shanim 3D scanovani 70cm dlouha uzka vec presnost 0.5mm

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 10. 2017, 2:12

Tyhle hoch-nóbl sondy neumí místo doteku s kuličkou použít jehlu?
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 2:22

Mex: Můžeš si tam dát i hrot, ale pak budeš zase řešit jiné problémy. U složitějších ploch se používá třeba i několik různých doteků.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 2:25

v tom pripade ale nemuzes programu tvrdit ze jde o body polozene v rovine rezu (protoze ne vsechny z nascanovanych bodu v danem rezu do nej patri, nektere jsou diky bocnimu kontaktu v sousednich rovinach
a musis to vyhodnocovat jako komplexni 3D plochu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 2:51

robokop: ale můžu. Souřadnice v XY mi dělá posuv na pozici podle programu a k tomu už se dotekem najde jen ten odpovídající bod ležící na offsetové ploše. Nemůžeš takhle naskenovat třeba včelí plástev, to z toho poleze nesmysl, ale třeba u té vrtule to fungovat bude. Pokud to je něco plynulého, bez negativů, ostrých koutů, úzkých žlábků atd. tak ti je jedno, kde se ta kulička dotkne. Pořád najdeš správné Z pro dané XY.
Uvědom si, že ty tou koulí měříš data pro offsetovou plochu, ne pro tu skutečnou. Skutečnou plochu pak dopočítáš softwarově.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 10. 2017, 2:56

Zřejmě u toho bude třeba i trochu přemýšlet.
Tak jako na 3osé frézce se taky musíš zamyslet jak výrobek upnout aby ses všude dostal, tak asi i u skenování se bude třeba zamyslet jak to natočit, abys při najíždění sondou zhora nechtěl měřit kolmo stojící stěny, ale budeš je muset natočit našikmo nebo to skenovat ve více polohách.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 4:29

no jasne kdyz to beres jako plochu
ale nemuzes vzit jeden radek z toho souboru, jeden rez, jednu krivku a tu ofsetovat a povazovat ji za krivku na povrchu a z ni rekonstruovat plochu
tak jsem pochopil prvni popis co jsi mi radil o nekolik prispevku vys, tak by to nefungovalo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 4:31

tak muzes scanovat i pod previsem ale musis to uz resit s lidskym zasahem, scanovat to separatne
ja resil to viz moje reakce na QNXe
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 4:34

jinak pokus se da udelat snadno
obrobit plochu kulovkou v camu a do postu dat vystup v useckach vzdy vsechny souradnice XYZ
v textovem editoru nahradit G01 nicim
tim ziskas mracno bodu ktere uz importujes do cadu
model uz mame z toho camovani

co s temy body dal ...
vytvorit plochu a offsetovat
jake budou odchylky?
nemely by byt vetsi jak odchylka v camu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2017, 4:45

Samozřejmě, nemůžu dělat offset křivky, musím dělat offset plochy. CAM také udělá offsetovou plochu k modelu a na tu pak promítne 2D dráhy nástroje (pokud jde o planární obrábění kulovým nástrojem).
Nějaký pokus se udělat může. Já bych občas potřeboval skenovat, sondu už jsem kdysi začal dělat, ale neměl jsem k ní žádnou pěknou kuličku, tak skončila v šuplíku. Kuličku jsem nedávno koupil, tak třeba dojde i na její nainstalování do sondy. Jen mám problém v tom, že moje stroje neumí se sondou pracovat, tak to stejně zatím nemůžu provozovat. Můžu to řešit alespoň na té pokusnické teoretické úrovni. Jestli máš vybranou nějakou plochu, můžeme to s ní vyzkoušet.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“