tarifni tridy odmenovani

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 1. 2018, 10:08

fmodel píše:Jasně, pak už to byl souboj východ -západ ,a ten jsme nevyhráli.
No vidíš a ty nám tady stále podsouváš, jak byl ten socík výborný a jaké jsme měli světové firmy a konkurence se před nima třásla strachem. Ale jo, možná před výrobci kalachů, tanků a semtexu. To ale národ nenakrmí a už vůbec ne včetně Rusa a národně osvobozeneckých hnutí...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2018, 10:36

Josef píše:....... To ale národ nenakrmí a už vůbec ne včetně Rusa a národně osvobozeneckých hnutí...
teď jsi si ale Josef naběhl na ostrý vidle :D naopak, zbraně, výbušniny, lodě, ponorky, letadla, a veškerá vojenská technika táhnou a táhly hospodářství především usa kupředu :wink:
https://www.valka.cz/14418-Vyvoj-americ ... tove-valky" onclick="window.open(this.href);return false;
z novějšího pak distribuce zbraní do oblastí afghánistánu, libie, sýrie, iráku, mali, ukrajiny, atd, atd, atd. jede skvěle a zbrojařská lobby, zdá se, s tím nehodlá přestat :wink:
evidentně to asi sype a taky dobře nakrmí
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

23. 1. 2018, 11:42

Nenaběhl, čti pořádně. Je ale jasné, že zbrojařina nestačí plnit státní pokladnu, natož ještě Kreml a ostatní lidově demokratické státy v rozvojovém světě a další levicové bojůvky.
bu_bu
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 11. 2017, 9:50

23. 1. 2018, 11:46

.
Naposledy upravil(a) bu_bu dne 28. 1. 2018, 8:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 12:07

Josef píše:Nenaběhl, čti pořádně. Je ale jasné, že zbrojařina nestačí plnit státní pokladnu, natož ještě Kreml a ostatní lidově demokratické státy v rozvojovém světě a další levicové bojůvky.
čtu to pořádně, neboj :wink: "před výrobci kalachů, tanků a semtexu. To ale národ nenakrmí " tak jen reaguju, že nakrmí a dobře, viz usa a jejich historie od druhé světové války
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

24. 1. 2018, 4:24

http://www.armadninoviny.cz/efektivita- ... lizmu.html
Ekonomický souhrn toho jak sypala či nesypala zbrojní výroba za sociku.
MAS FU2A, TOS SM16A
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 1. 2018, 8:57

Není možné se koukat na všechno černobíle. Ty hlášky, že za komoušů to stálo za hovno a teď jsme happy, to přeci neni pravda. Dopředu hlásím, že nejsem nějakej komunistickej agent. Za totáče jsem dělal ve fabrice od roku 1973, měl jsem úkolovou mzdu, tedy co jsem udělal a převzal mi to kontrolor, to jsem dostal zaplaceno. Po škole jsem dostal D5, za rok jsem si udělal výuční list a za další rok jsem měl D6, jestli se nemýlím tak to dělalo něco okolo 7 korun na hodinu. (to jsem si mohl vydělat) Po 15ti letech jsem to dotáhnul na samej vršek, tedy D9 a plat cca 23-25 korun, opět když jsem si ty peníze vydělal. Ty třídy se nedávaly za nějaké vysezené zásluhy. Vždy to byly praktické zkoušky dovednosti. Dá se říci, že jsem se měl dobře. 4 litry měsíční plat práce od 6 do tří. Pak přišel převrat a rok nato mě vyhodili z fabriky a já se musel postavit na vlastní nohy. Zaplať bůh, že jsem se nenechal zaměstnat a začal dělat sám. Protože kromě své práce nic jiného neumím, tak jsem se opět začal živit rukama. Na vrcholu své pracovní kariéry jsem vydělával i 100 litrů měsíčně. K tomu jsem jezdil tak cca 70 tisíc kilometrů ročně, byly dny kdy jsem nestačil jít domů a tak jsem si v dílně lehnul na zem, minimum bylo tak těch 12 hodin. Ani si moc nepamatuju jak mi kluci vyrostli a vylétli z hnízda. No a protože tělo hovno vydrží, tak jsem musel párkrát navštívit psychouše, aby mě dal dohromady. Opravdu nevím, co bylo lepší. Dřív jsem věděl, že mě za fusekle tahaj komouši, ale dneska nevím nic. Dneska se mnou vyjebá každej, stačí jenom trochu nedávat pozor. Jak je to dávno, co se tady někdo rozohňoval kvůli EET, všude ve vyspělé Evropě to mají už desítky let, co vím tak třeba v Anglii někdy od roku 1980 jmenuje se to sice jinak, ale princip je stejný. Na hlášky typu "národ nenakrmí" vcelku nemá smysl reagovat. Po zrušení cel jsme jako prdek v centru Evropy odkázaní na libovůli nadnárodních společností.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 10:13

