Výroba malého průhledného krytu z plastu

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Svetozár Mydlo
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 9. 2017, 11:56
Bydliště: Praha Nusle

8. 10. 2017, 11:25

Dobrý den,

potřeboval bych vyrobit průhledný plastový kryt, materiál pravděpodobně plexi nebo jakýkoliv jiný průhledný plast. Je to přední maska z digitálních hodin (celé to vypadá takhle: https://www.youtube.com/watch?v=2DcjDpJlrHQ" onclick="window.open(this.href);return false;). Tá moje má uprostřed bílý flek, který nelze vyleštit (tepelné poškození), video je zde: https://www.youtube.com/watch?v=fN4SOzC9W-E" onclick="window.open(this.href);return false;, foto níže. Hliníkovou obrubu jsem odstranil, aby bylo vidět malý žlábek na okrajích, do kterého obruba přesně zapadá.
national_panasonic_rc-7021_front.JPG
national_panasonic_rc-7021_back.JPG
Rozpočet mám do 500 Kč, vyrobit kopii do tolik peněz asi pravděpodobně nebude reálné, ale ptám se stejně.
Druhá možnost je vyrobit jen přední plochou část (tu bych vyřízl z okolního rámu a pak do něj vlepil nové plexi) Rozměry jsou 22,9 cm délka x 6,3 cm šířka. Tloušťka je asi 4 mm, po okrajích je žlábek široký cca 2 mm a hluboký asi 1/3 mm.

Celý kryt i s obrubou můžu poslat poštou na důkladné proměření, hlavně ten žlábek kolem musí být přesný, jinak nebude sedět hliníková obruba.

Předem děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) Svetozár Mydlo dne 11. 10. 2017, 12:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

9. 10. 2017, 3:07

.. udělat silikonovou formu podle originálu a do ní odlil čirou pryskyřici, ale to už chce umět a mít minimalně otočený kompresor na odsátí vzduchu (bublin).. nebo jinak - modelařina, Proxxonkou s mini kotoučkem přesně vyříznout ten předek a vsadit třeba z obalu CD stejný kus a elegantně zalepit, ale to si taky dáš .. hodně štěstí
P.S. tu https://www.youtube.com/watch?v=QMe9MOBjkmc" onclick="window.open(this.href);return false; a tu https://www.youtube.com/watch?v=Pu1RTkWHA3o" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2017, 3:13

Pepa z depa píše:.. udělat silikonovou formu podle originálu a do ní odlil čirou pryskyřici, ale to už chce umět a mít minimalně otočený kompresor na odsátí vzduchu (bublin).. nebo jinak - modelařina
Už ne ,už mi nabízejí čirou pur jako sklo bez nutnosti vakuace ,jen balení je asi od 1l.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

9. 10. 2017, 3:31

.. aha novinka :D .. tak, to do 500Kč nevim nevim :D .. nebo jich udělat sto a máš do zásoby :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2017, 4:53

Na ebay je celé funkční radio za 9.90 USD a nikdo na něj nepřihazuje. Pokud to k něčemu přihodíš a necháš poslat přes shipito nebo něco podobného, tak by jsi se mohl do toho pětikila vejít a mít k tomu hromadu náhradních dílů.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2017, 7:52

zkus elchemko
mozna odlejou trosku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Svetozár Mydlo
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 9. 2017, 11:56
Bydliště: Praha Nusle

9. 10. 2017, 10:58

Pepa z depa píše:.. udělat silikonovou formu podle originálu a do ní odlil čirou pryskyřici, ale to už chce umět a mít minimalně otočený kompresor na odsátí vzduchu (bublin).. nebo jinak - modelařina, Proxxonkou s mini kotoučkem přesně vyříznout ten předek a vsadit třeba z obalu CD stejný kus a elegantně zalepit, ale to si taky dáš .. hodně štěstí
P.S. tu https://www.youtube.com/watch?v=QMe9MOBjkmc" onclick="window.open(this.href);return false; a tu https://www.youtube.com/watch?v=Pu1RTkWHA3o" onclick="window.open(this.href);return false;
Silikonová forma by to nakonec taky nevyřešila, ten bílý flek bych musel nějak vyhladit, je to zdeformované. Vypadá to velmi pravděpodobně zřejmě tak, jak říkáš. Zkusím někde sehnat kousek plexi přesně dle rozměrů, Proxxonem předek vyříznout a vlepit nové sklo. Bude to nejjednodušší a nejlevnější způsob. Videjka jsem viděl, výsledky jsou hezký, ale na jeden kus je to moc práce a peněz a výbavy, kterou nemám.
gnat píše:Na ebay je celé funkční radio za 9.90 USD a nikdo na něj nepřihazuje. Pokud to k něčemu přihodíš a necháš poslat přes shipito nebo něco podobného, tak by jsi se mohl do toho pětikila vejít a mít k tomu hromadu náhradních dílů.
To by bylo fajn, ale bohužel všechny tyto překlápěcí hodiny jsou řízeny kmitočtem v síti, takže ty za 9.99 USD by u nás ztrácely 12 minut každou hodinu. Z těch dílů potřebuji jen ten předek, jinak jsou mé hodiny v pořádku bez problémů funkční, čerstvě po vyčištění a výměně elektrolytů a doutnavky, byla by škoda rozdělat další hodiny, jinak v pořádku. Jedny hodiny na 115V mám, momentálně čekají na servis. Pak je zřejmě prodám někam, kde mají 115V síť, protože kdybych je chtěl používat, musel bych asi vyhrát loterii, abych měl bych na takový luxus: http://www.kensclockclinic.com/products/1930-115v/" onclick="window.open(this.href);return false; Levnější řešení jsem hledal po celých internetech, ale nic lepšího jsem nenašel.

