idnes.cz/byvaly-majit ... zpravy_msv" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
ves178
Příspěvky: 528
Registrován: 25. 3. 2016, 8:23
Bydliště: Tichá okr NJ

24. 10. 2017, 9:01

Mám předělaný viadrus U22 na automat, celé mě to stálo do 20kilo, takže můžu topit klasicky dřevo uhlí, nebo jet na automat ořech 2 hnědý, černý nebo nějaké peletky atd.
Lidé kteří si nechali namontovat automat na uhlí od firmy na dotaci platili tuším přes 100kil,zhruba polovinu pak dostali na dotaci zpět. Sranda je v tom že oni nespálí v tom jejich kotli nic jiného než na co je určen a to převážně hnědý ořech2. Já mám od poloviny léta objednané uhlí a ještě mi ho nepřivezli, volám tam dvakrát týdně a prej čekají až jim přivezou uhlí z šachty. Naštěstí můžu topit klasicky tak jedu na dřevo a moc mě to netrápí kdy uhlí přivezou. Mít automat na dotaci tak bych asi jezdil z vozíkem a bral co by kde bylo pytlované v suprmárketu

Časy kde jsem řešil aby uhlí nebylo mokré a vybíral si Bilinu nebo Most jsou pryč, ted se řeší hlavně abych to uhli sehnal a je mi jedno zda je Polské a prochcané.
Za pár let mají zavřít šachtu a budeme v prdeli.

Mimo to si nikdo neuvědomoval jaký strašný je s tím hnědým uhlím bordel, jak se furt musí čistit kotel a to i dvakrát týdně. Jak slyším jak je super automat na uhlí tak si myslím svoje, o proti šlámu to je sice pokrok, ale. Nehledě na to že lidí tedka s tím automatem smradí i v létě když jedou na vodu
WEILER LZ280, FNA22
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

24. 10. 2017, 9:07

filla píše: nejen penize z unie, ale z velke casti i nase prerozdelene/rozkradene dane, dotace jsou zlo a nici svobodne podnikatelske prostredi
https://pardubice.idnes.cz/byvaly-majit ... zpravy_msv" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano, je to tak a je to logické. Je to silné pokřivení ekonomiky a tržního podnikání.
Není diskuze jako diskuse
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2017, 9:13

Prostě lumpárna pro pár vyvolených ,nebo úplatkářů
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2017, 9:57

fmodel píše:Prostě lumpárna pro pár vyvolených ,nebo úplatkářů
Naprostý souhlas !!!! :evil:
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

24. 10. 2017, 10:20

nejvýnosnější/nejlákavější je ale mít nad oběhem a rozdělováním peněz moc, příjemci dotací jsou často naivní figurky, které pomáhají udržet tento závratný kolotoč peněz v chodu.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

24. 10. 2017, 3:29

No on je to dům, stála tam chaloupka,teď je pod zeminou na zahrádce a vyrost tam novej domeček.Je pravda že tam nebydlíme atd.
Po dodělání dilny jsem tam chtěl nastěhovat ty moje "CNC šmrdlatka" ale musím před tím udělat něco s topením,tak mě napadla tato možnost,protože 50tk nemám a dlouho met asi nebudu :?
No dám na vás kluci a nějak to udělám.Diky za váš čas
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

24. 10. 2017, 3:51

Dotace jsou jedno obrovský sviňstvo, zlodějina, a v podstatě korupce. Aby stát, dostal dotace z EU musí skákat jak brusel pískne, ten si tak politiky nepřímo kupuje - korumpuje. Ti vymyslí předražené dotační programy na kterých se pakují, to je ta zlodějina, a v poslední řadě to ničí trh. Platí tu nechci slevu zadarmo, a je levnější na to vykašlat a svobodně si na to počkat a zaplatit sám. Ty dotace jsou hlavně ztráta svobody v rozhodování o vlastních věcech.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 10. 2017, 9:54

Revize jsou obcas podobna fraska. Prijede firma zacne se hroutit nad stavem kotle v beznem provoznim stavu a presvedcovat majitele, ze zitra namontuji za 120 tis novy. Shanim pro kamarada slusneho revizaka na Atmos C18, trida 3, stredni cechy. Diky, pisnete prosim do SZ.
Lishaack
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 3. 2017, 6:09
Kontaktovat uživatele:

19. 11. 2017, 4:49

Jestli o tom někdo chce něco vědět - jak na žádost, jak to probíhá atd. tak ať se ozve.
Minulý rok jsem to vyřizoval.
Jsem spokojený, vše proběhlo celkem hladce a to i přes to, že na úřadě nikoho neznám a nikomu jsem nemusel nic dávat v obálce (přestože by se někteří zdejší "znalci" rvali za to, že jinak to nejde :D )
Další "znalec" se bije v prsou, jak tam nejde spálit nic jiného, než hnědý ořech 2 a ejhle, vono to tak není :-) Já měl závoz uhlí do týdne bez problémů.

Bylo by fajn aby radil jen ten, kdo o tom opravdu něco ví. Jinak je to dost matoucí a nevypovídající. "Tamhle kamoš povidal" je k ničemu.

O dotacích si může kdo chce myslet co chce, ale když jsem měl možnost dostat 75% na kotel a instalaci, tak jsem si řekl že to zkusím. Uspěl jsem a jsem maximálně spokojený - ze 150tis sem dostal zpátky 112,5tis.
Obecně nesouhlasím s podnikatelskýma dotacema od EU, tady to asi taky není úplně to nejlepší, ale takové to prostě je.
A tož já sem tu přes povlaky, pokud chcete poradit, v tomhle mohu sloužit.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“