Výroba dílů

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

21. 12. 2017, 2:30

No snad koleso ma kuzelovy tvar. Tak ze smykom by nemalo chodit. V obluku ide vnutorne koleso po svojom mensom priemere a vonkajsie po svojom vecsom priemere. Ak je rozchod kolies spravny a kuzel na kolese tiez tak by to malo jazdit ukazkove.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

21. 12. 2017, 2:47

atlan píše:No snad koleso ma kuzelovy tvar. Tak ze smykom by nemalo chodit. V obluku ide vnutorne koleso po svojom mensom priemere a vonkajsie po svojom vecsom priemere. Ak je rozchod kolies spravny a kuzel na kolese tiez tak by to malo jazdit ukazkove.
Přesně tak proto jsem dost nechápal jak to ten fila myslí.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

21. 12. 2017, 3:05

Yrda píše:K té tvrdosti materiálů nákolku - s diskusí na toto téma jsem se ještě nikdy nesetkal, ale je jasné, že se jak nákolek tak i kolejnice nějak opotřebovávat musí. Proces to ale bude dlouhodobý, vzhledem k váze modelů (TT). Mám "ručně" dělané nákolky z mosazi, ale ne tak dlouho abych mohl něco pozorovat, ale nejsem si jistý, jestli je to materiál ideální....
No jak se to vezme - fila nevěděl, že kola pojíždějící kolejnice, jsou kuželová - tvrdost kol je v tomhle případě irelevantní ;-)
Záleží k čemu ta kola jsou
- pokud jsou pro vozidla hnací musí splňovat i určité elektrochemické vlastnosti.
- pro hnaná pokud neshuntuje mohou být i z plastu.

Pro hnací vozidla platí
Samotná mosaz je použitelná, jen pokud je bez olova, proto se kola z mosazi galvanicky niklují.
Ideální je niklová mosaz opět bez olova
popřípadě ocel s vysokým obsahem niklu, ale netuším jaká :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

22. 12. 2017, 4:09

Zdenek Valter píše:
Yrda píše:K té tvrdosti materiálů nákolku - s diskusí na toto téma jsem se ještě nikdy nesetkal, ale je jasné, že se jak nákolek tak i kolejnice nějak opotřebovávat musí. Proces to ale bude dlouhodobý, vzhledem k váze modelů (TT). Mám "ručně" dělané nákolky z mosazi, ale ne tak dlouho abych mohl něco pozorovat, ale nejsem si jistý, jestli je to materiál ideální....
No jak se to vezme - fila nevěděl, že kola pojíždějící kolejnice, jsou kuželová - tvrdost kol je v tomhle případě irelevantní ;-)
Záleží k čemu ta kola jsou
- pokud jsou pro vozidla hnací musí splňovat i určité elektrochemické vlastnosti.
- pro hnaná pokud neshuntuje mohou být i z plastu.

Pro hnací vozidla platí
Samotná mosaz je použitelná, jen pokud je bez olova, proto se kola z mosazi galvanicky niklují.
Ideální je niklová mosaz opět bez olova
popřípadě ocel s vysokým obsahem niklu, ale netuším jaká :-(
Ty kolečka na té fotce ale nevypadají, jako by byly galvanicky niklované.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 12. 2017, 8:18

milan584 píše:.......
Ty kolečka na té fotce ale nevypadají, jako by byly galvanicky niklované.
Proč si to myslíš?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“