Utěsnění nýtované nádrže

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 8:37

Zdravím, dávám zase pomalu dohromady ten můj parostroj a chtěl jsem se optat, zda někdo nevíte jak utěsnit nýtované spoje. Jedná se o nádrže na doplňovaní vody, takže bez tlaku, ale ty spoje určitě těsné nebudou. Potřeboval bych to uvnitř něčím přetřít, nebo "vylít", aby se to mezi plechy a kolem nýtů utěsnilo. Objemově a rozměrově se jedná cca o 20l kanystr, nýtovaný z 3mm plechů, 5mm nýty. Když to vytvoří i antikorozní ochranu těch plechů tím lépe.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 2. 2018, 8:54

Pokud je to nerez, mosaz nebo měď tak letovat cínem na topení. Pokud železo a pokud není rezavé tak totéž, ale jako letovací vodu musíš použít něco hodně agresivního. Samozřejmě letovat PB plamenem a né pájkou. Já mám takhle utěsněnou nádobu z nerezi na chlazení laseru (má 15 litrů) a po třech letech ani kapka. Kamarád, co to dělal se mnou, použil speciální silikon a už dvakrát opravoval.
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

11. 2. 2018, 9:07

snažím se u nýtovaných nádrží nosným nýtům vyhnout, nýtování zastudena moc nedrží. Nýty dávám jen pohledově, do provrtané díry dám nýt, z vnitřní strany malé kuželové zahloubení a do této jamky pak natemuji konec nýtu. To mi udělá těsnost. Plechy pak svařím k sobě, všechno tak, aby svary nebyly vidět. Nádrže z obyčejné oceli také dost slušně vyreznou v malých trhlinkách a ty se pak samy zacelí. Nesmí jít ale o spáry 0,5mm. Pokud je to ale vše už hotové, zalepil bych to Loctitem 401 a mělo by to držet. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“