Děkuji všem, budu hledat plexi a brousit a lepit.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2017, 7:20

Na tohle téma byl v jednom starém Amatérském rádiu plánek. V podstatě se jednalo o krystalový generátor 50Hz, jeho signál se zesiloval pomocí integrovaného nízkofrekvenčního zesilovače a budil se tím síťový transformátor zapojeným "obráceně". Díky tomu bylo na výstupu cca 220V s přesným kmitočtem 50Hz.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2017, 7:27

Ten generátor byl spíš 60 Hz.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2017, 7:32

Řešila se tím tuším nestabilita naší sítě na budících dovezených ze západu. Ale klidně tam mohlo být něco i na téma 60Hz.
Edit. Už jsem to našel.
Modré AR ročník82, č.2, strana 62. Generátory signálů Levný generátor přesného síťového kmitočtu pro hodiny.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4879
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 10. 2017, 7:49

Mam podobne veteranky, tez rizene kmitockem, mam je desitky roku. Za sociku jim frekvence zrejme vic "utikala" a hodiny chodily mizerne. V soucasne dobe bezi pekne. Zadne v soucasne dobe caste problemy s nafukovanim kondiku atd. hodiny bezi 30 roku, snad az neuveritelny.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

10. 10. 2017, 7:57

.. asi volíš cestu vyříznutí a vlepení nového, nevím jak zručný jsi modelář, ale pokud nemáš CNC bude to stejně vypadat jako od sviň :D :D , jestli chceš, tak to nerozbitně zabal a pošli mi to poštou, vyříznu ti tam to okýnko na CNCu a z obalu od CD ti do toho udělám vkládací kus přesně, jen si to pak něcím doma slepíš, při zachování staré a kvalitní věci rád pomůžu :wink:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 10. 2017, 3:01

jova píše:Na tohle téma byl v jednom starém Amatérském rádiu plánek. V podstatě se jednalo o krystalový generátor 50Hz, jeho signál se zesiloval pomocí integrovaného nízkofrekvenčního zesilovače a budil se tím síťový transformátor zapojeným "obráceně". Díky tomu bylo na výstupu cca 220V s přesným kmitočtem 50Hz.
To mně přijde docela legrační. Mít generátor na malém napětí, z něho pracně udělat mnohem vyšší napětí, abych ho zase snížil a pro vlastní řízení opět použil malé napětí.
Není snažší připojit ten přesný kmitočet na nízkém napětí přímo na vstup elektroniky těch hodin?

Jako mladý synek za totáče někdy na gymplu jsem se tím zabýval a instaloval to známým do jejich budíků, takže jsem těch generátorů tehdy dost udělal.
Problém býval u budíků s rádiem (tehdy to bylo populární), protože ten generátor s krystalem rušil rádio a to pak vrčelo. Odrušit to nebyla sranda, zvlášť tehdy, když sehnat i obyčejné kondenzátory byl problém.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 10. 2017, 3:12

mex: jasně, máš pravdu s tím legračním řešením
ale pro mnoho lidí to má půvab řešení, kdy do těch hodin nemusí vůbec zasahovat
při zásahu přímo do hodin je potřeba trochu myslet a něco znát :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Svetozár Mydlo
Příspěvky: 9
Registrován: 20. 9. 2017, 11:56
Bydliště: Praha Nusle

10. 10. 2017, 11:30

jova píše:Řešila se tím tuším nestabilita naší sítě na budících dovezených ze západu. Ale klidně tam mohlo být něco i na téma 60Hz.
Edit. Už jsem to našel.
Modré AR ročník82, č.2, strana 62. Generátory signálů Levný generátor přesného síťového kmitočtu pro hodiny.
Tohle je prudce zajímavá informace, je možno ten článeček někde sehnat? Moc mě to zaujalo - zajímalo by mě, zda by to bylo možné překutit na 110 V, 60 Hz. Mám obyčejné trafo z 220 na 110, to bych tam mohl přikutit a celé to dát do nějaký hezký černý krabice.
Hledal jsem po internetech, našel jsem jen normální č. 2/1982, modré pro konstruktéry není. V bazarech a na Aukru to taky moc nevidím, CD za 1650 Kč myslím kupovat nechci. Patrně taky vyrobeno ze slz jednorožců.
Pepa z depa píše:.. asi volíš cestu vyříznutí a vlepení nového, nevím jak zručný jsi modelář, ale pokud nemáš CNC bude to stejně vypadat jako od sviň :D :D , jestli chceš, tak to nerozbitně zabal a pošli mi to poštou, vyříznu ti tam to okýnko na CNCu a z obalu od CD ti do toho udělám vkládací kus přesně, jen si to pak něcím doma slepíš, při zachování staré a kvalitní věci rád pomůžu :wink:
Díky za nabídku, ale fakt tam chci echt plexi nebo něco podobného. Obal od CD je sice fajn, ale je tenký jak papír a ještě k tomu o 11 cm kratší, než potřebuji. O svině strach nemám, dělal jsem daleko "zajímavější" improvizace.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“