bu_bu píše:Zbraně sypaly, sypou a sypat budou a pro příklad snad nemusíš ani tak daleko.
Zbrojní výroba má jedinou nevýhodu, zato ale podstatnou. Nemůžeš prodávat komu chceš, ale jen spřáteleným zemím nebo v nejlepším případě zemím, které tě nemohou ohrozit.Takže když vystoupíš z Varšavské smlouvy a vstoupíš do NATO, začínáš od nuly :)
Aleš Procháska
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 10:23

lubbez píše:Po zrušení cel jsme jako prdek v centru Evropy odkázaní na libovůli nadnárodních společností.
To "zrušení cel" (a globální zjednodušení obchodu vůbec) má i své výhody. Dřív bylo něco takového jako prodej svého zboží v jiném státě nebo dokonce na jiném kontinentu vyhrazené jen největším firmám, teď může klidně i one man firma prodávat po celém světě. A když dodržíš pravidlo, že čím menší firma, tím specializovanější má mít výrobu, tak se ani nemusíš moc trápit tou "libovůlí obrovských firem".
Aleš Procháska
bu_bu
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 11. 2017, 9:50

24. 1. 2018, 11:04

.
Naposledy upravil(a) bu_bu dne 28. 1. 2018, 8:46, celkem upraveno 1 x.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 11:27

bu_bu píše:Ale to přeci není nevýhoda výroby zbraní nýbrž právě toho členství v konkrétním paktu, kdy za výrobce rozhoduje cizí politik o tom, co může vyvíjet, vyrábět a co ne, komu může prodávat, co, a taky hlavně za kolik.
Když vyrábím zbraně, které neumím nebo nesmím prodávat, tak je to přece nevýhodná výroba, protože na ní prodělám :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 11:37

Myslis treba breton?
http://m.zbrane-soudek.cz/images/200000 ... Bretton%20(8" onclick="window.open(this.href);return false;).JPG

Chlapci neumeli ani vybrat co je dobre obslehnout
Urcite to pekne drzi na tech dvou plechach a kolickach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
zelez
Příspěvky: 108
Registrován: 1. 11. 2012, 8:12
Bydliště: Praha

24. 1. 2018, 1:14

správný link předešlého příspěvku:

http://m.zbrane-soudek.cz/images/200000 ... %20(8).JPG
Saupe DMT 160x280 & bf20 & 3d PMi2 & SAFAG 118
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2018, 1:16

Jj omlouvam se za link pisu z mobilu nejak se to zjancilo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

24. 1. 2018, 5:29

Tak od zadu v Natu jme vůbec neměli být neb Gorbačov dostal ujištění, že když svolí se sjednocením německa tak se Nato niky nerozšíří o země bývalého východního bloku.JENŽE slovo politiků jaksi platí do té doby dokud jim to vyhovuje že.
Zadrůhé makal jsem v podniku Moning Elitex tkalcovské stavy.Konstrukce - počítače Silokon Graphic - 3D modelování - v době kdy nejnovější počítač od intelu byla P90 a 4M RAM .
Na skladu 200 stavů a objednávky na 300kusů - jen odvézt - platby zajištěny
Ve výrobě cnc stroje - a měříci kontrolní stanoviště od Carl - Zais - v klimatizované části bodov.
Vlastní slévárna.

Víš co je položilo - vstoupil strag. partner zahraniční nasliboval kontakty na západě a že prodá vše co se vyrobý - dostali skoro zadarmo podíl ve firmě - dorazili 4 pánové - zajímal je hlavně archyv dokumentace.
Pak podepsali pár šílených smluv - vyrobené stavy šli do šrotu i ty už prodané jen je odeslat.
Objednali 100 strojů podle jejich zadání - fabryka je udělala a nikdy je nedostali zaplaceno .Svého času se tomu říkalo nejdražší plot na světě neb stáli zabaléné naskládané na sobě podél plotu připravené naložit na vagony o odeslat.
Firma druhotná platební neschopnost - půjčka banka na mzdy - pak dorazil správce Konkuzní podstaty - fabrika se začala rozprodávat - stroje mizeli za pakatel.Slévárna začala dělat brzdové kotouče pro automotiv a docela dlouho táhla zbytek firmy a koncem roku 2000 jsem odešel.Pak během 2 let padla kompletně momentálně v areálu několik firem a stavebniny a sklad elektro velkoobchdu.

Dohra - zahraniční menegment prostě jen vykrad dokumentaci a pak položil firmu co jim mohla konkurovat že.
A tohle se odehrálo i v jiných firmách.Tatra Awia Liaz -
Jediná vyjímka je ŠKODA BOLESLAV

Cílená likvidace a pak prodej - nebo dokonce darování zahranični firmě za příslib že jí pomůžou - prd - zahraniční majitelé nikdy neměli zájem o konkurenci oni ji potřebavali zničit.
V poslednívh pár letech se to obrací zahraniční firmy zjistily že u nich doma už ze škol moc Tech. vzdělaných lidí nevyjde tak škemrají zde .
To ve zkratce.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“